Internetinis dienoraštis elektroniniu paštu

DzHiBaS pasidalino keletu idėjų su manimi dėl galimybių elektroniniu paštu pildyti savo internetinį dienoraštį. Idėja tame, kad pasiuntus laišką tam tikru adresu, būtų nuskaitomas laškas, padaromi atitinkami pakeitimai (BBkodas, automatinis URL atpažinimas ir panašiai) ir sukišama į duombazę. Štai mano idėjos ir mintys apie tai.

Pirmiausia kam to reikia? Man asmeniškai tai būtų labai patogu pildyti dienoraštį per mobilųjį telefoną. Parašai, išsiunti, naujiena atsiranda. Net nereikia prie kompiuterio sėstis (na aišku teksto įvedimas per mobilųjį telefoną nėra pats lengviausias dalykas). Pats realizavimas yra labai paprastas: tiesiog /etc/aliases sukuri atskirą adresą, kuriuo atėję laiškai perduodami kokiai nors programėlei, kuri jau toliau ir tvarkosi. DzHiBuI susirūpinimą kėlė saugumo klausimas. Mano nuomone, galima kiekviename elektroniniame laiške įdėti ir slaptažodį, kurį ir patikrintų programa, prieš įtraukdama įrašą į duomenų bazę. Aišku pats geriausias (ir labai elegantiškas) variantas turbūt būtų naudoti PGP parašus – jei parašas verifikuojamas, tada galima dėti į duombazę. Tačiau su PGP yra problemų – juk negeneruosi PGP parašo rašydamas laišką mobiliame telefone.

Kita šiokia tokia problema yra koduotės. Vat mano EricssonT65 neįstengia sugeneruoti lietuviškų raidžių. Mano sprendimas būtų naudoti specialius simbolius, panašius į HTML entities ir juos paskui versti į normalius simbolius (o gal netgi neversti, bet reiktų atskiro DTD – kaip ten su vartotojų DTD palaikymu našyklėse?). Tad tarkim raidę „Š“ būtų galima koduoti kaip &ltdsh;, o „ę“ kaip &ltee; ir panašiai.

Dar vienas dalykas yra BBkodas. Standartiškai jis naudojamas su [] simboliais. Aš siūlyčiau naudoti standartinius < ir > HTML simbolius. Taip galima laikytis standartų ir turėti normalų XML, kurį paskui galima netgi trasformuoti pasinaudojus XSL. Be to vėlgi tai sutinka su ta specialaus DTD mintim.

Tiesa, kad nereiktų visko perdarinėti vėl iš naujo, jei kiltų kokia kita nauja idėja dienoraščių pildymui, matyt reikėtų nusistatyti ir pasirašyti XML-RPC sąsają, kad dienoraštis eletroniniu paštu būtų tik šios sąsajos vienas iš pritaikymų.

12 Comments

 1. priežastys: patogiau, operatyviau. (to pakanka).

  dažniausiai būna greičiau sukurt laišką ir pasiųst nesirūpinant dėl ko nors, nei eit logintis browsint … blah blah.

  tuo labiau , kodėl gi nepraleidus ir HTML'o (ne tik plain text o po to BBCode ), meileriai dažnai turi ir HTML redaktorius . Užsidedi boldus linkus italikus ir vualia.

  aš tikrai su savo nauja svetainę pasidarysiu tokią prieigą prie dienraščio. tikiuosi tai man padės dažniau pildyti savo dienraštį.

  dėkui už dėmesį, šikit visą mėn.

 2. Ye, man irgi tai būtų patogu. Gal būt daugiausia dėl to, kad mane vilioja galimybė viską daryti per mobiliaką.

  Vat su HTML formavimu tai irgi geras dalykas. Bet tai irgi lyg būtų geriau naudoti HTML'iškus <> o ne BBkodiškus []. Na IMHO aišku.

  Bent jau slashdot.org ir perlmonks.org BBkodas eina per HTML tagus.

 3. La,

  o kaip jei reikia ideti su nuotrauka?

  prikabinti ja kaip atachment'a ir padaryti kad mestu i tam tikra dir'a?

 4. na manau jei sitas dalykas paisteisintu jsi butu ne vien sitam saite naudojamas todel ir sitas dalykas aktualus :)

  o as pagalvojau.. kiek moxliuk tau uzteks kantrybes per mobiliaka rasyt visus tagus ir t.t. =)

 5. na, iš mobiliako galima ir per WAP'ą, juo labiau, kad pats prasitarei, kokį telefoną turi…tai aišku kaip option prie mail'o, man irgi kažkada, prieš kokius pusę metų buvo kilus panaši idėja, deja, nebuvo kada jos įgyvendinti…

 6. WAP yra gerai, bet WAP turi nemažų apribojimų. Bent jau įvedamo teksto ilgis žymiai labiau apribotas.

 7. na dėl to nesiginčysiu, tiesiog bet kokiu atveju daug teksto mobiliu telefonu nesurinksi…o apribojimai – kokie? (t.y. kuo skiriasi nuo mailu siuntimo per mobilų? nes pats tokį jau daugiau kaip metus turiu, bet taip ir neteko pasinaudoti mail'o siuntimu per mobilu, tik per WAP)

 8. gal kas galetu koki saito linka parasyti kur galima placiau pasiskaityti kaip per mob siusti info i ineta?

 9. Hmm… Aišku aš leidžiu naudotis visu šiuo svetainės kodu, tačiau jis buvo rašomas daugiau sau pačiam (turbūt kiltų jums problemų netgi paleidžiant tokį dalyką… čia gi Perlas, reikia susirankiot reikiamus modulius ir panašiai)

 10. Man tai irgi atrodo, kad WAP'as butu zymiai geriau. Galima butu ne tik updeitint, bet ir paziuret puslapi. Ta prasme, turetum praktiskai normalu peidza, tik skirta mobiliakui, o ne vien naujienu atnaujinima. Ir igyvendint manau dar lengviau — tiesiog paduodi skirtingus templeitus.

Comments are closed.