Perkrauta matrica: kompiuterastinis požiūris

Šį penktadienį, atsiklausęs #php kanalo ar niekas neina gerti, supratau kad teks vakarą planuotis kažkaip pačiam. Kadangi vis dar prisilaikau „jokio IRC“ politikos, tai nutariau nueiti į kiną ir pažiūrėti perkrautą matricą. Tai jeigu dar nematėt šio filmo ir nenorit sužinot jo detalių, tučtuojau baikit skaityt.

Jei jūs vis dar čia, reiškia norit pasiskaityti mano nuomonę apie filmą. Aš, kaip ir visi (ok, ne visi… pukomuko yra kitos nuomonės) esu nusivylęs filmu. Na, tarkim jei nebūtų buvę pirmos matricos ir jei nebūtų tiek daug reklamos ir panašiai, tai galėčiau filmui duoti kokius 6 balus. Stiprus vidutiniokas.

Pati didžiausia filmo problema mano nuomone yra ta, kad jis tapo specialiųjų efektų paroda. Jie naudojami kur reikia ir kur nereikia. Labai greitai darosi nuobodu. Neo mušasi savo kong-fu stiliumi kas 15-20 minučių ir aišku laimi. Na bet po antros panašios kovos būtų gal galima ir ką nors naujo sugalvot? Šiaip man patiko agento Smito dauginimosi idėja (apie idėjas šiek tiek vėliau ;) bet jos realizacija tikrai nieko gero. Pirmoj matricoj Smitas buvo labai galingas, visi jo bijojo, jis buvo vertas priešininkas pačiam Neo. O čia jis atrodo lyg vaikas, Neo jį galėtų primušti užmerktom akim ir dar tuo pačiu metu tikrindamasis naujausią interneto pornografiją. Tiesiog nelieka intrigos kai Neo laimi. Ir dar kartą laimi. Ir vėl laimi. Ir vėl. Ech…

Kame ten bajeris su Trinity ir Neo meile? Nuo kada kompiuterastai myli? Na, jei reikia labai tos meilės tai bent sekso sceną normalią padaryt :/ Pravalas kažkoks. Su ta meile te dar visokių nesąmonių mano nuomone yra. Morpheus ten irgi myli Naobi ar kaip ten ją ir dėl to ji atvyksta į pagalbą. Nu kažkokia saldi meksikietiška melodrama gaunasi. Hey, juk mes čia susirinkom hakint matricos, o ne meilių seilių žiūrėt, po velnių!

Vat dabar apie pačią filmo idėją. Šis filmas irgi turi idėją. Tik ji visiškai užgožta spec. efektų, bereikšmių scenarijaus nukrypimų, meilių, ir dar velnias žino ko. Ir pati ta idėja nėra tokia stipri ir galinga. Tiesa, mano nuomone filmo idėja buvo šiek tiek kitokia nei turbūt kūrėjai norėjo parodyt eiliniam žiūrovui (na aš kompiuterastas gi ;) Faktiškai filmo idėja rutuliojasi apie predeterminizmą ir ar žmogus gali keisti lemtį. Tai čia oficiali idėja ;)

Man aišku pati geriausia vieta filme buvo Architekto kalba. Architektas yra tas žmogus kuris suprogramino ir sukūrė matricą. Toje kalboje jis faktiškai paaiškina kaip jis ją kūrė ir kokios problemos buvo su tuo susijusios. Vat iš čia aš ir sumąsčiau savo matricos filmo idėją.

