HTML::Mason

Šiandien susidėjau į serverį HTML::Mason modulį, kurio pagalba galima rašytis Perlinius skriptus PHP stiliumi – t.y. tiesiai įterpiant juos į HTML kodą. Tiesa, viskas ne taip paprasta, kaip tik HTML::Mason turi daugiau visokių ypatybių ir gali būti naudojamas tiek šablonams (jei norima tik tokio funkcionalumo), tiek PHP stiliaus programavimui.

Kiek pamenu Nightblade buvo pareiškęs, kad jis stengiasi nebenaudot šablonų, o tik nuosaikiai naudoja PHP kodą pačiame HTML. Tai atrodo jog HTML::Mason filosofija ir yra būtent tokia. Pats kol kas tik susiinstaliavau šį modulį (ir tuo pačiu atnaujinau mod_perl), tad jokių naudojimo įspūdžių dar neturiu. Bet vat Oreilly knyga apie Mason guli internete nemokamai, tad reikės pasiskaityt.

7 Comments

 1. Moxliuk,

  tu kelis kartus minėjai HTML::Mason savo webloge,

  tai nutariau jį išmėginti (maždaug prieš mėnesį ),

  perskaičiau manualą ir šiek tiek prasibandžiau, JĖGA!!!

  :)

  HTML::Mason turėjo didelę įtaką mano nuomonei, kad šablonai yra blogis.

 2. O kodel NB? Kuom tau nepatinka sablonai? :) Tai tada sekantis php.lt vezamas ant shmarchio bus super evil? :)) Kuom tau nepatinka sablonai.. Curriuous..

 3. sablonai daro ta pati ka ir native php, reikia tik sugebeti atskirti programavimo logika nuo vaizdavimo logikos. T.y. viska ka darai smarciu, gali daryti ir native php, tik ideja Smarcio reikia pritaikyti, t.y. html'e naudoti php formatavimui, o visokiuose inkluduose, klasese daryti duomenu apdorojima. Tuo labiau net ir tuo paciu smarciu, ir fempleite esantys zymejimai turi praeiti savo parseri, kurio rezultatas atiduodamas php, o paskui browseriui, o naudojant native php, parseris vienas ir tas pats, t.y. isvengiam vieno lishno zhingsnio. Va placiau apie tai:

  http://www.massassi.com/php/articles/template_engines/ – labai smart point of view apie visa logikos atskyrima ir pan.

 4. Aš norėčiau pašnekėt apie html'o atvaizdavima nesvarbu su templeitais ar be jų. Iš formos gautus duomenis arba prieš dedant arba paėmus iš duombazės reikia suformatuot. T.y. dedamas nl2br ir wordwrap (aišku dar ten visokios apsaugos nuo l33t kakeriu). nl2br kaip žinia deda XHTML standartus atitinkantį <br />, o wordwrapas pirmenybę teikia tarpams. Ir ką gi gauname?  <br<br />/>…

 5. o nesove i galva ispradziu daryti wordwrapa paskui nl2br?

  P.S. pasisveikinau su garsiuoju perlo fanatu moxliuku tai daba gyvenyme tos rankos nebeplausiu :)

 6. GameBit: jei kada susitiksim netyciukais.. Primink kad tau rankos nespausciau… :))

 7. Hah… baikit čia iš manęs daryt kažkokį fanatiką nepraustom rankom ;)

Comments are closed.