Dale Carnegie: Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms

Savaitgalį suskaičiau Dale Carnegie knygą „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“, apie kurią buvau girdėjęs jau seniai, tačiau mane visad atbaidydavo keistas jos pavadinimas, kuris atrodytų lyg ir pranašauja, jog tarp knygos viršelių slėpsis lėkštas tekstas savimi pasitikėjimą praradusiems žmonėms. Šį kartą visgi nusprendžiau šią knygą paskaityti, juolab, kad lygiai tokias nuostatas apie šią knygą turėjo ir Paul Graham, tačiau jam knyga patiko.

Tiesa, ši knyga tikrai lengvo stiliaus, bet jos turinys įdomus, kupinas pavyzdžių, ir moko vieno svarbaus dalyko: bendraujant su kitu žmogumi, reikia bent jau pabandyti įsijausti į jo padėtį, į jo mąstyseną. Tik taip bus galima jį suprasti ir priversti tavimi pasitikėti. Ypač svarbu ir išklausyti kitą žmogų jam neprieštaraujant, o visa tai pagardina ir dar vienas patarimas: „šypsokis“. Reikės dažniau juo pasinaudoti.

25 Comments

 1. :) Mhm.

  beje, enc, kas ten būna su serveriu? Užmiršti palikt įjungtą ar alaus trūksta? ;)

 2. Skaičiau dar studijų metais, tada buvo dvi ar trys išleistos, šita populiariausia. Mintys ten, žinoma įdomios, bet vietomis kvapelis nuo jų nekoks, Grahamas mane šiek tiek nustebino savo panegirika.

  Lietuviškai yra išleista ir opozicinė-antimanipuliacinė knyga: E. Shostrom "Prieš Karnegį", galiu paskolint, jei nori, turėtų voliotis kažkur psichologijos knygų lentynoj :)

 3. Visai būtų įdomu paskaityti. Šituose dalykuose esu visiškai žalias ;)

 4. man tai skaitant tą knygą trūko nosis ir apšlakščiau ją krauju, todėl dabar niekam negaliu skolinti :)

 5. moxliukas – pas mus būna tokie dalykai kaip elektros nutrūkimai, o ups'o niekas neduoda .( alaus tikrai ne per mažai, tuo labiau, kad dabar nebegeriu. daug.

 6. Man visai gerai sekėsi praktikuoti pagal šią knygutę, tačiau kai vienam tokiam žmogui pasakiau, kad skaičiau D. Karnegio "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms", mane iškeikė, – sako – ten apie tai, kaip įtikti žmonėm ir kad ta knyga yra blogis. :-( Gaila, bet tai turėjo įtakos sėkmingai tolimesnei praktikai. Dabar suprantu, kad reikia balansuoti tarp nuoširdumo ir bendravimo technikos.

  Tačiau vėliau paskolinau tą knygutę ne vienam žmogui, ir dabar galiu paskolinti jei kam reikia.

 7. labas, skubiai reikia E. Shostrom " Prieš Karnegį" Gelbekit gerai atsilyginsiu , butinai lietuviu kalba.

 8. Kur gauti Karnegio knyga "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms".

  Kiek ieskojau niekur nerandu.

  Aciu,

  Egidijus

 9. sveiki, susisiekite su manimi, butina istrinti mano nr….. as jau i jus kreipiausi, bet jokio atsako, prasau padeti

 10. Man ir reikia tos knygos ,beje moksliuk gal zinai kaip pasiruošt egzaminams per trumpą laiką ,jei taip parašyk.

 11. Koks manipuliavimas? Tas kas sako, kad Carnege moko manipuliavimo net nemoka skaityt! KAS PARASYTA KIEKVIENAME PUSLAPYJE? Taigi vat parasyta TIK NUOSIRDUMAS IS VISOS SIRDIES ir taip pat parasyta jei taip nebus jei kitaip tariant MANIPULUOSIT suzlugsit anksciau ar veliau :) todiel nesakykit nieko jei tai nera is sirdies! MELAVIMAS DAR BLOGIAU!

 12. Reikia ne tik Karnegio knygos apie manipuliavima, taciau ir kitu vadoveliu. Kas turit kokios informacijos, kur rasti, kaip parsisiusti ar pan., duokit zinoti. Buciau dekingas.

