Zuoko weblogas

Nuvilnijo per Lietuvos blogosferą naujiena apie tai, jog A. Zuokas turi savo interneto dienoraštį. Dienoraštis pradėjo savo gyvavimą birželio 10 dieną, o blogosferą žinios pasiekė tik po trijų dienų, tad informacijos sklidimo greitis Lietuvos blogosferoje kol kas dar nėra itin didelis ;)

Labiausiai Zuoko webloge pasigendu RSS, tačiau į akis krinta ir žymiai griežtesnės komentavimo taisyklės. Suprantu, jog ponas Zuokas nenori savo weblogo paversti Delfi stiliaus chaosu, tačiau lyginant su kitais weblogais atrodo yra kur pasitempti. Bent jau man atrodo, jog visgi būtų galima leisti komentuoti senus įrašus. Šiek tiek keistai skamba ir komentavimo tasyklės, kuriose už HTML naudojimą grasinama uždrausti priėjimą prie komentavimo srities. Juk tai techniniai dalykai, išsprendžiami su keliomis įpraiškomis. Na, dizainas irgi atrodo keistokai, bet čia jau skonio reikalas, o be to ir mano paties svetainė atrodo ne ką geriau ;)

Kad ir kaip ten bebūtų, labiausiai reiktų palinkėti Zuokui užsispyrimo ir entuziazmo pildant savo weblogą, nes dažnai po keleto įrašų minčių srautas išdžiūsta ir tenka tiesiog prisiversti apie ką nors parašyti. Weblogo pildymas yra daug laiko ir pastangų reikalaujantis užsiėmimas, o laisvas laikas didžiųjų politikų dienotvarkėse tikrai nesimėto.

10 Comments

 1. na gali pasigirti dar ir tuom, kad tavo mama yra pirmoji iš politikų, kuri turi savo weblog'ą .)

 2. nesu tikras. bet jei pažiūrėtute į kodą… į el. pašto adresus. ar toks skelbimo būdas nėra saldainiukas spam botams…

 3. Susilaikiau nuo komentaro parašymo:) klausykite… gal yra prasmės parašyti bendrą blogosferos komentarą apie technines galimybes… ?

  Pažiūrėjau kodą, tai jie net nurode puslapį indeksuoti… o el. paštą skelbia taip atvirai…

  Man mano ambicingumo per akis;))

  Štai ką norėjau parašyti:

  "džiūgu, kad pradėjote rašyti savo mintis į internetinį dienoraštį. Šaunu, kad vis daugiau žmonių mato kaip tai naudinga.

  Tiesa, net nenorėdamas įgristi, negaliu nepokomentuoti Jūsų svetainės techninių sąvybių. Visų pirmiausiai trūksta RSS technologijos palaikymo. Ši technologija leistų žmonėms skaityti Jūsų mintis neapsilankant svetainėje, kas yra labai patogu, jei skaitai daug dienoraščių. Dar yra tokia technologija kaip Trackback Pings, kuri leistų Jums stebėti kokius atgarsius sukėlė Jūsų įrašai internetinių dienoraščių erdvėse. Taip pat kai kuriuos komentavimo taisyklės, žymiai apriboja interaktyvumą. Pvz. Nuorodų draudimas, labai kenkia vien Jums – juk, internetinis dienoraštis nėra vienpusis ryšis, o publikuojantis internete nesinaudoti hiperteksto (ne tiesinės teksto dėstymo struktūros) yra apmaudu.

  Suprantu, kad galbūt Jūsų dienoraštis turi savo specifiką, tačiau būtų šaunu jei pagalvotute apie tai ką parašiau, bei daugiau pasidometute internetinių dienoraščių specifika. Iš modernių technologijų tokių kaip internetas, galima išspausti žymiai daugiau naudos, naudojant jas tinkamai."

 4. Good point. Elektroninio pašto adresai galėtų būti ir kažkaip šifruojami ;)

Comments are closed.