Idėjų perteklius

Seth Godin rašo, jog jeigu nori pagauti savo sėkmę verslo pasaulyje, tereikia išsiaiškinti, kas yra daroma „visada“ ir daryti visiškai priešingai. Štai pavyzdžiui „dantų pasta visada būna tūbelėse“ arba „skambinant viršininkui visada atsiliepia sekretorė“. Kodėl nesugalvojus dantų pastos dėžutėje arba pačiam neatsiliepus į visus skambučius asmeniškai?

Problema tame, kad kaip rašė berods tas pats Seth Godin, idėjų niekada netrūksta, nes sugalvoti idėją yra labai paprasta. Netgi sugalvoti labai gerą idėją yra nesunku. Sunkiausia įdėti krūvą pastangų tą idėją įgyvendinant. Galiu sugalvoti sukurti naują kompaniją, kuri užsiimtų tik internetine bankininkyste, arba privačia greitaja medicinine pagalba, arba tik pardavinėtų dantų pastą dėžutėse, bet bet kuriai iš šių idėjų įgyvendinti reikia milžiniškų pastangų ir daug daug įdėto darbo: rinkos tyrimams, kapitalo paieškai, klientų įtikinimui, darbuotojų samdymui ir dar begalei kitų problemų, kurios iškils idėją įgyvendinant, kol bus galima ramia sąžine pasakyti „aš iš savo idėjos sukūriau verslą“. Idėjos yra pigios. Pastangos joms įgyvendinti brangiai kainuoja.

3 Comments

 1. idejos pigios, tos, kurioms igyvendint reikia daug pastangu, o geros idejos yra labai brangios, nes ju igyvendinimui pastangu reikia maziau, kuo maziau pastangu – tuo ideja geresne :)

 2. to mz: Kuo mažiau pastangų reikia įgyvendinimui, tuo idėja praktiškesnė, tačiau nebūtinai geresnė.

  Idėjos gerumas priklauso nuo idėjos įgyvendinimo kainos santykio su įgyvendintos idėjos grąža: idėja gali būti ir labai sunku įgyvendinti, tačiau jos grąža gali irgi būti daug kartų didesnė už sąnaudas.

  Beje, ne tik Seth Godin taip rašo, buvau radęs šį patarimą ir kitur. Taip, ir aš galvodamas naujas idėjas dažnai naudojuosi šiuo modeliu, tačiau tai dažnai tik tam, kad surasčiau _tikrai_ visus variantus… Nepamirškim, kad visos idėjos – tai kažkokių problemų sprendimai, o "logiškai mąstyti" – kaip vienas gerbiamas VU matematikos dėstytojas R. Kašuba man sakė – tai ne kas kita kaip tiesiog išnagrinėti visus galimus variantus. Štai tą padaryti kartais gali būti sunku, todėl ir gerų idėjų sugalvojimas ne toks jau lengvas.

  Dantų pasta dėžutėse iš esmės geriau nesprendžia jokios esamos problemos: nesutaupo laiko, pinigų ar dar ko nors nepalengvina.

  O idėjos, kurios nieko nesprendžia (arba tuo pačiu būdu sprendžia jau pakankamai gerai išspręstas problemas), yra pigios, tiesa.

  Manau, tam, kad sukurtum konkurencingą internetine bankininkyste besiverčiančia kompaniją, vienas iš dalykų, kurį turi padaryti – tai atrasti svarbiausias neišspręstas problemas, ir jas gerai išspręsti. Štai tas sprendimas bus gera idėja.

 3. Beje, Seth Godin yra rinkodarininkas, tad jo suvokimas apie tai, kas yra gera idėja skiriasi nuo inžinieriaus suvokimo. Dažnai rinkodaroje užtenka ką nors daryti šiek tiek kitaip, ir nebūtinai geriau.

Comments are closed.