Baldžiai internete

Krypties projektų vadovė Bangoje panagrinėjo Lietuvos baldžių internetines svetaines (via scooox). Perskaičius straipsnį kilo šiokių tokių minčių, kuriomis galbūt ir norėčiau pasidalinti.

Labiausiai nenoriu sutikti su pagrindine straipsnio mintimi, jog e-marketingas baldų prekybos, o juo labiau gamybos įmonėms yra labai svarbu. Esu labiau susipažinęs su baldų gamybos įmonėmis (nes VVPB listinguojami „Vilniaus baldai“ ir „Klaipėdos baldai“) bei tais naujaisiais baldų pramonės projektais, kurie ir paminėti straipsnyje. Lietuvos baldžiai šiuo metu gamina beveik visą savo produkciją („beveik visą“ – tai apie 85-90 procentus) vienam pirkėjui, kuris yra IKEA. Baldų gamintojų verslo specifika dažniausiai susijusi su urminiu pardavimu kitai bendrovei (didmenininkui, arba dideliam mažmenininkui), ir čia e-marketingui kaip ir nelabai lieka vietos, nes e-marketingas gana retai yra skiriamas B2B klientų paieškai. Na, galbūt aš ir klystu, bet didžiųjų Lietuvos baldininkų pagrindinis tikslas yra geresnių kontraktų su IKEA sudarymas, o visa kita iš tikrųjų jiems nėra svarbu. Ir neturėtų būti svarbu, nes tai sudaro tik labai mažą jų verslo dalį.

Taip pat sutikčiau su straipsnio komentarais apie tai, jog baldų mažmenininkai irgi sunkiai galėtų pasinaudoti e-pardavimo galimybėmis. Juk baldas nėra toks dalykas, kaip knyga ar kompaktinis diskas: perkant kokią nors sofą, norisi ją pačiupinėti, pažiūrėti, ar ji minkšta, patogi ir t.t. Bent jau aš lieku skeptiškas elektroninių pardavimų ir komercijos galimybe Lietuvoje. Bent jau šiuo metu.

5 Comments

 1. Taigi cia viskas verslas ir nulis nuosirdumo. Ar girdejome kur nors atveji kad esprendimu kontora butu atsakiusi klientui: mes istyreme padeti jusu imonej, verslo procesus ir t.t. is ko padareme isvada kad jums e pardavimai neatsipirktu ir nera naudingi.

  Ne! Visi tik nori prastumt belenka apipint beletristikos doze ir pasiimt pinigus uz tai. Poto visa tai pavadina sprendimu katras is tiesu visiskai neaktualus nei uzsakovui nei svetaines lankytojams.

  Sabloniskai sprendimai vyrauja lietuvoje. Niekas nieko neanalizuoja ir netiria. Nera laiko ir noro gaisti uz kelis tukstancius litu samatoj.

  Daznu atveju imone sukuris "sprendima" net nezino tiksliniu grupiu katros lankysis puslapyje. Buna tokiu nusivaziavimu i pievas projektavimo srityje, kad..

 2. …labai puikūs Jūsų pastebėjimai! Pažįstu keletą žmonių besisukančių baldų versle. Tiesa pasakius, jie išvis galėtų apseiti be svetainių, nes kaip Jūs gerai pastebėjote "beveik visa" Lietuvoje pagaminama produkcija iškeliauja už "jūrų marių". Todėl investicijos į kokią nors el.parduotuvę šiuo atveju būtų visiškai nereikalingas lėšų švaistymas.

 3. dideliems gamintojams gal ir neaktualu,

  bet mažiukai darantys indvidualius užsakymus, tai galėtų užsisakyti respektabiliau atrodančius webus-vizitines korteles.

  niekam to e-pardavimų katalogo nereikia, nes baldžių kitokia darbo specifika.

  bet kai renkiesi iš keliolikos nieko nesakančių baldžių pavadinimų, tai ta vizitinė kortelė webe tikrai įtakoja mano apsisprendimą.

 4. e-shopas mažmenininkams tai nelabai naudingas, nes galutinis apsisprendimas pirkti vistiek bus priimtas tik pamačius, pamatavus ir pačiupinejus. Tačiau kainoraštis ir katalogas būtų labai naudingas. Kam važinėti po visa miestą jei tavo norimos spalvos/formos/išmatavimų gaminio niekas neturi.

 5. as uzsiimu tinkliniu marketingu internete. Tai nauja ir labai perspektyvu. Tai yra strukturizuota reklama is lupu i lupas. Rasykit elektroniniu f.edita@omni.lt

Comments are closed.