Žodžiu esmė tame kad matrica yra didelis kompas. Na, operacinė sistema tarkim. Architektas yra programeris. Labai geras ir protingas programeris. Tiesą sakant aš į Neo žiūriu kaip į paprastą script kiddie: na, jis ten moka fainai skraidyt ir gerai kovot ir panašiai, bet jis nesupranta kam visa tai. Jis neturi tikslo. Čia lyg galėtum root‘int sistemą be didelio vargo, bet to juk neužtenka. Realiai jis neturi priėjimo prie sourcų (filme gi lyg buvo į tai atsižvelgta: tipo visa šio filmo esmė kad Neo turi dasikast prie sourcų). Net jei ir turėtų kažkaip abejoju ar jis žinotų ką su jais veikt. Kompiliatoriaus reik. reik mokėt skaityt kodą ir patčint. Reik mokėt RTFM’intis (nu o jis gi nieko neveikia tik skraido iir mylisi su Trinity ir dar nešioją tą keistą švarką/sutaną). Tiek pokalbyje su MySQL, tpfu, Oracle, tiek su Architektu, tiek dar su tuo prancūzišku daiktu Neo atrodo visiškai žalias. Primena kai kuriuos žmones iš #php, kurie klausia kas yra kintamasis. Bet Neo moka hakint. Na… naudotis exploitais, kuriuos turbūt ne pats ir surado. Tai tokia mano nuomomnė apie Neo :)

Trinity tai irgi tas pats. Tik dar mažiau suvokianti kas čia vyksta. Morpheus tai Linux fanatikas, kuris pats irgi neprogramina. Kliedi apie tai kad viskas turi būt laisva ir panašiai. Realiai antram filme jis jokio ten perdaug svarbaus vaidmenio nevaidina. IMHO aišku.

Agent Smith vat fainas white-hat vyrukas. Jis supranta, kad Neo yra nieko gero, bet jam pačiam trūksta žinių. Na, jis tik adminas gi. Irgi neprogrameris. Tas savęs dauginimasis tai visai gera DDOS ataka prieš Neo, tik Neo turbūt gerą firewallą turi.

Vat Architektas yra pats geriausias ir protingiausias tame filme. Žodžiu visas tas sourcų dalykas pasirodo yra honeypotas, kurį jis padarė kad sugaudytų tuos visokius skript kiddies kaip Neo. Esmė paprasta: kai Neo galvoja kad jis krūtas skraidydamas ir darydamas visokias kitokias nesąmones, Architektas logina visą trafiką, disasemblina Neo kodą ir paksui užpatčina matricą. Standartinis programų kūrimo procesas. Man dar patiko tas Neo pokalbis su Architektu nes ten lyg Architektas būtų pasileidęs debugerį ant visų ekranų ;) Na taip, aš kompiuterastas ;)

28 Comments

 1. et.. programeris :) ateitum i IRC, ar ka:)

  mano nuomone, cia on-line RPG :)) nueik ten paimk ana, nueik ten pasnekek su tuo taip ir siuntineja, pasimusk su anuo :))

 2. o man patiko…. :) zinoma kaikurios vietos igryso.. bet isejau su besidauzancia sirdim.. jegele.

 3. nemokejai dziaugtis ir laiku nusisypsoti.

  o kai tarp ausu pradeda kazkas niezteti,

  tai reikia eit patrankyt galva i siena,

  o ne kazka gudraus bandyt parasyti.

  =]

 4. man asmeniskai pirma matricos dalis kur kas labiau patiko nei antra. Antroje daly siuzetas lieka (pagal svarbuma) uz efektu. Bent jau puse dialogu yra beprasmiai ir nuobodus, pradejo rysketi kad tai "amerikietiskas filmas" su gera pabaiga ir "visiem viskas aisku". Laukime 3-iosos dalies

 5. Nepatinka man, kad visi rekia, kad cia yra nesamones nemate 3ios dalies, 2a ir 3ia dalys yra kaip viena, tik atskiros, ten daug kas paaiskes. O siaip nesivelsiu i fleimus, nieko is to gero nebus :P

 6. ir ka?

  laukei, kol tas super duper geras dede (priama kep tu) pasakys, kad programino perl'u? ech.. nieko… dar pasakys.. nenusimink…

 7. man patiko matrica perkrauta. Ir ne del to, kad esu Mates Matrix koki 20 kartu :P

  Efektai hm galetu ju ir isvis nebuti , ar bent jau maziau. Kai kurios scenos ziauriai uzsitesusios.

