Naujos Microsoft buferio perpildymo klaidos

Microsoft įspėjo Windows NT, 2000 ir XP vartotojus apie buferio perpildymo
klaidas, kuriomis pasinaudojus galima užvaldyti kompiuterį, trinti bylas,
perkonfigūruoti sistemą, ir daryti viską administratoriaus teisėmis. Skylę galima užlopyti
atsisiunčiant lopą iš Windows Update svetainės.

Tai jau 14-a atrasta su sistemos saugumu susijusi klaida Windows
sistemose šiais metais. Daugiau apie pačią klaidą galima rasti
pačioje
Microsoft svetainėje

7 Comments

  1. mjioo .. ir dar sugeba windoze gaut saugiausios operacines sertifikatus .. ;] ejlinis irodymas, kad pasauli waldo pinigaj ;p~

  2. huh windoze lieka windoze. kruvele m$ developeriu vistiek nespes lopyt skyliu taip greit kaip linux entuziastu prikimstas pasaulis :)

  3. Manau pagrindinė problema yra ne saugumo skylės, kurių ir linuxe perteklius (nuostabusis ptrace bugas, snort skylė, samba exploitas, laisvai beplaukiojantis etc, etc), bet labai krūti vartotojai. Dabar kiekvienas pyplius, sugebėjęs su mauzu numygt pora dailių (kaip kam) knopkių WinXP jau reiškias pasaulyje kad jis gerai kerta apie kompus. Kas vyksta kur, jo nedomina. Galiu derėt, kad 95\% winxp userių apie IPSec net negirdėję, apie daugybę kitų integruotų fyčiarų irgi. O juk galima viską gražiai pablokuot, nedirbt admino teisėmis (he, pasakykit kad kas po linuxu kaip root po X’ais sėdit – išlazdavosim – maža nepasirodys ;-) etc etc etc.

    linux’o gi atveju vartotojui dažniausiai nepaliekama kitos galimybės kaip viena iš dviejų – arba eini ir skaitai kalnus dokumentacijos, arba grįžti į windowsus, kur galiausiai užknisa kokis nors nuo linuxo likęs GRUB arba LILO ir vartotojas arba padaro reinstall windows arba žr. pirmą galimybę ;-)

    Toliau – skaitydamas dokumentaciją jis patampa protingesnis. Kiek protingesnis – sunku pasakyt ;-) Bet vis tiek… Jei dauguma linux vartotjų žinotų apie windows tiek, kiek žino apie linux, nebūtų tokių kategoriškų teiginių “windows saks, linux rulz”.

    Neginu windozės, bet visai ir nesiūlau lipt M$ ant galvos tik pasirodžius kokiai nors skylutei ;-)

  4. Va tai tau, pasirodo xrenovai escapina \% ženklus. Dar vienas bugiukas (emmm… kur ten pas tave bugzilloj akauntas yr? ;-)

Comments are closed.