Religija didina pajamas

MIT ekonomistas Jonathan Gruber savo moksliniame straipsnyje teigia, jog religingesni žmonės gauna geresnį išsilavinimą, rečiau skiriasi ir uždirba daugiau pajamų (via The Economist). Teigiama, jog dvigubai dažniau bažnyčioje apsilankantys žmonės uždirba apie 10 procentų daugiau pajamų. Tiesa, nors koreliacinis ryšys ir nustatytas, bet juk žinoma, kad koreliacija nereiškia priežastingumo: gali būti, jog į bažnyčią eina darbštesni žmonės, kurie dėl to ir gauna didesnius atlyginimus.

Bet racionlaių reiškinio paaiškinimų irgi gali būti: aktyviai dalyvaujantys bažnyčios veikloje žmonės suranda naujų pažinčių, kurios gali būti naudingos darant verslą ar kopiant karjeros laiptais, o taipogi religija bei tikėjimas mažina stresą, tad religingi žmonės gali būti produktyvesni.

6 Comments

  1. Heh, bet juk praktiškai bet kokioje socialinėje veikloje (tarkim, alaus gėrimas) dalyvaujantys žmonės suranda naujų pažinčių, kurios gali būt naudingos…

  2. Yra dar viena priežastis – gali ir Dievas veikti tų žmonių gyvenime, nebutina religijos tapatinti su dalyvavimu tautinių šokių burelyje:)

  3. Žinau atsakyma į klausimą kodėl, bet teoriškai tai labai sudėtinga paaiškinti. Manau, atsakymo šaknys/pradžia yra žinoti skirtumą tarp religingo žmogaus ir nuoširdžiai tikinčio Dievu. Nes būtent tai formuoja požiūri į gyvenimą, darbą, šeimą, finansus ir kita. ;)

  4. Iš tikrųjų labai įdomi statistika, kad būtent 10 proc. uždirba daugiau. Pagal Naująjį Testamentą, tikintysis atiduoda 10 proc. savo pajamų bažnyčiai/labdarai.

Comments are closed.