  Del minties : super , kai baigesi filmas vis galvojau kaip greiciau sulaukti Matrix Revoliution

  peace

 8. Moxliuk, idejos fainos:) bet akyvaizdus IRC stygiaus sindromas (reikia gi kazkur issiliet)!

  Man matrixa irgi nepatiko, nes

  1. Matrixa I ziurejau su attdara burna, – o cia tik kvailai zvengiau:(

  2. Tas Zeonas buvo lyg specialiai padaryta nuoroda i Zvaigzdziu karus:(

  3. Pirma kova lyg buvo nukniaukta is Dzeki Chano filmu:(

  4.O seip…..nuobodoka, be to pritariu savo drauguj, seanso pabaigoi surikusiam "Cia ka SERIALAS?".

  hhhmm Gerai kad nera HACKERS II!

 9. Beveik visur sutinku su moxliuku. Tikrai ne i tema filmas. Tos meiles scenos… Geriau isviso beju butu buve. Neo tai jau isviso `Dievu` patapes, net ziureti nebeidomu. ant galo isviso nerealiai isvarte, kazkodel tox ispudis kad 3 daly bus ideja pasisavinta is "13 auksto". Nes kaip kitaip? ok suprantu sustabde tuos robotus nes liko jo pacio dalis sistemoi bet kokio bi*** jis juos pajaute? ce gi realybe nera jokiu aiskiaregiu ir t.t. O agentas smitas? heh teisingai moxliukas sako – juokingas paliko lyginant su neo… O dvyniai? taip ir nesupratau bajerio… nerealus mechanizmas bet Morpheus susprogdino masina ir uzsilenke? nu tai jofan :)) kitaip sakant visas filmas pilnas leak'u, geriau butu ir uzbaige 1 dalim bu daba jauciu kad 3 dalis dar nepaskutine.

 10. kokia realybė? kas yra realybė? :) po pokalbio su Architektu turėjo būt gana aišku, kad realybės kaip ir nebėra. nebent kino salėj :)

  moxliuk, trackback tavo kode turbūt nėra implementuota? bet tai žinai, kur ieškot ;)

 11. Meile kaip meile. Nuobodzhiausia vieta buvo tas tas pozeminis miestas, ypac kur kalbancios galvos pradejo Zvaigzdzhiu karus priminti.

  Daugiau viskas fun. O del filosofiju visokiu, tai ir pirmoj Matricoj viskas buvo neteisingai ir kvailai.

  BTW moxliuk: dedule architektas irgi programa, o ne zmogus, kaip tu parashei.

 12. Robotus sustabde, nes kaip architektas sake, ju isivaizduojamas pasaulis yra kito lygio matrica, skirta issisokeliams, kad jie ten issilietu.

 13. na dėl filmo scenarijaus tikrai sutinku – sausa. Tik juokas ima, kai visą matricos veikimą interpretuoji tau žinomų sistemų veikimu. Gi tos sistemos tai matricos dalis, taigi matrica nėra nei linuxas nei kokia kita šiame (realiame kino salės) gyvenime naudojama sistema. Ir aišku su tuo "login : root" tai ten prajuokino. Palyginimui: visa ką žinai apie kompus tai Tetris ir pagal jį interpretuoji, kaip veikia visas kompas ;]

  Ir čia, cituoju "na, jis ten moka fainai skraidyt ir gerai kovot ir panašiai, bet jis nesupranta kam visa tai. Jis neturi tikslo." tai, kad Neo nesėdi prie kompo ir nemaigo klavišų – nereiškia, kad jis tupas "skriptas" ir nieko nesupranta ;] Anaiptol jis vienas ten supranta daugiau už visus bendražygius.

  Na gal tiek, nenoriu išsiplėst ;] beja labai įdomu buvo išgirsti programerio nuomonę apie filmą.