 13. Sveiki..jei kas turit DALE CARNEGIE “KAIP ĮSIGYTI DRAUGŲ IR DARYTI ĮTAKĄ ŽMONĖMS” knyga, nusipirkciau, jei nereikalinga…girdejau daug apie ja ir noreciau paskaityt..
  miestas – Vln, rasykit pastu

 14. Jei kas galit paskolint arba parduoti sia knyga prasau parasykit i si nr 37062861118

 15. Del knygos- joje begale principu,kuriuos turetu naudoti visi zmones ir visiems bus maloniau bendraut,priimt kritika ir panasiai..

 16. Skaičiau šitą knygą gal prieš 30 metų iš kopijos rusų kalba. Tituliniame puslapyje buvo serijinis numeris ir atspaudas “dlia služebnovo polzovanija” /tarnybiniam naudojimui/

 17. Puiki knyga. Turėtų būti prvalomai kiekvieno žmogaus perskaityta. Tada manau gyvenimas visiems taptu šviesesnis.

 18. mes galime apie savizudybe kalbeti kiek norime bet mes nezinome kodel jis taip padare kas priverte jis buvo visiems pats didziausias konkurentas vinas mes neilysime i jo sirdi o antra arba jis pasikore arba ji pakore ir padare taip tipo jis pasikore ar maza siais laikais tokiu atveju?????? karta vienas mokytojas pasake nemegdziokite manes o klausykite bet mokiniai ji megdziojo kadangi jis buvo mistikas jis isgere lidyto svino ir pasake mokyniams galite megdzioti bet ne vienas nedryso.Jo zinios nera absoliucios tai tik aspektas,laiptelis o gyventi reikia ir sprendimus priimineti cia ir dabar pagal vieta ir aplinkybes o ne pagal gatavus atsakymus jus bent dali isisavinkite ka jis perdave o paskui kritikuokit.karta vienas karys turejo stoti i musi kad apginti karalyste pries savo gimine kuri buvo prieso puseje ir jis suabejojo sako ka zmones apie mane pasakys o jam atsake tik kvailiai apkalbes o kodel tau turi rupeti kvailiu nuomuone.

 19. labai gerai K.Markso “Kapitale” pasakyta apie žmogų ir jo ryšį su visuomene …. Stipriau negu Karnegio knygose …

 20. Daugelis tokio pobūdžio knygų kartoja viena kitos mintis, tačiau man šioje knygoje patiko tai, kad skirtingai negu kitose knygose mažai pilstymo iš tuščio į kiaurą, argumentai aiškūs ir konkretūs, o pavyzdžiai gyvenimiški … Jei kažkas sako, kad tai pataikavimo kitiems knyga, tai labai norėčiau jiems pasakyti, kad iš kiekvienos knygos reikia mokėti išsirinkti tinkamą informaciją. Perskaičius šią knygą man labiausiai įsiminė visų pirma tai jog bendraujant su žmonėmis reikia rodyti savo emocijas, ypač bendraujant laiškais nepatingėti ir uždėti šypsenėle, kad bendravimas skaitmeniniame amžiuje būtų daug gyvesnis, antra nenutraukti ryšių su žmonėmis, o juos palaikyti, trečia labai patiko mintis apie šypseną, norėčiau ja pasidalinti su jumis :) “Kažkas kadaise yra pasakęs, kad šypsena nieko nekainuoja, bet duoda daug naudos. Ji praturtina tuos, kam yra skirta, nenuskriausdama ir ją skiriančių. Ji gali trūkti tik akimirka, bet prisiminimas apie ją gali išlikti visam gyvenimui. Niekas nėra toks turtingas ar galingas, kad galėtų apsieiti be jos, ir niekas nėra toks neturtingas, kad negalėtų būti jos praturtintas. Tik štai šypsenos niekas negali nei nusipirkti, nei pasiskolinti, nei pavogti, nes ji pati savaime neturi jokios vertės, kol nėra perduodama kitiems. Yra žmonių, kurie jaučiasi per daug pavargę, kad šypsotųsi jums. Tada jūs nusišypsokite jiems, nes šypsenos labiausiai reikia kaip tik tiems, kurie patys šypsotis nebegali! ” Aš nemanau, kad tokios mintys yra pataikavimas kitiems žmonėms, kad ir kaip jūs šią knygą vadintumėte, ji vis tiek puoselėja gėrį :)

Comments are closed.