Kuo blogos Kiyosaki knygos

Senokai esu skaitęs R.Kiyosaki knygas („Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ ir pan.) — su jomis susidūriau pirmuosiuose universiteto kursuose, kai reikėjo jas perskaityti kažkokiam seminarui. Gaila, jog tuo metu universiteto dėstytojai patys nelabai gaudėsi investicijų srityje, tad kritinio požiūrio į šį autorių nepateikė. Per šią savaitę lietuviškoje tinklaraščių bendruomenėje aptikau bent keletą įrašų apie tai, jog skaitytojams labai patiko perskaitytos R.Kiyosaki knygos, tad noriu pateikti ir savo nuomonę apie jas:

 • R.Kiyosaki savo pinigus yra uždirbęs iš knygų rašymo ir seminarų vedimo. Savaime tai nėra nieko bloga, tačiau tikėtina, jog didžioji dalis jo knygose minimų jo sandorių yra išgalvoti.
 • Jo knygose skatinama investuoti į nekilnojamąjį turtą, kaip į vienintelę gerą turto klasę. Nekilnojamas turtas yra gerai, jeigu žinai ką darai: jis ne visada brangsta, investuojant į NT irgi reikia daug specifinių žinių. Be to, investuojant reikia atsižvelgti į investicijų likvidumą (kaip greitai galėsi pinigus „išsitraukti“) ir nepamiršti diversifikacijos bei galvoti apie riziką.
 • Rizika R.Kiyosaki knygose visiškai pamirštama. Autoriui atrodo, jog pats nerizikingiausias dalykas yra investuoti į savo verslą. Tiesa tokia, jog 90% kompanijų būna nesėkmingos. Net ir pats R.Kiyosaki teigia, jog jis pats asmeniškai buvo bankrutavęs bei investavęs į nesėkmingus verslus — matyt su rizikos valdymu visgi kažkas ne taip. Blogiausia tai, jog rašant finansiškai neišprususiai auditorijai, sudaromas įspūdis, jog pinigus uždirbti lengva, tiesiog reikia drąsos ir viskas eisis kaip sviestu patepta. Gerai motyvuotam, bet nieko nesuprantančiam investuotojui tokie patarimai gali būti pražūtingi.
 • Autorius nemėgsta investicinių fondų, nes, jo nuomone, visą naudą gauna tik valdytojai. Investiciniai fondai yra lengviausias būdas investavimui, ir tikrai galima pasirinkti kokį nors indeksinį fondą ar pan.
 • Knyga persmelkta panieka išsimokslinimui (maždaug „va, dabar tie išsimokslinę biedniokai eina pas mane ir klausia kaip pinigų uždirbt, nors aš nesu mokslo ragavęs“), nes universitetuose visiškai nedėstoma, kaip uždirbti pinigų. Iš dalies tai tiesa, bet vėlgi, ne visi yra linkę tapti verslo kūrėjais; kas gi blogo praleisti keletą metų mokantis būti gydytoju ar inžinieriumi? Be to, ne viskas yra pinigai.

Tiems, kas nori giliau panagrinėti R.Kiyosaki knygas, vertėtų perskaityti labai išsamią John Reed analizę. Be to, įžvalgios ir paskutinės jo knygos su Donald Trump recenzijos Wall Street Journal ir MSN MoneyCentral.

99 Comments

 1. Iš Kiyosaki kolekcijos skaičiau tik pačią pirmąją knygą ir ją supratau kiek kitaip.

  Pirma – autorius siūlo pabėgti iš žiurkių rato, kuriame įsisuka gyvenantis iš skolų žmogus. Nustoti skolintis ir leisti tik uždirbtus pinigus, nes besiskolinantis žmogus “užmiega” ir gyvena nuo algos iki algos, kurią turi atiduoti kreditoriams.

  Antra – Kiyosaki siūlo imtis verslo ir valdyti finansus pačiam. Pradžioje tapti ne paprastu darbuotoju firmoje uždirbančiu fiksuotą algą, o bent jau laisvai samdomu darbuotoju. Vėliau iš to gali išaugit ir verslas.

  Trečia – nekilnojamasis turtas tėra autoriaus sritis, kurią jis geriausiai išmano ir dėl to siūlo imtis kitiems. Juk geriausiai gali paaiškinti dalykus kuriais pats užsiėmi, ar ne? Mano manymu, tai tėra pavyzdys, kuriuo gali pasinaudoti kurdamas savo verslą.

  Perskaičius knygą “Turtingas tėtis, vargšas tėtis” aš pradėjau pastebėti kiek daug žmonių yra įklimpę į tą žiurkių ratą be galimybės iš jos išlipti. Daugiau neimu jokių lizingų. Ir ką? Viskas sekasi puikiai! Jei reikia pinigų – imu mąstyti kaip jų užsidirbti daugiau, o ne pasiskolinti. Toks gyvenimo būdas labai padeda “neužmigti” ir nuolat siekti daugiau.

  Deja kitų jo knygų komentuoti negaliu, nes neskaičiau. Turiu įtarimų, kad jos yra labiau “kepamo” pobūdžio – autorius pajutęs pirmųjų knygų sėkmę pradėjo rašyti tik tam, kad išleisti jų kuo daugiau ir užsidirbti gražaus pinigo.

