Spagečių fizika

Žymusis fizikas Richard Feynman buvo susidūręs su itin įdomia problema: kodėl bandant sulaužyti nevirtus spagečius, jei lūžta ne vienoje vietoje, o bent keliose vietose tuo pačiu metu? Pasirodo, šis fizikas vienerius pietus su savo kolega nieko ir neveikė, o tik laužė spagečius. Bet dabar ši mokslo mįslė jau atrodo yra išspręsta: du fizikai įminė šią paslaptį ir atrado, jog lūžtant spagečiui, jame susidaro lūžio bangos, dėl kurių plitimo spagetis lūžta ir kitose vietose. Fizikai su spagečiais darė netgi mokslinius tyrimus ir fotografavo jų lūžimą kas tūkstantąją sekundės dalį.

4 Comments

  1. Na, iš esmės tokie tyrimai yra labai svarbūs, nes jie leidžia suprasti, kaip lūžta ir kitos medžiagos: takime kokia nors plieno sija, kuri panaudota dangoraižio konstrukcijoje.

  2. Smagu :) Seniai jau taip smagiai beskaiciau kazka inete – nuo 2h iki 5h ryto… Tiesa, perskaiciau tik iki tos vietos kur isejei i finasta – su perlu turiu asmeniniu saskaitu :), taciau ir to pakako, kad iki dabar galvociau kaip ten googleje visas hw suorganizuotas :)

    Labos, ir nepamirsk dazniau parasineti

Comments are closed.