Perl vs PHP mūšis

Na, šiandien užtikau tikrai lyg man paruoštą klausimą php.lt forume.
Klausiama, kas geriau mokytis, PHP ar Perl. Aišku nesusilaikiau ir
parašiau savo nuomonę. Tad jei norit pasiskaityt Perlinės propagandos iš
mano lūpų, tai kreipkit savo naršykles ten ;)

Bėgu slėptis nuo PHP fanatikų atakų ;)

7 Comments

 1. žiūrint ką jis ruošiasi daryt su išmokta programavimo kalba. jei ne web'ą tai offcourse…pirmyn, jei ne tada aš visiškai prieš perl'ą python'ą ar ruby. nei vienoje kalboje nėr tiek paruoštų įrankių web'ui kaip php. ir taškas.

  čia tavo (moxliuk) citatos forume:

  "Patogumo atžvilgiu Perlas yra žymiai pranašesnis"

  "Tokiems labiau "advanced" dalykams Perlas tinka labiau"


  bet tai o pats stradalini kad nebesusitvarkai savo asmeninės svetainės kodu ? Čia juk svetainė kur paprastesnės negali būt … ;) o tu dar šneki apie advanced "dalykus".

  perl'as ne web'ui. taip kažkadais galėdavai atskirus kodo šmotus pasirašyt tokiems darbeliams kaip – guestbook'as, counter'is ir t.t. ;) bet nedaugiau, atgyveno tai…numiro… ir tau jau laikas nusiraminti… juk nebereikalo kas liečia web'ą tu iš kart į php krypsti ? is it true ? čia asm. svetainę tik iš principo pasirašei perl'u , nes kaipgi (perlininkas pasirašys su php ? ), niu va ir kenti dabar ;)

 2. =]

  Panašiai. Aš gi sakau, kad nesu Perlo guru, ir juo labiau nesu PHP guru. PHP labiau tinka svetainėms. Ypač mažoms. Didelės pasaulinės svetainės visgi kol kas ant PHP nebėga persimesti. Ten visgi dominuoja visokie servletai, perlas, .NET, dar bilekas.

  Beje, šiaip aš netgi nesu niekur dirbęs profesionalioj programavimo bendrovėj, tad esu mėgėjas.

  Ši svetainė Perlu yra mano pirma svetainė. Niekada webui nerašiau Perlu. Todėl ir kyšo mano neprofesionalumo ausys ;)

 3. tarp dominuojančių čia perl'ą niftemų ikišai. gal ir liko "didelių" svetainių kurie ant perl'o stovi, bet tik dėlto kad jie po senovei buvo daromi ir spėju dabar nebeperdaromi nes didelis darbas arba duomenų pateriojimas. Tikriausiai iki dabar vis keikiasi kad rankas galima nusilaužti tarp "didelės" svetainės kodo.

  abejoju ar šiais laikais kas apsiimtų "didelę" svetainę perl'u rašyt ;) nu nebent su moxliuku priešakį.

 4. Na, žiūrint ką vadinsi svetainės kodu, o ką ne ;)

  Tas žymusis Yahoo perėjimo prie PHP pavyzdys buvo labia ištrimituotas ir panašiai. Kažkuriame webloge skaičiau kad Yahoo ir toliau 2/3 kodo yra Perlu rašyta, tik niekam tai nematoma, nes tas kodas tvarko duombazes, indeksuoja, dar visokius velnius daro. Pati svetainė, t.y. tik pats tų duomenų pateikimas yra dabar rašomi su PHP.

  Na, man kaip visad geriausi Perlo pavyzdžiai internete yra http://slashdot.org ir http://everything2.com — vien e2 svetainė yra didesnė už visą internetą, koks jis buvo 1997 metais ;)

 5. I read some of the posts and I think it is a great place! I can get boistrous with my tame clash Nice joke! Did you hear about the butcher who accidentally backed into the meat grinder? He got a little behind in his work.

Comments are closed.