Naujasis popiežius

Habemus papam! Vos tik sužinojus, kas išrinktas naujuoju popiežiumi, beveik norėjosi sušukti „ar aš jums nesakiau?“, nes juo tapo ne kas kitas, o bažnyčios teologas ir konservatorius Joseph Ratzinger, pasivadinęs Benediktu XVI-uoju. Iš pirmųjų naujojo popiežiaus žodžių, kurie skelbė, jog Jonas Paulius II-asis buvo didis žmogus, aišku, jog bažnyčia eis toliau ta pačia Jono Pauliaus pramintąja kryptimi. Tačiau šiuo metu to turbūt labiausiai katalikų bažnyčiai ir reikia.

Savaime suprantama, nerims kalbos apie celibato panaikinimą, apie kontracepcijos pripažinimą, bet šių dalykų artimiausiu metu nereiktų tikėtis. Bent jau ne iš šio popiežiaus. Iš tiesų, per keletą paskutinių savaičių aš žymiai geriau suvokiau, kodėl bažnyčia teigia būtent taip, o ne kitaip: tai yra kartu ir tradicijos, kurias praradus gresia bažnyčios supasaulėjimas, jos vertybių „supopuliarinimas“. Taip, pralaisvinus dogmas, pašvelninus vienokias ar kitokias nuosatas, galbūt būtų galima pritraukti į tikėjimą daugiau žmonių, bet juk bažnyčia nėra pelno siekianti organizacija, kuri naudodama marketingo priemones taikosi prie kliento, t.y. tikinčiojo. Kaip tik priešingai, bažnyčia turi būti griežta ir nepataikaujanti, juk ji neša tą pačią žinią, kurią jai Kristus įdavė prieš porą tūkstančių metų, tad kas būtų, jeigu nuostatos būtų keičiamos kas keliasdešimt metų?

O štai bažnyčios dogmų sergėjimui labiausiai ir tinka popiežius Benediktas XVI-asis. Jis yra parašęs daugelį vadovėlių (teko ir man skaityti vieną iš jų – Eschatologiją) ir yra pats geriausias bažnyčios teologas. Viva il Papa!

5 Comments

 1. na… ydomiausas dalykas buvo tai kad as per neta maciau tuos dumus… ksa keisciausi tai pirma buvo balti dumai… bet po pors min jie pasidare juodi… tai kas kaip lb keistai atrode.. ;]

 2. na dumus kogero jieleidczia ne ish dvieju skirtingu kraneliu… manau viskas priklausomai nuo to kuo uzhkuri ugni ir ka joje po to degini, nors pats neisivaizduoju kaip ten jie tai daro, bet nemanau kad chemija speciali, nes ta pati dare ir tais laikais kai chemijos nebuvo…

 3. Šį kartą dūmams pagaminti naudojo chemiją, todėl jie tokie ir buvo neaiškūs. Ankstesni metodai buvo deginti šlapius šiaudus arba dervą, vat tada viskas aišku buvo.

 4. pasirodo ash klydau tikrai maniau kd bus ne Ratzingeris.

  KOdel taip maniau :

  – turi buti nepriekaistingos reputacijos zmogus, o jis toks nera nes teko pabuvot siom dienom ir vokietijos, kur jie patys patys ji kartais pavadina papa-nacy, be to lankiausia ir turkijoj kur apskritai isoriniam psauliui tai isvis nera suprantamas zingsnis velgi – papa-nacy.

  – Inkvizijos vadovas patampa popiezium, tai tarkim beveik tas pats kaip ir kad KGB sefas

  – ir del tos paprastos priezasties kad roko muzika ivardija kaip blogi, panasu kad ausys jo nenori girdeti isorinio pasaulio pasiulius jam keleta kuriniu jis tikrai nustebtu koks gali buti rokas

  – nesitikejau tik vieno kad bus jaunas naujas popiezius, nes laidotuves yra geras PR-as, o visi anksciau ar veliau mirstame, visgi toks televiziju ir pasalio demesys viena kart per 26 metus mazai …

  beje siulau atkrepti demesi i daugeli popieziaus nuotrauku kas stovi uzh nugaros taip kad vis del to drishciau teigti kad bus ne tesiame Jono Pauliaus kryptis, o bus ir toliau judama ta kryptim kuria baznycia stume ilgus metus pilkasis kardinolas.

  O kad baznycia ne pelno siekianti ir nenorinti tureti jokios itakos ir niekada tokia nebuvo drysciau priestarauti, o kad ji pasikeite ar kas nors girdejot ?

  Juk ne veltui viduramziai sviesius zmones ant lauzo kurendavo, taip stengdamasi zmones laikyti tamsoje, o jei dabar baznyciai butu tokia galimybe kaip manai ar ji elgtusi taip pat ? ash isitikines kad taip – juk dar negirdejom ne karto ish jos vadovu kad jie butu pripazine praeities klaidas .

  Be to juk ir ivairios politines ambicijos tik trukde ir trukdo suarteti visom kriksioniskom religijom, nieks nenori pjauti sakos ant kurios sedi.

 5. Na, kiek suprantu Ratzingeris buvo fašizmo pionierius, bet nebuvo aktyvus. Lyg ir priekaištų tame nėra, nebent tik iš tų, kurie trokšta iškreipti faktus.

  Ratzingeris buvo vyriausiasis teologas, o šis postas nėra inkvizicija — teologijos mokslo aukščiausiasis organas šiais laikais neteisia ir nesmerkia, o tik pateikia oficialą Vatikano šventojo rašto ir tikėjimo aiškinimo versiją.

  Dėl pilkojo kardinolo, tai manau kad tas labiausiai įtakingas ir buvo pats Ratzingeris, nebent po Vatikano sekretoriaus Sodano. Kad ir kaip ten būtų, tai tų pačių pažiūrų kaip ir Voijtylos žmogus. O dėl šešėlinių valdymų… kartais nereik per daug knist ir ieškot gilių konspiracinių teorijų, nes viskas būna žymiai paprasčiau nei atrodo.

  Dėl klaidų pripažinimo: Jonas Paulius II-asis 2000-aisiais metais paskelbė, kad atsiprašo už holokaustą, už inkvizicijas, už mokslininkų persekiojimus viduramžiais ir t.t. Bažnyčia pripažįsta savo klaidas ir jų neslepia.

  O bažnyčių (ne vien krikščionių) suartėjimas pamažu vyksta, ir dėl to labiausiai ir buvo gerbiamas Jonas Paulius II-asis.

Comments are closed.