Religinis pakantumas

Šios dienos sumos mišiose Vilniaus arkikatedroje mane su Indraja nustebino viena malda, kuri atrodė labai netinkanti prie šiuolaikinės katalikybės siekių ir požiūrio. Būtent bendruomeninės maldos metu, kai po pamokslo ir „Tikiu“ į įvairius maldavimus bendruomenė atsiliepia žodžiais „prašome tave, Viešpatie“ nuskambėjo prašymas, kad žydai, mahometonai ir kiti nekrikščionys priimtų tikrąjį tikėjimą. Šis prašymas skambėjo itin keistai jau vien dėl to, jog pamokslo metu buvo užsiminta apie teroristų atakas Londone, o kadangi terorizmas dažnai siejamas su islamo fundamentalizmu, toks netiesioginis krikščionybės iškėlimas kitų religijų atžvilgiu (nes juk žydai, mahometonai ir kiti nekrikščionys klysta, tad prašoma, jog jie atsiverstų į tikrąjį tikėjimą) nelabai skatina skirtingų tikėjimų žmonių pakantumą vieni kitiems. Popiežius Jonas Paulius II-asis pagarsėjo tuo, kad bandė suvienyti skirtingų konfesijų tikinčiuosius, nesistengdamas atversti jų į katalikybę, o pripažindamas, kad visos religijos turi daug bendro: tik jam vienam pavyko sukviesti tiek daug skirtingų tikėjimų dvasininkų vienu metu melstis už taiką. Juk nors kelių užkopti į kalną yra daug, bet pats kalnas tėra vienas. IMHO aišku.

7 Comments

  1. neseniai teko buvot rusijoj ir ten per telika rode kaip ten jauna merele vaidina "baba jaga" ten ji tais savo pasirodymais pasirodo pritraukia nemazai turistu ir gali normaliai ish to pragyvent :), bet ten ishlindo popas su barzda, ir rimtu veidu eme teigti kad tai blogis ir ten pasakoti savo tiesas, kad nevalia vaikam ir ne tik tokiu dalyku rodyt ir t.t. Kazkaip nepanasu kad bent jau staciatikiu baznycia butu pripazinus kad eretiku deginimas klaida, nes jei butu galimybe tai ta mergele tikrai butu lekus i lauza …

  2. o vat cia ir yra krikscioniu beda – nepakantumas kitatikiais. Kai pasiziuri/pasiskaitai/paklausai vakaru ziniasklaidos tai toks jausmas, kad visi musulmonai – savizudziai, koranas is viso tikriausiai taisykliu, kaip nuzudyt vakaru civilizacija (krikscionis) rinkinys. O kai pasigilini, tai suzinai, kad yra visai kitaip. Islamas pats savaime visiskai neskatina religines neapykantos. Atvirksciai, korane parasyta, kad kitatikiai tiki ta pati Dieva, tik pas juos kiti pranasai anksciau pasirode (moze, jezus) ir juos reikia gerbti. Taigi, is kur ta neapykanta pas krikscionis? Kad kazkas kazka susprogdina, tai nera religinis klausimas. Ar sprogdintojai norejo atverst anglus i islama? Cia politinis klausimas. Ir kitas dalykas, kuris is tiesu nervuoja, tai religiniu isitikinimu priskyrimas teroristams. Vos ne po defoltu rasoma, kad "musulmonai susprogdino, pagrobe, nusove". O ar buna straipsniu antrastes "Isgeres katalikas tarnybiniu ginklu nusove tris sugerovus" ? ir ar tai reiskia, kad religija bloga?

  3. Senajame testamente, daug rašoma, kaip izraleliečiai pliekėsi, su kitatikiais, netikinčiais, daug žmonių žuvo. Perskačiau, pradžią, šio testamento. Manau, visos religijos, vienaip, ar kitaip siekia, kad kuo labiau išplistų. Gal kažko nesupratau, bet taip išeina, kad tikslas pateisina priemones.

  4. NESAMONE GAL KAS ZINO KAS R ZODIS PAKANTUMAS?NES MAN REIKIA RASINY APEI ZMONIU PAKANTUMA PARASYTI xD

Comments are closed.