Informacinių sistemų saugumas ir bendrovės vertė

JAV Merilendo universiteto mokslininkai atrado, jog žinios apie įsilaužimus į kompanijų kompiuterinius tinklus sumažina šių kompanijų akcijų kainą rinkoje maždaug 5 procentais. Mano nuomone, tuo visai nereiktų stebėtis, nes biržoje akcijų kainas neigiamai veikia bet kokios blogos naujienos apie bendroves, nes jos reiškia, jog kompanija ateityje gali tikėtis mažesnio pelno. Gal būt įdomesnė šio tiriamojo dabro išvada yra ta, kad investuotojai (o gal tiksliau būtų galima sakyti „spekuliantai“) išmoko atskirti įsilaužimus, kuriuose nuteka konfidenciali įmonės informacija nuo paprasto virusų protrūkio ar svetainės sudarkymo, ir įmonės akcijų kainos biržoje reaguoja tik tada, kai įsilaužimas yra pakankamai rimtas.

Šaltiniai: Pagrindinis tiriamasis darbas ir WiKIDBlog

3 Comments

  1. O vat klausyk, ar galėtum man, kuris niekad nesiruošia būt analitiku ir dėl to neturi laiko kažką skaityt ir pan. ta tema, paaiškinti, nuo ko priklauso tas įmonių akcijų kursas? Bet taip labai primityviai kaip visiškai nieko nenusimanančiam. Ta prasme kiek žinau tai kursas gali keistis kelis kartus per dieną, ir atsitikus kažkokiam svarbiam įvykiui, akcijų birža iškart reaguoja. Tai vat tarkim ar galėtum paaiškint man, kodėl tarkim mirus kokiam nors didelės kompanijos bosui, akcijų kursas kristų per porą valandų? Ką sėdi koks nors Vasia prie pulto ir spaudinėja mygtuką, kuris parodo ekrane mažesnį akcijų kursą? :)) Įtariu kad ne taip. Tai gal galėtum nors šiek tiek, labai primityviai paaiškint? Labai dėkingas būčiau.

  2. OK, čia gal šiek tiek ilgesnis pasakojimas, tad pabandysiu per ateinančias dienas sukurpti ilgesnį įrašą į savo dienoraštį ta tema :)

Comments are closed.