MS Windows kodas internete

Taigi visi trimituoja, kad Microsoft Windows 2000 ir NT4.0 kodas laisvai platinamas internete. Lietuvišką naujieną apie tai galima rasti
OMNI portale (ir delfyje). Įdomu, kad lietuviška naujiena omnyje ir delfyje skiriasi labai nedaug ir omnyje yra paliktas labai įdomus angliško termino lines of code vertimas:

“Microsoft” teigimu, jos operacinių sistemų “Windows NT” ir “Windows 2000” pirminio kodo kopijos buvo platinamos internetu, tačiau tose kopijose buvo mažytė milijonus brūkšnių turinčio kodo, naudojamo pagrindiniams jos produktams kurti, dalis.

Matyt Windows rašyti brūkšniniu kodu ;-)

Aš pats kodo nemačiau, bet bylų sąrašas tikrai įdomus – galima rasti net linuxinių coredumpų.

O štai ir galimas paaiškinimas iš kur nutekėjo informacija iš vieno laiško į securityfocus:

if someone have the code and take a look on this file.
./private/security/msv_sspi/core
( its not source code or part of windows , so not ilegal)

gdb -c ./private/security/msv_sspi/core
Core was generated by `vi nlmain.c’.

The file is realy old: Aug 3 2001

If you make an strings on it you could discover some extrange things..

HOSTNAME=voltaire
LOGNAME=eyala
REPLYTO=eyala@mainsoft.com
ORGANIZATION=Mainsoft Co. Ltd.
PWD=/usr/ms/win2k_sp1/private/security/msv_sspi

Quote from mainsoft website
Mainsoft has been a long-time partner of Microsoft since 1994,
when Mainsoft and Microsoft first entered into a source code
licensing agreement whereby Mainsoft gained access and
distribution rights to Windows operating system source code.

Turbūt įdomybės dar tik prasideda ir galima tikėtis naujų skylių Windowsuose ir kitokių siurprizų.

5 Comments

  1. Skiriasi nedaug tikriausiai todėl, jog tai yra ELTA informacija ir tiek. Su skylėm gali būt įdomiau (nors jei kodas geras (o MS turėtų būt labai kokybiškas) tai žinant jį skylių nepridarysi, plius knistis po svetimą kodą yra vienas bjauriausių darbų). Įdomu gali būti tai, kad kažką atradus ir gerai panaudojus būtų galima tikėtis, jog taip greitai nebus įmanoma išsiaiškinti ir užpatchinti. (Nors jei ten tik 1% viso kodo, tai tikimybė rasti ką nors sensitive maža).

  2. Dėl eltos tai suprantu, buvau nuėjęs į jų svetainę http://www.elta.lt norėdamas išsiaiškinti kaip pas juos pačius ta naujiena atrodo — su "brūkšniais" ar "eilutėmis".

    MS kodo kokybiškumas seniai žinomas (mirkt, mirkt ;-) Kiek skaičiau atsiliepimų internete tai MS kodo kokybė labai skiriasi, nes viskas priklauso nuo programuotojų, o jų ten tikrai ne vienas.

    Tai nėra tik 1% viso kodo (nors MS sako, kad jų codebase sudaro apie 50GB, o čia tėra tik apie 600MB), nes daugumą kodo medžio dažniausiai sudaro pasikartojantis kodas branchuose ir pan. Tiesa, pagal bylų pavadinimus tai neatrodo kad čia būtų visi draiveriai ir panašūs dalykai, bet pagrindinės įdomybės kaip ntuser sourcai atrodo yra.

    Knistis po svetimą sourcą bjauru, bet kartais įdomu. Ypač jei reikia išsiaiškinti kodėl kažkas veikia kitaip nei tikėjaisi.

  3. hm. o teoriškai įmonėjė kur tiek daug programuotojų kodas neturėtų būti rašomas pagal standartus ar pan.? (čia greičiau klausimas:)

  4. Standartai aišku yra, bet juk tas kodas buvo raštas dešimtį metų, tuo metu keitėsi turbūt ne tik standartai bet ir kompiliatoriai, kalbos (nuo C pereita prie C++) ir t.t. Be to programuotojas nelygus programuotojui. Tikrai manau, kad tokio didelio projekto ir tiek laiko developinamo daikto kodas nebus pats aiškiausias.

Comments are closed.