 2. Arvydai, viskas būtų puiku, jeigu būtų bent jau nuosekliai ir profesionaliai paaiškinta Kiyosaki knygose. Tačiau (atsakant į tavo pastabas):

  1) nustoti skolintis Kiyosaki nesako; priešingai, jis skatina naudotis “sverto” principu, skolintis, kad investuotum (daugiausia į nekilnojamą turtą). Skolos kaipo tokios nėra blogai, bet niekada neužsimenama, kad tai didina riziką (iš Kiyosaki teiginių išplaukia, jog jeigu skoliniesi investicijoms, tai viskas tvarkoje)

  2) manau, jog didžiajai daliai finansiškai neišprususios auditorijos imtis savo verslo ir finansų valdymo yra neprotinga. Finansų valdymu turi rūpintis profesionalai, o verslo kūrimui reikia užsispyrimo, atkaklumo, žinių ir dar bile ko, ko ne visi turi (kitaip tariant, mano nuomone, paprastiems žmonėms įkalama į galvą, jog imtis savo verslo ir savo finansų valdymo yra labai gerai, nors tam jie žinių neturi — tai veda prie finansinių nelaimių)

  3) kaip minėjau, Kiyosaki formuoja nuomonę, jog geriausia ir saugiausia investicija yra NT, kas nėra teisinga. Jo mintys apie kitas turto klases labai skeptiškos. Negaliu su tuo sutikti.

 3. Ir pritariu Petrui, ir nepritariu. Man asmeniškai Kiyosaki patiko dėl tam tikrų minčių. Taip, jis įsimylėjęs NT, bet realiai tie jo pavyzdžiai gali būti pritaikyti daug kur. Visą informaciją jis tik pateikia kaip pavyzdį, o jau čia tavo problemos jeigu viską kopijuosi :)

 4. BTW, manau kad dauguma tokių knygų kaip Kiyosaki tik parduoda positive thinking idėjas (kad užsikalti pinigų lengva and so on) :)

 5. 1) Kiek žinau nemažai jis susišlavė ir iš NT savu metu;

  2) Naujausias jo pasiūlymas yra investuoti į sidabrą;

  O šiaip, visada reikia galvoti savo galva.

 6. Pakartosiu kažkada šitam autoriui jau užduotą klausimą: KIEK PATS ESI UŽDIRBĘS SAVO GALVA IR SAVO PATARIMAIS? Ir ne naudodamas svetimus pinigus, o savus. Patikrinam tavo banko sąskaitą, a?

  Juokingi man tokie “ekonomikos ekspertai”, išmanantys rinką geriau už Kiyosaki, tik važinėjantys 20 metų senumo geldom ir gyvenantys dviejų kambarių bute su mama.

  Jei jau Kiyosaki toks nevykėlis, kodėl D. Trump’as rašo su juo knygas?

  Žodžiu.. Juokinga, kad net graudu. Sėkmės teoriniuose pasvarstymuose.

 7. efk0nas, manau, kad tavo ad hominem atakos čia ne vietoje. Savo asmeninio balanso aš neatskleisiu, lygiai taip pat, kaip jo neatskleis ir ponas Kiyosaki. Apie mano patirtį ir valdomas klientų lėšas informaciją rasti nesunku internete.

  O D.Trumpas tikrai nėra autoritetas investavimo srityje :)

 8. Neturiu nei laiko, nei noro ką nors atakuoti. Tik va tokio tipo pasisakymai visada kelia juoką:

  “This might have you scratching your head. If Mr. Trump can earn higher rates of return, why does he rank 94th on Forbes magazine’s listing of the 400 richest Americans, with a net worth of $2.9 billion, while Mr. Buffett ranks second with $46 billion?”

  Įdomu, ar tai rašęs žmogus patenka į Forbes’o tūkstantuką? :)

 9. Palaikau Petro pozicija p. Kiyoski atzvilgiu. Kiosakio verslas paremtas masiniu knygu kepimu, su labai abejotino turinio propaganda, orientuota i pritingincius mokytis ir greito pelno siekiancius zmones. O efkOno argumentas apie D. Trump’a prajuokino – verslo ‘magnatas’ D. Trumpas buvo ant bankroto slenkcio, tad emesi kitu sekmingu ‘verslininku’ jau isbandyto verslo – Apprentice sou, knygu leidyba ir pan., kas, beje, ne tik isgelbejo nuo skolu, bet ir siame komercializuotame pasaulyje atvere nauju galimybiu, paremtu zvaigzdes (kulto) principu.

 10. efk0nas, darai loginę klaidą — teiginio teisingumas diskusijoje priklauso nuo argumentacijos stiprumo ir logikos, o ne nuo pasisakančiojo turto. Dabar pagal tave išeina, jog absoliučiai niekas negali turėti kitokio požiūrio bet kuriuo ekonomikos ir finansų klausimu nei ponas Gates, nes jis turtingiausias JAV žmogus.

