Economist apie Britanijos problemas

Šios savaitės The Economist turi stebėtinai daug įdomių straipsnių apie Didžiąją Britaniją, kurie patraukė mano dėmesį. Vienas iš jų teigia, jog britams labai trūksta įkvepiančios istorijos, kuri galėtų žadinti jų patriotizmą ir leistų didžiuotis savąja tauta. Juk kitos Europos šalys turėjo kokius nors išlaisvinimo judėjimus, kurie nuvertė nuo valdžios užsienio okupantus, ar bent jau surengė kokią visai neblogą revoliuciją, kur pakeitė valdžią, tuo tarpu Britanijoje dauguma nacionalinių simbolių tėra karalienės Viktorijos laikų farsas: štai pavyzdžiui Britanijos Parlamentas, nors ir apgaubtas gotika kvepiančia žmogaus laisvių idėja, tėra tik kūrinys, sukurtas praėjus nemažai laiko po laisvųjų idėjų Vašingtone sugalvojimo.

Kitas mano dėmesį patraukęs straipsnis yra apie viešnamių laikytojų problemas Britanijoje. Seniau didžiausias viešnamių priešas buvo policija, tačiau kuo toliau tuo labiau įstatymų sergėtojai ignoruoja viešnamius ir leidžia jiems gyvuoti, tačiau tuo viešnamių laikytojų vargai nesibaigė, nes atsirado ne ką mažiau įkyrus priešas: mokesčių inspektorius. Mokesčių inspekcijos pozicija yra kieta: apie 5000 merginų uždirba nemažai pinigų, tad nesumokama ir nemažai pajamų mokesčių. nesvarbu, kuo verčiasi žmonės, bet mokesčius jie privalo mokėti.

2 Comments

  1. Siaip del to valstybes pasididziavimo, tai kazkada girdejau kad mes patys lietuviai sia problema turime. Juk visos didziosios valstybes turi savo epus (epines poemas), o mes lietuviai jo kaip ir neturejome. Vokieciai turi: Nibelungenlied, anglai: Beowulf, graikai: Iliada ir Odiseja ir t.t.

  2. To straipsnio esmė buvo ta, jog Britanijos vyriausybė nori išleisti labiau savo šalies istorija pasididžiavimą keliančius istorijos vadovėlius vaikams. Nors šiaip kiek pamenu, mokykloje britų vaikai visgi didžiuojasi svao tautybe ir vis dar mano, jog britų imperija valdo pasaulį. Čia gal tik mano mokykloje taip buvo, nežinau.

Comments are closed.