RSS koduotės

Bandant šiai svetainei padaryti RSS naujienas susidūriau su šiokia tokia dilema kokią koduotę naudoti. Visa svetainės informacija saugoma MySQL duomenų bazėje, o ji pilnai nepalaiko UTF-8 koduotės (na, bent jau 3-ia versija), tad duomenų koduotė yra Windows-1257. Galite paklausti kodėl ne ISO-8859-13 (juk ši svetainė atrodytų lyg koks technologijų bandymų laukas su XHTML ir grynai CSS dizainu) ir galiu pasakyti, kad IE sunkiai draugauja su ISO-8859-13 koduote. Šiaip reiktų visur pereit ant UTF-8 koduotės, bet kol kas problemos su MySQL.

Tai va… sustojau darydamas RSS šablonus ties <?xml version="1.0" encoding="?. Reiktų arba siųsti windows-1257 koduote (kuri kažkaip prie XML nelabai derinasi… nors turbūt vis tiek teks) arba perkoduot tekstą „on the fly“ į UTF-8 naudojantis kokiomis nors Perlo priemonėmis (čia irgi problemos… Perlas čia 5.6.1, UTF-8 palaikymas žymiai geresnis Perle 5.8.0, bet šitai galima be vargo atnaujint, tiesiog visa perkodavimo idėja jau iš tolo kvepia atgrąsumu ir šaukia „Remember KISS principle – Keep It Simple, Stupid – use UTF-8 everywhere“). Tad kol kas stoviu kryžkelėje (tik turbūt ne paskutinėje).

Beje, įdomu, ar yra lietuviškų svetainių su RSS žiniomis? Įdomu kokios koduotės pas juos – turbūt UTF-8.

2 Comments

  1. niu kam daba kišt visur utf8, juk gali paprasčiausiai naudoti windows-1257 :/ ruskeliai tai visur savo RSS feed'uose naudoja windows-1251 ir parkių tame nemato, tai kur problemos pas tave ?

    p.s. kaip lėktuvas "RIMI" ? :))

  2. Nu norisi viską pagal "standartus" normalius padaryt =]

    Šiaip turbūt ir teks palikt windows-1257 (bet kiek pamenu ties lietuvišku tekstu kai kurie XML parseriai stringa — aišku galima sakyt "čia jūsų problemos").

    PS. Neblogai su tom "PJ Airlines" =] Kitą kart tik reiks didesnio vyno butelio ;)

Comments are closed.