 11. Mano logika labai paprasta: netikiu, kad apie pinigus ką nors gali pasakyt jų neturintis žmogus. Taip kad Trumpą tegul kritikuoja tie, kurie gali pasigirti geresniais rezultatais.

 12. Paspekuliuokim: kokių žmonių yra daugiau?
  a) uždirbusių pinigus ir parašiusių knygą apie tai;
  b) parašiusių knygą apie tai kaip uždirbti pinigus;
  c) uždirbusių pinigus dėl to kat perskaitė tas knygas.

 13. Manau, Kiyosakio knygos – tai tik patvirtinimas taisyklių “Kas nemoka dirbti – tas vadovauja” (šiuo atveju – “kas nemoka investuoti – rašo knygas apie investavimą). O ir tikslinė jo knygų auditorija, manau, ne fondų valdytojai ir biržos spekuliantai, o vidutinis iš kreditų neišlipantis amerikietis.

  Offtopic: ech, Donatai Donatai; žodis “kad” rašomas su “d”, o prieš jį dedamas kablelis …

 14. man labai patiko Kiyosaki idėjos knygoje Investavimo vadovas, o kiti jo leidiniai – tai tik komercija, tos pačios minties pakartojimas ir pamokslavimai. Kartais paskaitau jo blog’ą finance.yahoo.com, ten dėstomos mintys man atrodo pasenusios ir primenančios pasenusio žmogaus, kuris gyvena savam pasaulyje, samprotavimus.

 15. Skaičiau dvi jo knygas, “Pinigų srauto kvadrantas”, ir “Du tėčiai – turtingas ir vargšas”. Manio nuomone vieną perskaičius antros skaityti nebe apsimoka. Dar norėčiau jo investavimo vadovą perskaityti, bet neesu įsitikinęs jog verta, o ir galimybės šiuo metu neturiu.

 16. Sveiki, as irgi jo literaturos paskaiciau … Del bendro isprusimo galima paskaityt, tik kazkokiu super investavimo patarimu jis nepateikia. Kai kurios idejos tinka ir naudojimui Lietuvoje, kitos neigivendinamos, pvz. del Lietuvoje taikomos mokesciu politikos ir kitu skirtumu nuo JAV :) Konkreciai apie investavima yra daug ir vertesniu demesio knygu…to paties Warren Buffet :) TEko ciupinet viena is Trump’o knygu… Per visus galus lenda amierikietiskas zvaigzdes kultas. Net nemalonu buvo skaityt… Tai tiek apie knygas :)
  P.S. pats investuoju tik nuo 2007 m. kovo. tai matyt pagal kai kuriu nuomone negaliu pareiksti savo nuomones apie daugiau uz mane suinvestavusius ar uzdirbusius ar kaip kitaip igijusius pinigus. O as manau, kad gyvenam laisvoj saly, kur zodzio laisve nevarzoma, todel belekas gali beleka kritikuot :)

  Geros dienos visiem :)

 17. skaiciau kijosakio ir panasiu kaspirovskiu knygu kokia 20. Visu ju esme galima buu sutalpinti i pora puslapiu. Deja, bet tai tik pasipelnymo knygomis kalve. Toki kaip kijosakis, karalius, boso sefer ir t.t. gyvenime is nieko neuzdirbe tik is savo seminaru ir smegenu pudrinimo zmonems. Nors pats daug investuoju, bet kijosakis seniai nebeautoritetas :)

 18. efk0nas: manuo nuomone tavo balansas minusinis, todėl tavo pezalas niekam neįdomus. įlipk į forbes tūkstantuką, tada aiškink, gerai?

 19. 100 procentu pritariu, kad Kiyosaki knygos yra slamstas. O tas Reedo straipsnis tai pramoga visai dienai :D
  Jaun.fin.akademijoje prie MRU irgi teko is destytoju isgirsti, kad Kiyosaki ir Trumpas yra afigiennai gerai. Logika: jie turi milijonus, reiskia, zino, kaip juos daryti.
  Kita vertus, MRU knygyne “Du teciai” guli ezoterikos skyrelyje prie “garso tantros” :D

  Siaip kiek girdejau, tai tie patys MRU destytojai juokiasi is Kiyosaki, o ji rekomenduoja tik visiskai zaliems, kad pasisemtu motyvacijos ir nusilauztu “dirbk-pirk-mirk” programa.

  O Trumpo snuki garsusis Bob Garfield parode per Wazzap konferencija, iliustruodamas teigini “Don’t be an asshole”…

 20. visiskai pritariu Petro nuomonei, tie kurie oponuoja greiciausiai neskaite Reedo analizes (btw tam paciam saite yra kitu superiniu temu – man labiausiai patiko apie debatus). Daugelis makleriu/brokeriu/finansu analitiku turi maziau pinigu, nei ju klientai, bet tai netrukdo klientams patiketi jiems savo pinigus, taip kad argumentai apie asmenine saskaita ir ismanyma apie finansus yra juokingi.

