Restoranas „Imperial“: įmantrybių blizgesys

Tik įėjus į restoraną „Imperial“ būni sukrėstas spindesio bei neįprastos akiai prabangos: krištoliniai kandeliabrai, šilku muštos sienos, platūs odiniai krėslai, žvilgančios taurės bei Versace stalo rakandai nukelia į kitą pasaulį. Į pasaulį, kur blizgučiai yra gero tono ženklas, kur traukdamas akį žybčiojantis auksas dirba savo kasdienį darbą, ir kuklumas yra tik fortūnos nepalytėtų varguolių yda. Restorane langų nėra, tad persikėlimas į šią neįprastą minimalistiniam skoniui atmosferą vyksta itin sklandžiai: net nepastebi, kaip atvipusia lūpa traukiant į save nematytus potyrius praeina kone trys valandos ir atnešta triženklė sąskaita grąžina tave į realybę.

Įmantrybės su užraitymais tęsiasi ir meniu: baravykų carpaccio Chablis vyno drebučiuose, sriuba su nupenėtų ančių kepenėlėmis, trumų ledai, burnoje tirpstantis lėtai keptas veršiuko žandas bei kiti gurmaniški patiekalai, kurių vargu ar rasi kitur Vilniuje. Skonių daug, ne visi jie pažįstami, ne visi tokie, kad norėtum pakartoti: neišlavintam skoniui nebūtinai viskas patiks. Tikriausiai, kaip ir prie alyvuogių, reikia priprasti. Nors po veršienos bei sriubos norėjosi dar kartą nulaižyti šaukštą: dieviškai skanu.

Kiek įšilus po šampano bei vyno taurių restorane atsiranda ir trupinėlis jaukumo: galima susidaužti krištolinėmis taurėmis, kurių garsas nuaidi per visą salę, bei apšnekėti ką tik prie gretimo staliuko prisėdusią viešnią iš artimojo užsienio, kurios iškirptė stilingai atveria bambą, o aptempta ir siaura juostele sėdmenis dengianti suknelė hipnotizuojamai kausto net moterų dėmesį. Tačiau galų gale „Imperial“ yra ne tam, kad jaustumeis patogiai ir jaukiai: tam yra burgerinės. Čia ekstravagantiškos prabangos teatras, kuriame tu – ir žiūrovas, ir svarbiausias dalyvis, jei tik tam esi pasiruošęs atverti piniginę.

Spektakliai rodomi Subačiaus g. 2, Vilnius. http://imperialrestaurant.lt

Vilniaus savivaldybės nuomojami sklypai žemėlapyje

Vakar Vilniaus miesto savivaldybė atvėrė dar vieną duomenų rinkinį – viešais tapo savivaldybės sklypų nuomos duomenys. Duomenys dar neidealūs, bet judama tikrai teisinga linkme. Labiausiai gaila, kad kol kas negalima matyti kiekvieno sklypo nuomos pajamų, nes nuomininkų sumokėtos įmokos suagreguotos: jeigu Šilumos tinklai nuomojasi daugiau nei vieną sklypą, nesužinosi, kiek už kurį sklypą konkrečiai mokama.

Dar būtų galima patobulėti ir metaduomenyse: nors duomenys ir yra, bet dokumentacijos apie juos trūksta, tad apie kai kurių laukų prasmę tenka spėlioti. Pabandžiau sudėlioti sklypų duomenis žemėlapyje, bet tam reikėjo padaryti keletą prielaidų (tikiuosi, kad teisingų): sklypo plotas pateikiamas viso sklypo, laukai „vardiklis“ ir „skaitiklis“ nurodo nuomojamo sklypo dalį, surinktos sumos yra pateiktos už visą nuomos sutarties laikotarpį nuo jos įsigaliojimo ir pan. Atrinkti tik tie sklypai, kurių nuomininkai nuomavosi tik juos vienintelius – taip galima tiksliai žinoti, kokia nuomos suma buvo gauta už konkretų sklypą. Sklypų daug, tad žemėlapyje kol kas atsigulė ne visi: neužteko Google dienos limito išversti sklypų adresus į žemėlapio koordinates. Sudėta apie ketvirtadalis duomenų, po savaitgalio turėtų būti jau visi paviešinti.

Jeigu norite matyti didesniame formate, žemėlapį galima rasti Tableau svetainėje. Dėkui Remigijui Šimašiui už iniciatyvą viešinti duomenis.

ATNAUJINIMAS (2015.07.22): Sudėti visi sklypai, kurių adresus pavyko iškoduoti. Nuomos kainos yra teisingos, nebent jos yra lygios nuliui: tai nereiškia, kad sklypas nuomojamas už dyką, o tik tai, kad šiuo metu trūksta duomenų: stengiamės, kad ir jie atsirastų.