Ginant struktūrinį žymėjimą

Simon Willison išreiškė savo nuomonę apie HTML naudojimą tik dokumento struktūrai aprašyti. Jo nuomone, jei profesionaliai dirbate interneto rinkoje ir dar nepradėjote naudoti CSS, tai kenkiate ir sau, ir savo klientams ir savo kolegoms. CSS gal ir ne stebuklingas dalykas, kuris išsprendžia visas problemas, bet CSS padeda daryti efektyvesnes svetaines. „Efektyvesnes“ – tai matomas daugiau naršyklių, lengvesnes programuoti (ar keisti) ir užimančias mažiau vietos. CSS nėra super sudėtinga. Tiesa, svetainę perversti visiškai pilnai į CSS yra sudėtinga, bet CSS gali padėti išsikrapštyti iš lentelių lentelėse ir permatomų GIF’ų košės.

Pagrindinis dalykas, dėl kurio ginčyjasi Simon’as nėra „CSS prieš lenteles“, jis nori įtikinti, kad HTML turi būti naudojamas struktūrai, o ne dizainui. HTML atskyrimas nuo dizaino turi nemažų privalumų: sumažėjęs kodo dydis, lengviau keičiamas dizainas ir lengvas puslapio pritaikymas įvairioms naršyklėms. Taip, kai kuriuos dalykus kol kas labai sunku pernešti iš HTML į CSS, bet tai dažniausiai dėl prasto naršyklių CSS palaikymo. Tačiau šis palaikymas gerėja.

1000 lankytojų

Šiandieną, praėjus 20 dienų nuo šios svetainės atsidarymo, buvo užregistruotas 1000-asis lankytojas (tiksliau buvo sukurta 1000-oji sesija – tad tikrųjų realiųjų lankytojų turbūt dar gerokai mažiau). Na bet tai šiokia tokia pradžia.

Ši svetainė nebaigta. Ir abejoju ar iš vis kada nors bus išbaigta, nes kaip sako biologai – „We have only one meaning for the word stable – and that is dead.“ Čia aišku daug ko trūksta (tarkim paieškos, BB kodo komentaruose), daug ką galima pagerinti (vartotojų registravimą, pridėti automatinį „referrer’ių“ sekimą, XML-RPC ir dar daug viso kito). Tiesą pasakius, svetainės kodas jau pradeda panašėti į tą baisiąją Perlinę košę, tad reiktų viską tvarkingai ir apgalvotai perrašyti naudojantis CGI::Application moduliu. Žodžiu tik reikia atrast viskam laiko ;)