Gobbitas.lt užlenktas

Kaip visada tik atėjęs į darbą peržvelgiu kolegų dienoraščius internete, persiskaitau viską, ir tada, giliai įkvėpęs atsiverčiu
manualus ir kimbu į darbą. O štai šiandien nueinu pasižiūrėti į Gobbito rašliavas ir laukia manęs didelis nusivylimas – „užlenkiau and so on“. Gobbitas buvo turbūt pirmas lietuviškas interneto dienoraštininkas, ir tik po
metų kai jau gyvavo jo dienoraštis, kaip grybai pradėjo augti ir kiti dienoraščiai. Dabar jau irgi po truputį gaunasi taip kaip ir gūdžiais 1996, kai kiekvienas turėdavo svetainę savo katei ir šuniui – lygiai taip ir dabar visi turi turėti dienoraštį. Bet turbūt nedaugelis įsivaizduoja ką reiškia turėti dienoraštį. Kartais reikia nežmoniško užsispyrimo, kantrybės ir dar kažko kad imtum ir parašytum ką nors į dienoraštį. Ir ne šiaip ką nors, o ką nors įdomaus, ką nors kas skaitytoją priverstų juoktis („na gerai tu čia pavarei, kompiuteraste“), piktintis („nesąmonė kad Perlas geriau už PHP!“) ar tiesiog stebėtis („oh, negalvojau kad ir tam yra Perlo modulis“). Tai sunkus darbas.

Paskutiniu metu nors dienoraščių ir pridygo, bet jie manęs per daug nedomina. Vieni jų yra retai atnaujinami, kiti visai nekompiuterastiniai ;) Ypač dienoraščiai prislopo vasarą – niekas neturi laiko sėdėti prie kompiuterio ir rašyti kažką į dienoraštį, nes ir taip yra ką veikti. Gobbitas buvo dienoraščių pradininkas. Bijau kad gali būti taip jog jis gali būti ir dienoraščių užsidarymų pradininkas. Gal būt dienoraščių manijos banga kaip tik šiuo metu pasiekė aukščiausią tašką ir pamažu pradės slūgti paskui save palikdama nebaigtus, pusiau pradėtus, dėmesio stokojančius dienoraščius interneto platybėse. Nors gal ir klystu.

16 Comments

 1. Kaip kada… Pas mane pvz., weblogas skirtas daugiau asmeninams isgyvenimams aprasyti, kad draugai galetu sekti mano gyvenimo peripetijas. I ji iterpiu ir kompiuterastiniu pamastymu.

  O Gobittas uzlinko :( Nu gal designa daros ar ka? :)

  Sekmes!

 2. :) jauciu kad gobitas des neuzilgo naujo designa… lyg kazka rase apie tai.

  taip dienorasciu dyksta…. tai eina kaip mada.

  tik va klausimas ar jie naudingi?

  kai grynai asmeninis… tik idomu kai zmogu pazysti…

  jei kai moxlius sako kompiuteristinis zinoma galima rasti kazka naudingo sau …. skaitai.. :)

 3. Aš irgi dažnai mąstau, kas žmones, ir tuo pačiu mane, verčia rašyti weblogą, o tuo labiau juos skaityti. Jei rašo kaip moxliukas tai dar suprantu – vis sužinai kažką naujo. Bet jei asmeniniai kliedesiai? Kas verčia juos skaityti visai nepažįstamus žmones?

 4. Kliedesiai tai dar būna įdomūs ;) Būna tokių kur "šiandien atsikėliau, pavalgiau, buvau mokykloj, grįžau". Kitą dieną vėl visiškai tas pats ;)

 5. krce, pastaruoju metu is vis, idomu paskaityt moxliuko webloga, idomu aisku kaip ten pas pukomuka baigsis viskas ir why2lis kazka idomaus paraso, toliau nzn, dzhibas – kelios savaites nieko, aubergine is vis paraso kas kelias savaites, shivas irgi, Xawiers raso pastoviai, bet man ten neidomu dazniausiai, nes raso apie savo gyvenyma, ispudis, kad ten daugiau jo draugam skirta (draugam, tai cia real life draugam turbut :) O kas lieka tai irgi neidomu.

 6. blogą rašai sau, nes įdomu įlįst ir pažiūrėt, kuo gyvenai prieš 3 mėnesius. ir ką pamiršai :)

  blogą rašai savo draugams. nes jiems įdomu, kodėl tu vakar nevarei gert kartu.

  blogą rašai visiems kitiems. nes manai, kad jiems tai gali būt smagu, naudinga, nauja, etc.

  blogai rašai, nes esi grafomanas ir ekshibicionistas. nes madinga. nes *visi* taip daro.

 7. na man tai ydomiausas moxliuko blogas nes isgyvnimu turiu ir savu o va kaska naujo suzinot kaip suprata zmones tai jau kur kas ydomiau, bet ar populerumas gerai? man kale y galva kad reike buiti orginaliam! ta as ir dabar galoju apei kad dar butu galima rasyti bloge to ko dar niekas nerase? gal patarsit? (sorry uz gramatika)

 8. Ar ne tas pats del ko ir kaip ir kam rašai dienoraštį?

  Asmeniniai kliedesiai yra geriausi, nes jie skatina žmones bendrauti ir suprasti vienas kitą. Apie technologijas visokias, tai galima ir iš IT naujienų saitų ir newsgroupų žymiai daugiau susirinkt visko.

  Jei jums dienoraščio rašymas kančia — tai nesivaikykit tos mados.

  Enivej, apie rašliavas visokias fantastas Heinlein (Hainlanas) buvo gerai pasakęs — rašyk ką nori ir kaip nori, svarbu, kad skaitytojui būtų įdomu.

 9. Nemirs tie weblogai.. bent jau as taip manau.. Tik tiek kad tikriausiai liksite tikraisiais weblogininkais tik jus, tie pirmieji, ar geriausieji, nzn kaip pasakyti.. o naujesniem beveik nera sansu iskilti.. Tai net adreso savo nesinori reklamint be reikalo :) O taip pasigirti noreciau :))

 10. Čia tai nesąmonė – jei rašai ir tuose tekstuose yra kažkas, kas žmones traukia, tai ir bus tų skaitytojų, arba, kaip tu sakai, "iškilsi"… Jei ne – tada žmogus užsuks tik vieną kartą – pirmą ir paskutinį. O dėl adreso davimo – už tai dar niekas per galvą nemušė ;)

 11. omg omg.:)) nostaaalgija gi.:D

  vidz // 2003-11-27 13:36:21
  dar pora savaiciu ir gal jau ir as busiu cia ;))) tikiusi, kad ant Kaledu dzhibas suras laiko… ;)

Comments are closed.