 21. Fleimas fleimas fleimas, man patinka fleimas… Aš prisipažinsiu, kad esu Petro draugas, todėl būsiu šališkas… Bet tokie poetai kaip efk0nas yra atominis pavyzdys žmonių, kurie rašo delfi.lt. Tai yra tipiniai lietuviai, kuriems neįdomi straipsnio visuma, tik priekabiavimas prie tam tikrų detalių. Aš nesu skaitęs Petro minėtų knygų, nes nematau jose didelės vertės. Esu įsitikinęs, kad jose rasčiau bent vieną ar dvi neblogas mintis, tačiau iš esmės nieko naujo neišmokčiau. Atitinkamai skeptiškai žiūriu į visus tokio tipo “korifėjus”, kurie yra knygučių apie “how to make it big” autoriai. Tame tarpe ir Trumpas.
  Primenu vieną gerą mintį, kuri iš esmės apžvelgia šių sėkmingų (o kartais tik vidutiniškai sėkmingų) autorių naudą. Tarkime, paskelbiame Lietuvoje monetos mėtymo konkursą. Dalyvauja visi žmonės. Metama moneta į orą, ir kuriems iškrenta “herbas”, jie patenka į antrą etapą. Vėl metama moneta. Iš tų grubiai 1,5 mln. metikų, patekusių į antrą etapą, atkris dar pusė, tačiau liks net 750 tūkstančių, kurie du kartu išmes herbą. Metama moneta dar kartą. Pasirodys, kad net 375 tūkstančiai žmonių sugebėjo net tris kartus iš eilės išmesti herbą. Fantastika. Toliau tęsiame konkursą, kol…
  Kol po dvidešimties raundų liks šeši statistiniai lietuviai, kurie monetą išmetė į orą ir jiems iškrito herbas net dvidešimt kartų iš eilės. Šis laimingasis šešetukas sulauks didžiulo žmonių ir žiniasklaidos dėmesio. Vieni rašys knygas, pavadinimu “Aš ir mano abstrakcionistinis techninis monetos metimas”, kitus kvies į pokalbių šou, kurie jie pasakos apie sudėtingus, tik jiems žinomus, monetų metimo kampų ir trajektorijų santykius, išmatuojant vėjo greitį ir santykinį aplinkos drėgnumą, idant būtų pasiektas tas rezultatas. Šis laimingasis šešetukas bus pagrindas knygoms (“Mano brolis – sėkmingiausias monetų metikas”), o galbūt ir vadovėliams. Galbūt net ir mokslo šakai, kuri bandys paaiškinti šiuos fenomenus, kurs įvairias teorijas, kurios bus analizuojamos varganuose magistriniuose darbuose, taikant statistinius metodus.
  Argi nėra taip pat su investavimu į nekilnojamąjį turtą, akcijas, verslą? Kiekvienam sėkmingam milijonieriui yra devyni nesėkmingi, kurie, aišku, knygos apie tai kaip jiems nieko gero nesigavo juk nerašys.
  Dėl to aš ypatingai skeptiškai žiūriu į korifėjukus, kurie nori pasauliui atskleisti savo sėkmės receptą.

 22. Kas liečia investavimą, tai tikrai abejotinos vertės yra Kiosaki patarimai, bet kas liečia motyvaciją, tai labai geros knygelės paaugliams, beje jiems tos knygos ir skirtos. Nupirkau savo sūnėnui.
  Nuostabi knyga.

 23. Man atrodo, kaip tik tas motyvavimas ir yra pats nereikalingiausias dalykas. Jokia knyga nesumotyvuos subrendusio “nemotyvuoto” žmogaus (nebent sukels trumpalaikę euforiją). Ir atvirkščiai, taip vadinamam “motyvuotam” žmogui visi ten dėstomi dalykai garantuotai buvo aiškūs dar vidurinėje, neskaičius jokių panašių knygų. Juk visos tos knygos – tai nuobodus savaime aiškių dalykų ir banalybių kratinys, kurį tikrai galima būtų surašyti į du lapus.
  Žmonės įvairūs, ir nereikia stengtis jų perdaryti. Jei elementarūs principai nesuvokiami protu, arba jų laikytis per sunku, nepadės nei ovalai su rodyklėmis, nei stambus šriftas, ir net kapeikų mėtymas į orą kokio Šaferio “seminaruose”.

 24. Kaip gyventi sveikai zinome visi, bet ar tai darome ? Tas pat yra ir su finansais. Visi zino, kad investavus o ne isleidus pinigus plazminiam telikui bus geriau asmeniniams finansams, – bet kiek ta daro ? … 10% … 5%

 25. Del investiciniu fondu pilnai sutinku su Kyosakiu. Cia autoriaus pastaba tikrai neteisinga. Indeksiniai fondai yra pats blogiausias investavimo instrumentas, ta tvirtina ne tik kyosaki bet ir pats Warrenas Buffetas, autoriui patarciau pasigilinti labiau y tai. Nes pradejot kritikuot tai y ka neysigilines esat, butent sis punktas (neteisingai sukritikuotas) vercia abejoti, ar isvis kritika objektyvi siuo atveju…