 14. Haha, netikėjau kad mano sapaliojimai gali būti taip visų rimtai priimti ;)

  Na, bandau atsakyt į komentarus ;) —

  Lakūnas: negaliu į IRC eit. Gi su sau pažadėjęs per sesiją nesirodyt. Valios ugdymas ir pažangumo kėlimas ;)

  pukomuko: nieko aš gudraus nerašau ir nesiruošiu ta daryt ;) O tarp ausų aišku niežti, juk sesija. O per ją visad noris daryt bet ką tik ne mokytis ;)

  shvln: Nu pati matrica atrodo man neįskaitoma kaip Perlinis kodas ;) Nors šiaip tai juk gi sakiau jog stengiuosi dabar atsikratyt daugybės blogybių, tokių kaip IRC ir totalus Perlo fanatizmas.

  UT_Dievas: Kažkieno Matricos aprašyme kaip tik skaičiau jog jų nuomone Matrica perkrauta sukurta tik pirmos matricos fanatikams. Nežinau ar aš pats pilnai su tuo sutikčiau, bet kažkiek tiesos gal ir yra.

  ve: hehe, negi aš smegenų plovimu užsiimu ;) Siūlau visiem nueit pasiskaityt ve dienoraštį Matricos klausimu (http://blog.hardcore.lt/ve/archives/000284.html#more)

  Unicum: Hmm… Vat čia užuodžiu Matricos fanatiką ;) Matai Neo man labai kvailas pasirodė tiek pokalbyje su Oracle tiek su Architektu. Nu jis nežino ką jam reik daryt. Visi jam turi aiškint kodėl jis daro tai ką jis daro. Nu kažkaip kvailai ;) Ir tikrai neatrodo kad jis daug supranta. Man jis atrodo panašus į paprastą žmogų kuris netyčia pabudęs vieną dieną suprato kad gali daryt tai ko kiti negali, bet to prasmės jis nesupranta. Nu IMHO aišku.

 15. imho VISI, VISI be isimties filmai apie hakerius, kompus, etc. yra skirti tik apie tai NIEKO neismanantiems ir kuriu kompiuterinis rastingusmas nevirsija MS windows + office produktu lygio.

 16. Nu siaip jo… Labiausiai suintrigavo ta vieta, kai jis su ranka sustabde robotus. Bet suintrigavo tik po keliu dienu paziurejus. Siaip nuobodokas filmukas ir joks nmap nepades jo praturtint. Ir kam tos meiles scenos? Nafig ju reikejo?

 17. Kur parasyta, kad filmas apie hackerius, cia kaip tik filmas geekam skirtas imho, paprastam zmogui ji ziuret sunkiau

 18. o tai ka tas arcitektas pasake doro? kad cia taip visi architektas, architektas… labai tingiu antrasyk ziuret paporinkit kas ten buvo?

 19. sauliau: neteisus. kaiptik geekam sunku ziuret, bo matai kad ten totalus briedas, o kai esi nieko nenusimanantis apie kompus – root tai tarsi magiskas zodis, o tie zali simboliai atrodo kaip tikra programa o ne screenseiveris.

 20. Jei jau Architektas yra programeris -tai kokio beso jis negali paspausti reseto? Vadinasi jie prie hardwaro neprieina ir pats yra tik programa. Butent del to jis prie sorcu ir neprieina. Isvys idomu -kur gi tas matrix hardwaras?

  Baeris gali ne i tema -zmonijos kiekis zemeje vis auga, reiskias masinos dauginasi ir joms nuolat truksta energijos.

  O del meiles ir etc. -tox jis ir yra realus pasaulis. Kiek besiektu zmogelis aukstumu, ateis merga, paplevesos sijonu ir p***c…

 21. moxliukas: na, jei tu filmu nusivylei, kodėl tiek daug komentarų apie jį? :)

Comments are closed.