Tony Buzan: lavinkite atmintį

Tony Buzan knygoje „Lavinkite atmintį“, kurią vakar pabaigiau skaityti, aprašomos visokios atminties lavinimo technikos ir duodama krūvos patarimų, kaip geriau viską prisiminti. Keletas dalykų man pasirodė tikrai labai naudingi, ir juos gal būt pasiseks pritaikyti ateityje, tačiau kai kurios siūlomos prisiminimo sistemos mano nuomone kažkokios gremėzdiškos ir įneša daugiau sumaišties nei pagerina atmintį. Tačiau čia gal tik mano toks pirmas įspūdis, galbūt iš tikrųjų naudojant tas atminties sistemas pasiekiami neblogi rezultatai.

Pagrindinė knygos mintis yra ta, kad norint prisiminti, reikia daryti asociacijas, stengtis, kad jos būtų ryškios, ir veiktų per visus pojūčius: klausą, regėjimą, lytėjimą, uoslę ir skonį. Tarkim, jeigu reiktų prisiminti, jog parduotuvėje reikia nupirkti taurių, bananų, kiaušinių, pyrago, servėtėlių ir ledų, galima sugalvoti tokias asociacijas: reikia įsivaizduoti, kaip ant padėklo neši taures, jog skimbčioja viena į kitą, ir per jas ryškiai šviečia saulė, tada eidamas nepastebi banano, todėl ant jo paslysti (šiuo metu reikia labai vaizdžiai įsivaizduoti patį slydimą) ir nukrenti ant dėžutės kiaušinių, kurie sudužta ir palieka dėmę ant kelnių (visa neblogai čia dar įsivaizduoti kiaušinių kvapą); tada išsitrauki servertėles ir valaisi kiaušinių paliktą dėmę, o galų gale, pamačiusi tavo bėdas, prie tavęs pribėga ledų pardavėja iš kitos gatvės pusės ir pasiūlo tau ledų, kurių skonis labai stiprus ir malonus. Po tokio įsivaizdavimo seanso prisiminti pirkinių sąrašą yra lengviau nei iškalti jį – tereikia prisiminti susigalvotą istoriją.

7 Comments

 1. damn, dabar visada prisiminsiu ko kažkam reikėjo nusipirkti toje parduotuvėje. ;)

  thank you for tamping my precious memory with rubbish, eh.. ;)

  o šiaip tai ir taip viskas čia akivaizdu. asocijacomis žymiai lengviau prisiminti ir čia kiekvienam aišku, why the hell reikia apie tai knygas skaityt?

 2. Taigi man atostogos, tad skaitau ne itin sudėtingas mokslines knygas apie bileką :)

 3. skaityt ir apie bileka labai gerai, nes kartais kaip tik sunku prisimint tokius elementarius budus kaip kanors padaryt, pvz kanors prisimint…. hmmm kul… galima susigalvot istorija kad lengviau prisimint, kad galima paskaityk kanors apie atminties lavinima ar pan :)

 4. Dabar kaip tik ir skaitau šitą knygą =). Pritariu kad yra idomių dalykų, tačiau tikroji nauda priklauso nuo to, kaip pavyks pateikiamus patarimus pritaikyti praktikoje ;)

  Kitas įdomus principas, apie kurį rašoma, tai atminties žemėlapių sudarymas (mind maps). Plačiau apie juos:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Mind_maps

 5. Apie mind maps jau skaičiau keletą kartų kažkur anksčiau, tad man tai nebuvo nauja, todėl gal jų čia ir nepaminėjau :)

 6. pabandykite atrasti savo būdą įsiminti ir jį aprašykite. Aš tą išmokau žymiai paprasčiau :).

Comments are closed.