 26. visi kritikuoti mandri ,opatys duokit patarimu kaip siandien paprastam zmogeliui tapti finansiskai nepriklausomu ir pasidalinkit ziniomis ,Kiosakio knygas skaityti ir suvokti reikia protu ,o kur dabar moko kaip prota pajungti kad jis tau tarnautu?aisku protingi 95% o tie kuriems dirba protas ir nedirba kaip visi del pinigu jie kvaili?Kritikuoti moka visi ,tik uz kritika dar ne vienam nedave Nobelio pr.Ir dar gerai kad kritika yra ,reiskia Kiosaki supratimas apie pinigus yra kaip i desimtuka.Visaziniai pirmyn kritika

 27. Man patiko Kyosakio knygos, gaila, kad perskaičiau jas tik prieš metus. Nors jau daugumoje knygų kartojama, tas pats per tą patį, bet visada būna kokia gera mintis.
  Gera, bloga knyga…. bet motyvuoti moka. Kiek Lietuvėlėj sušiktoj motyvuoti mokančių žmonių??? Visi paniūrę arba pasikėlę, žiūri tik sau po nosimi ir kitus kritikuoja. Nekalbu apie straipsnio autorių, kalbu apie bendrą “lietuviško mentaliteto” bendruomenę.
  Užsienio forumuose, konferencijose ir kitokio pobūdžio susibėgimuose nė iš tolo neišgirsi kritikos, kad esi lochas, nes nesupranti ką šneki (mat tavo nuomonė nuo kitų skiriasi), ten visada mandagiai esi pakreipiamas į vieną arba į kitą pusę, o toliau jau tik nuo tavęs priklauso, kuri minčių srovė tau artimesnė arba toliau gali ginti savo nuomonę.
  Kyosakio mintys man patiko, tik jo dėka atradau kitus autorius,kitus Interneto milionierius, o jie tikrai turi ką duoti ir pasakyti. Vien mokytis iš jų yra vienas malonumas, Lietuvoje niekas taip nedirba… ir dar matyt ne greitai dirbs. Mat lietuviui sava šikna svarbesnė, o ir džiugu matyt, kaip kaimyno namas dega. Kalbu apie daugumą, ne apie visus. Turime ir tikrai superinių asmenybių.
  O univerai ir mokslas Lietuvoje… Dėstytuvai univeruose užmigę, gal vienas kitas mastantis novatoriškai ir pareiškia įdomių minčių, o kiti toliau gyvena… darbo idėja.. Nesakau, kad visi turime būti verslininkais, tačiau galvoti apie pasyvias pajamas arba bent suprasti, kas tai yra privalome.

  Bet kaip keli komentarų sakytojai minėjo – ne man mintis savas reikšti, kol neturiu kelių milijonų sąskaitoje, o beje – jiems pritariu. Pritariu iš tos pusės, kad… jei žmogau niekaip negali sudurti galo su galu, arba gyveni tam pačiam žiurkių rate, o tavo pasyvios pajamos neviršyja minimalaus tavo pragyvenimo lygio normos – kokio velnio aiškininti, kad žmonės žinomi visame pasaulyje yra dundukai? Visko gali būti, bet jie tikrai turėjo naglumo tai padaryti, beje Kyosakis apie tai ir šneka – užtenka bijoti. Klysti sveika! Man ši mintis labiausiai patiko.
  Sėdim užsidarę savo kiautuose ir bijome. Matyt patys savęs. Kiek minčių patys paleidžiame vėjais, nes net neišdrėstame jų išsakyti.

  Bet visgi kodėl pasaulyje yra taip: Neišsimokslinusiam, bet turinčiam smarvės, naglumo ir šarmo žmogui yra daug paprasčiau naudotis išsimokslinusiais, save laikančiais profais žmonėmis, kurie šiems “kiauliukams” uždirba krūvas pinigų? Nes ir profai nori valgyti…

  Bet kokiu atveju diskusija ši yra be pabaigos, kiek žmonių tiek nuomonių.

 28. Sutinku su Marciaus nuomone, teisingai parasyta; teoretiku buti nesunku, bet praktiku kurio sakaitoje ne vejai svilpia, cia reikia daugiau nei zodziu berimo….

 29. Nesenai perskaičiau Kijoskio ir shaferio keletą knygų. Galiu pasakyti, kad jos man padėjo susitvarkyti pinigų srautus, pradėjau juos kontroliuoti ir net sutaupyti, o sutaupytus pinigus investuoti… Iš esmės ar investavimas gerai, pamatysiu po metų kelių, bet valdyti savo pinigus ir noras uždirbti jų daugiau yra. Kalbu ne apie tai kad dirbti visa diena ir vistiek nieko neuždirbti, o kalbu apie tai, kad atsiranda idėjų kaip galima uždirbti pinigų negaištant tam laiko ;) Va čia yra stipru ir ne visiem suprantama. Džiaugiuosi tuo, kad palyginus jaunas viska susidėliojau į vietas.

 30. man labai juokinga, kai zmogus nera domejesis kuo kiosakis uzsiiminejo seniau ir uzsiima dabar ir raso kad jo dauguma pinigu uzdirbta is knygu kepimo. jis uzdirba daugiau nei 10 milijonu doleriu per menesi, knygos tiek neuzdirbtu. visu antra as dabar nusileidau iki tavo lygio (ex kaip skaudu) nes internete rasineju savo nuomone, kaip parasei ir tu, tai tik tavo NUOMONE. kai galesi sau leist bent pusei metu paatostogaut kazkur pasaulio papludymiuose tada ir galesi rasinet, bet tada manau nerasinesi.

