T. Dreizeris: Finansininkas

Ką tik perskaičiau paskutinius porą finansininko puslapių. Pirmojoje T.Dreizerio trilogijos dalyje „Finansininkas“ rašoma apie 19 amžiaus antroje pusėje Filadelfijoje gyvenusį biržos maklerį, kuris kartais ne visai teisėtais būdais manipuliuodavo kainomis ir spekuliuodavo miesto iždo pinigais. Savaime suprantama, man labiausiai patiko biržos gyvenimo aprašymai, finansinių machinacijų ir operacijų mastai bei metodai (kurie iš esmės nelabai pakitę iki šių laikų). Įvykus krizei, kurią sukelia Čikagos gaisras, ima braškėti šio maklerio repo sandoriai ir jam tenka pasiskelbti nemokiu, o dėl to, kad suviliojo vieno iš reikšmingų bei įtakingų žmonių dukterį, tenka už finansinius nusikaltimus sėsti ir į kalėjimą.

Man ši knyga kai kuriose vietose atrodė gana ištęsta — gal būt vien dėl to, kad iš dalies rašyta kaip meilės romanas su plačiais architektūriniais, peizažų ir išvaizdų aprašymais, kuriuose dažnai paskęsta visa esmė, dėl kurios ši knyga iš viso pakliuvo man į rankas — finansinis gyvenimas. Visgi perskaičius pirmąją knygą, norisi perskaityti ir kitas dvi — Titaną ir Stoiką.

5 Comments

  1. Verta visa trilogija skaityti, bet idomiausia pirmas volume'as : kilimas i finansines aukstumas idomesnis nei islikimo jose procesas.

  2. Gera knyga, ziauriai istesta bet gera. Detaliu aprasymas apie tuo metu vyravusias interjero detalias ir pan. is pradziu kala i galva mest knyga i sali, bet po keliu skyriu, po pirmos knygos norisi dar ir dar. Istiesu idomiausias yra pats biznio darymo mechanizmas, kaip jis mazai pakites iki siol. Be to vyraujantis akivaizdus laukinis kapitalizmas primena musu krasto santvarku kaita.

  3. tas kaupervudas kai kur primine man zuoka … aferos,papirkinejimai ir t.t. bet tik vietomis :)

  4. Labai norėčiau įsigyti šias knygas, bet deja, niekur nerandu jų nusipirkti, gal galite parašyti kur jūs jas pirkote?

  5. uz rublius dar pirkta, pas senelius nuvaziavau ir pasiemiau is ju bibliotekos, patariu ir tau.

    o knyga tai puiki, ir istorija turi ir apie finansini gyvenima aprasyta, ir kai perskaiciau, tai atkreipiau demesi, kad ir dabar lygiai taspats vyksta, krize, viskas byret pradeda :)

Comments are closed.