SMTP pakaitalas

DzHiBaS atsiuntė man nuorodą į straipsnį iš joelonsoftware.com apie tai, kad reikia iš esmės pakeisti SMTP (elektroninio pašto) protokolą, nes tai būtų vienintelė efektyvi priemonė kovoje prieš „spam’ą“. Naujasis protokolas turėtų būti saugus, pagrįstas sertifikatų sistema bei mikromokesčiais, kurie padarytų masinį laiškų siuntinėjimą tiesiog nepelningu. Problema slypi tame, kad priversti žmones pereiti prie naujo protokolo bus sudėtinga. Tam turi būti perrašytos visos elektroninio pašto klientų programos, bei serveriai, o tai kainuoja daug. Be to ir patys žmonės inertiški, tad vienintelis būdas būtų tiesiog nustatyti datą, nuo kada SMTP tiesiog nebeveiktų. Kažkaip kol kas skeptiškai žiūriu į tokią galimybę.. juk kol kas ir FIDONET sistema dar veikia ir gyvos galybės kitokių liekanų iš praeito tūkstantmečio.

Plačiau apie tai ZDNet straipsnyje.

4 Comments

  1. na reali apsauga nuo spamo butu tikrai geras dalykas,

    bet moketi uz laisku siuntima, pripratus prie neriboto nemokamo(arba salyginimai nebrangaus) interneto, tikrai nesinori.

  2. Na, aš turbūt visai sutikčiau mokėti litą už kokius 300-500 laiškų. Tokiu atveju jei spameris norės išsiųsti 100000 laiškų, jam teks sumokėti 200-333 litų. Hmm.. gal didesnio mokesčio reiktų. Man tai didžiausias susirūpinimas kad tektų mokėti už konferencijas ir mailing listus — dabar esu poroje prisirašęs kur tik peržvelgiu viską labai trumpai ir neskaitau visų laiškų. Turbūt tokių konferencijų tektų man atsisakyti jei reiktų daug mokėti už paštą.

  3. Na viskas butu paprasta konfos pereitu prie grynai webiniu ir spam'as nueitu tenai.APmokestink ir kursis daugybe alternatyvu vienybes ir supratimo cia nerasi :)

    Vienintelis sprendimas yra heh internete statiniai ip adresai priristi prie konkreciu asmenu, kas savaime yra nesveika neigyvendinama utopija ;) na..gal yra ir daugiau alternatyvu.Bet kiek spynu tiek ir raktu. :)

Comments are closed.