 31. istiesu Kiyosaki knygos nera skirtos investiciju specialistams. jos yra skirtos pradedantiesiems, besidomintiems teisingu poziuriu i pinigus kaip po tokius. Jei kazkas tikejotes knygoje rasti konkreciu pasiulymu investicijoms, manau problema ne knygos turinyje. Nemanau,kad kas nors zinodamas kaip ir kur investavus galima gauti neitiketina pelna, apie tai rasytu knygoje. Motyvacija zmogui reikalinga. kas is kur jos semiasi – kiekvieno asmeninis reikalas.

 32. čia toks įdomus momentas, kstati – visi, kurie galvoja, kad jau tas Kyosaki yra nors kiek naudingas, rašo su gramatinėm ir/arba stilistinėm klaidom, how amazing is that? verta atskiros “kaip šamanai keri tautą” knygos:) o šiaip, Petrai, tu teisus kaip Biblija ir kaip Reed:)

 33. Jus pasiskaitykit kas knygos pradzioje rasoma kad jis neatsako jei jusu rinka kitokia yra taipkat ne vieniems lietuviams jis ta knyga rase o visam pasauliui!!!

 34. hehu.. =]
  man patiko Jusu visu nuomones! ;]
  is dalies Jus visi teisus.. =]

  Siuo metu skaitau: R.Kiyosaki – Du Teciai – Turtingas Ir Vargsas

  Is pradziu pasirode, kad tikrai kiyosaki (labai jau imantri pavarde =] ) blevyzgoja.. Na, poziuri moka efektyviai pakeisti.. Kaldamas i galva tuos pacius zodzius.. =]

  Na, kiek girdejau milijardus susikrove.. Nelabai man svarbu, kaip ir ka dare.. =]

  Ir nelabai man svarbi Jusu nuomone.. :/
  Nes savo turiu! ;]

  Kaip pastebejau visi berasciai pasiraso uz si autoriu, o rastingieji – pries. Smagumelis! ;]

  Klausimas rastingiems: “Kodel autorius, visa laika, kala i galva, kad ispruse zmones toki gyvenimo buda stums i sona?”

  Klausimas nerastingiems.. Kodel tau niekas nesigauna, kaip Kiyosaki, nors tavo poziuris kaip jo?

  Super.. Einu skaityt toliau.. =]

 35. kad butum milijonierius, neužteks knygutės perskaityt :D. Deja straipsnio autorius matau arba nesuprato tos knygos, arba skaite studijų laikais ir dabar po daug metų bando kažką parašyti :). Siūlau dar karteli perskaityti ta knygą.

  “R.Kiyosaki savo pinigus yra uždirbęs iš knygų rašymo ir seminarų vedimo. Savaime tai nėra nieko bloga, tačiau tikėtina, jog didžioji dalis jo knygose minimų jo sandorių yra išgalvoti. ”

  Turi faktų? ar čia tik tavo nuomone?

  “Jo knygose skatinama investuoti į nekilnojamąjį turtą, kaip į vienintelę gerą turto klasę.”

  Jis nerašo kad tai vienintelė, jis rašo kad tai jo arkliukas, ir jis šią sritį išmano geriausiai.

  “Rizika R.Kiyosaki knygose visiškai pamirštama. Autoriui atrodo, jog pats nerizikingiausias dalykas yra investuoti į savo verslą. Tiesa tokia, jog 90% kompanijų būna nesėkmingos. Net ir pats R.Kiyosaki teigia, jog jis pats asmeniškai buvo bankrutavęs bei investavęs į nesėkmingus verslus — matyt su rizikos valdymu visgi kažkas ne taip.”

  Tai kad kijosakis būtent ir rašo kad investuoti rizikinga, kai neturi žinių ir praktikos. ir pats rašo, kad ~95% verslų bankrutuoja per pirmus penkis metus. jis būtent ir rašo kad kūrė verslus ir bankrutavo, todėl kad neturėjo pakankamai žinių, o klaidos privertė mokytis.

  “Blogiausia tai, jog rašant finansiškai neišprususiai auditorijai, sudaromas įspūdis, jog pinigus uždirbti lengva, tiesiog reikia drąsos ir viskas eisis kaip sviestu patepta. Gerai motyvuotam, bet nieko nesuprantančiam investuotojui tokie patarimai gali būti pražūtingi.

  Drąsos reikia pradėti daryti, o ne sėdėti ir verkti, kad gyvenimas shūdas.
  Pats kijosakis rašė, kad sudarė sąndėrį, kuris buvo nepelningas, ir jo tėtis pagyrė jį už tai kad pradėjo daryti. ir teigia kad nepatyrusiam investuotojui kuris tik klauso kitų patarimų sąndėriai tikrai rizikingi.

  “Autorius nemėgsta investicinių fondų, nes, jo nuomone, visą naudą gauna tik valdytojai. Investiciniai fondai yra lengviausias būdas investavimui, ir tikrai galima pasirinkti kokį nors indeksinį fondą ar pan.

