Religijos klausimas LietBlogs’uose

Šiandien Xawiers užsiminė, jog jį irgi pradeda knisti religijos klausimai lietblogsuose, ir kad galbūt vertėtų juos pašalinti. Manau, kad tai nebūtų visai teisinga, nes kiekvienas visgi turėtų turėti galimybę būti išgirstas kol kas dar ne itin dideliame lietblogs pasaulyje (nors lietuviškoji blogosfera atrodo nėra tokia ir maža: vien blogas.lt turi apie 3000 vartotojų).

Manau, jog daugėjant lietblogs lankytojų reikėtų įvesti kategorizavimą (kuris galėtų būti vykdomas ir tagingo pagalba, ala technorati), o jau paskui kiekvienai atskirai kategorijai tiekti atskiras RSS santraukas. O štai pagrindiniame puslapyje būtų galima dėti tik po paskutinį įrašą iš kiekvienos kategorijos — taip būtų pasiekiamas tam tikras temų subalansuotumas.

Tiesa, šią idėją sugalvojau ką tik dabar, tad ji turi ir trūkumų — vat tokie nenaudėliai kaip aš rašo ne viena tema, o keliomis, ir mano rašliavas gali būti sunku kategorizuoti. Bet kažkoks kategorizavimas, manau, vis tiek būtų teigiamas dalykas.

4 Comments

 1. Petrai,

  ar galėčiau Tavęs paprašyti išsakyti savo nuomonę vienu mane dominančiu klausimu. Prisimenu, minėjai, kad patinka "The Economist", pats esu didelis šio žurnalo gerbėjas ir klausimas susijęs su juo. Paskutiniame ir priešpaskutiniame numeryje buvo paskelbti net keli straipsniai skirti katalikų bažnyčios situacijai aptarti. Kokia būtų pačio, kaip kataliko, šių straipsnių vertinimas?

  To klausti mane paskatino Jurgitos Žemaitytės (nepažįstu, galbūt pasufleruotum, kas ši moteris, jei ji apskritai koks nors viešumoje žinomas žmogus) laiškas, paskelbtas paskutiniame "The Economist" numeryje. Ten gana griežtai smerkiamas žurnalo liberalistinis požiūris. Man toks Jurgitos vertinimas atrodo dviprasmiškas. Viena vertus, ji visiškai teisi, žurnalo straipsniai išties labai šališki. Kita vertus, toks įspūdis, kad būtent Jurgita, o ne "The Economist" klysta.

  Pats nesu katalikas, bet gan stipriai palaikau Bažnyčios poziciją. Ir todėl man labai įdomu, koks gali būti ne-katalikų adekvatus požiūris į katalikų bažnyčią.

  Būčiau dėkingas, jei skirtum šiek tiek savo laiko šiam klausimui.

  Žinoma, jei tai Tau nelabai įdomu, tiesiog taip ir parašyk :)

 2. Įdomu, įdomu. Susirasiu kur darbe mėtosi paskutiniai numeriai ir pabandysiu atsakyti į šį klausimą :)

 3. april 23rd-29th – laiskas ir straipsnis apie Benedikta XVI

  april 9th-15th – straipsniai

  taigi supainiojau siek tiek, priespaskutiniame nieko siai temai nebuvo skirta.

  aciu :)

 4. Aisku, ka nori gali kalbeti Lietuvoj, bet tik ne apie religiją – čia tam tikrų žmonų prerogatyva;) Aš taip nemanau, gali kalbėti kiekvienas, kuris nori – tikėjimas yra asmeninis kiekvieno reikalas ir kiekvieno asmeninis išgyvenimas. Gal ką ir erzina, kad kai kurių žmonių dalis kasdienio gyvenimo yra susijusi su religija ar mąstymu apie Dievą. Natūralu, kad tai atsispindi ir bloguose. Ir nematau čia kriminalo – jei kažką nervina, gali tiesiog neskaityt, blogai gi visu pirma rašomi sau.

Comments are closed.