  Jis nesirenka investicinių fondų todėl, kad tu investuoji ilgą laiką, jie yra saugesni, bet pelnas mažesnis. jis ir rekomenduoja, jei bijai rizikuoti, tai investuok i fondus. Prie ko cia fondų valdytojai :DDD

  “Knyga persmelkta panieka išsimokslinimui (maždaug „va, dabar tie išsimokslinę biedniokai eina pas mane ir klausia kaip pinigų uždirbt, nors aš nesu mokslo ragavęs“) nes universitetuose visiškai nedėstoma, kaip uždirbti pinigų. Iš dalies tai tiesa, bet vėlgi, ne visi yra linkę tapti verslo kūrėjais; kas gi blogo praleisti keletą metų mokantis būti gydytoju ar inžinieriumi? Be to, ne viskas yra pinigai.

  jis nepaniekia išsimokslinimo, bet teigia, kad jo neužtenka, kad būtum sėkmingas, jis teigia išsilavinimas svarbu, bet reikia neūžmiršti ir finansinio išsilavinimo.
  net pavyzdy buvo pateikęs , kad jo draugai dirba gaisrininkais, nes jiems patinka tas darbas, ir papildomai investuoja i akcijas bei NT, todėl jie gali būti saugūs dėl senatvės, nes gaus pencija % iš savo investicijų.

  taip kad darau viena išvadą: STRAIPSNIO AUTORIUS VISIŠKAI NESUPRATO APIE KĄ SKAITĖ ŠIOJE KNYGOJE :)

  Mokytojai, gydytojai, policininkai, gaisrininkai, ir dar daug profesiju žmonių , kurie yra labiausiai reikalingi visuomenėje, taip pažiūrėk kokias algas jie gauna? :DDDDDD Apie tai Kijosakis ir rašo, kad Universitetas neužtikrina Finansinės ateities, ir žmonės paskęsta skolose.

  Man asmęniškai labai patiko ši knyga, ji nerašo tiesiai ka daryti, kad uždirbtum pinigus, bet pateikia daug faktų, bei idėjų, kaip nemiegoti, o ieškoti galimybių.

 36. Aruniux, sutinku su tavo mintimis. Kai perskaičiau straipsni, nustebau, kad autorius taip keistai pakomentavo Kijosakio knygas. Galiu pasakyti tik tiek, kad kiekvienas skaitydamas, matyt, supranta savaip ir per daug nesigilina į tai, kas ten iš tiesų parašyta.

 37. Kijosakis nera dievas, kurio knygas perskaicius, visi mes tapsime milijonieriais. Na, bent jau turtingais (kiek reikia tureti pinigu, kad vadintum save turtingu, nebandysiu filosofuoti, cia kiekvienam savaip). Parodykite man zmogu, kuris galvoja, kad perskaicius Kijosakio knyga, turetu pradeti plusti pinigai ir as is to zmogaus smagiai pasijuoksiu, prikabindama naivuolio etikete. Bet tai tikrai nereiskia, kad Kijosakio knygos neturi jokios naudos skaitytojui. Tiesiog ta nauda priklauso nuo kiekvieno sugebejimo savaip pritaikyti tai, ka perskaitai, ismoksti ir ivertini. Matyt nuo to, kaip kiekvienas sugeba priimti informacija ir is to padaryti isvadas tinkancias sau, padesiancias eiti link finansines nepriklausomybes, ir priklauso kaip knygose issakytas mintis ivertiname – vertybe ar sh…as.
  Kaip vertinu as Kijosakio knygas, nerasysiu. Sutinku tik su tuo, kad knygu galejo buti ir maziau, nes daugumoje ju kartojasi nemazai dalyku (o gal cia psichologija? del to, kad isikaltum i galva? atsimintum?). Kai kurie is mano komentaro gal nujausite, pliusa ar minusa dedu visoms knygoms. Tik viena drasiai galiu pasakyti – Kijosakis turtingas ir tai yra faktas. Galbut jis moko dabar ir mus, galbut jis turtingas del to, kad moko :) Galbut … Ar turtingi perskaite jo knygas tapsime mes, priklausi ne nuo Kijosakio, o kaip bebutu gaila kazkam, tik nuo musu paciu :) Tad sekmes ;)

 38. Perskaicius komentarus, visu rasiusiuju, gal labiausiai sutinku su “Aruniux” nuomone. Pasvarstymui apie visa tai – ka jus visi savo komentaruose rasote, visiem galeciau prikabinti ivairiausias etiketes (issilaines/neissilavines), manau tai juokinga. Visgi kiek supratau is visu rasiusiuju komentarus, visgi jus esate perskaite viena ar kita R. Kiyoasaki knyga, taigi jums ji patiko arba nepatiko,o gal sukele nepasitenkinima, taciau jus sia knyga visgi perskaitete, reiskia autorius tuo jau pasieke savo tiksla. Visi apie tai dar ir dabar diskutuoja, kalba, raso – vadinasi asvo knygomis jis pasieke savo pagrindini tiksla, nes jis jus sudomino (patiko/nepatiko). Kiekvienas turime savo nuomone ir tai yra dziugu – manau bendrai butu galima ir knyg parasyti.

 39. Idomu, kiek is cia esanciu Kiyoasakio gerbeju realiai panaudojo perskaityta “isminti” ?
  Rasytojas is kiekvienos perskaitytos knygos gavo pinigu, o jums tik susuko galva.
  Esu senas profesionalus birzos spekuliantas ir galiu pasakyti, kad jo knygos yra visiskas slamstas… Jokiu budu neteigiu, kad jis raso nesamones, bet naudos is ju jokios.Tik pilstymas is tuscio i kiaura. Jo knyga galima sutraukti i viena ar du puslapius. Tik va uz 2psl. niekas nenores 30lt moketi :)

 40. Pastaruoju laiku matau knygynuose atsiradusiu ir jau eilemis sudetu “finansiniu” knygu uzsienio autoriu vertimus. Dauguma ju mano galva butent man nereikalingos. Taciau perskaiciau dauguma R.Kiyosaki knygu. Geru minciu daug, minciu vercianciu susimastyti dar daugiau. Knygos skatina dometis finansais, tikrinti gauta info ir t.t. dometis ekonomine situacija pasaulyje, zvelgti i istorija praeity ir kas darosi dabar. Jos vercia placiau atmerkti akis. Patirtis rodo, jog viena perskaityta knyga gali atnesti 40000Lt grynojo pelno (manau tai su kaupu atpirko mano sugaistya laika). Zodziu galimiu yra. Taigi verta paskaityti ar ne? Spresti jums.

  KAS NIEKO NESKAITE trumpai apie jo knygas:
  Pirmos jo dvi knygos “Turtingas tetis vargsas tetis” ir “Pinigu srauto kvadrantas” – tai izanga (ivadas) i finansu pasauli. Jos skirtos visiskai nesiorientuojantiems kas yra pinigai, is kur atsiranda musu piniginese ir kur dingsta. Kuo skiriasi samdomas darbas nuo saves idarbinimo, kas yra biznis.
  3-ioji knyga apie investavima “Investavimo tecio vadovas” destoma viena is pagrindiniu minciu tai, kad turi tureti aisku plana savam bizniui, investicijoms ir pan., bei komanda, kurios nariai “stiprus” kiekvienas savoj srity. Placiau viskas joje, yra paaiskinanciu paveiksliuku ir kt.
  Knyga “Pasitraukti is reikalu jaunam ir turtingam” daugiau biografine, rasoma apie jo nora pabegti is “ziurkiu rato” ir kaip jam tai pavyko, kaip kilo mintis pasidalinti patirtimi su zmonemis (beje tik isleistos pirmos jo knygos buvo nesekmingos pardavimuose. Ir ka jis padare jog dabar yra prie absoliucios sekmes).
  “Turtingo tecio pranasyste” knyga apie ivairiu pensiju planu netobuluma JAV (pas mus panasiai) ir kam tai labiausiai naudinga.
  Knyga “Pries pradedant savo bizni” – nuo ko jo nuomone geriausia pradeti ir kaip tai turetu atrodyti.
  Labiausiai patiko jo knyga “Kas paeme mano pinigus?”. Cia jis pastebi kaip elgiasi darbuotojai ir kaip bendros frazes dalijamos “eiliniams klientams” ivairiose istaigose: banke, investic. kompanijose ir t.t. Kaip pirstu i aki…

  Praktiskai visas jas perskaiciau rusu k., nes vertimas zymiai tobulesnis nei lietuviu. Nesakau kad aklai reikia jomis vadovautis, juk tai tik kazkieno mintys ir pasvarstymai. Beje visos jos guli Internete ir galima sakyti nieko nekainuoja. Veliau radau ir viena is ju audio varianta (cia tiems kas neturi laiko prisesti prie popierinio varianto). Sutinku su Aruniux issakytais teiginiais. O juokingiausia tai blevyzgos tu, kurie net neskaite aiskina kokios zalingos ten mintys :))) Ech paskaitykit na o tada kritika tikrai laukiama.

 41. Na, nepritariu čia išdėstytai autoriaus nuomonei. O jei tu darai viską pažodžiui, tai pats kaltas :)

  Bet tai, kad jis iš knygų rašymo viską uždirbo, tai prieštarautų viskam, ką jis ten rašo. Tad įdomu,ar tai tiesa :)

 42. Labai noriu šiandien paklausti “seno spekulianto ” kaip šiandien sekasi biržoje ?
  o R.Kiyosaki deja savo knygose tai numatė ir aprašė dar 2004m. Apgailestauju , žinoma , bet reikėjo visas jo knygas atidžiai perskaityti, jei nėra suprantama gal ir antrą kartą skaityti. Noriu paklausti NT spekuliantų kaip sekasi ? Jei atidžiau būtų skaitę — šiandien neverktų…Lengviausia į viską numoti ranka ir pasakyti ai eilinis šūdas… O štai įdėti pastangų , įsigilinti, išmokti — kaip visada nesivarginame . Lemingai tikri lemingai… o būtent jis ir rašė taip nesielgti.

Comments are closed.