Dienos faktas apie Kiniją

Business Week rašo, jog Merrill Lynch paskaičiavimais, Kinijoje yra apie 300000 milijonierių, o Goldman Sachs mano, jog po dešimtmečio Kinija bus didžiausia prabangos prekių rinka pasaulyje, aplenksianti JAV ir Japoniją. Kiniečiai – tai ne vien milijardas varguolių darbininkų, gaminančių pigias prekes VP Market tinklui.

11 Comments

 1. Kinai. Taciau ne tik todel Kinija turetu (=logiskai) tapti tokia valstybe. Dar viena priezastis – vidutinis IQ yra aukstesnis JAV ar net Europos. T.p., mano sutikti kinai dabar stebetinai turi ryzto pasivyti kitas dideles valstybes ir tapti pasaulyje svarbia valstybe, kokia yra JAV.

  Manau, yra dar aibe nepaminetu priezasciu, kodel tai labai tiketina…

  Maciau internete zmoniu, kurie, manau, per daug nehiperbolizuodami sako, kad Kinija taps tokia svarbi kaip 10 Japoniju ar pan…

 2. Tiesa, yra tokių, kurie teigia, jog Kinija greitu metu išblės, kaip kad buvo su Japonija, kurią irgi visi vadino pasaulio ateities lydere. Gal kita madinga kylanti valstybė bus Indija?

 3. milijonieriai matuojant $, o ne zemnibini juaniais, kaip gali atrdoyti is tavo zinutes:)

 4. As tai Indijai skirciau pirma vieta, o ne Kinijai. Vien del to, kad ten ner tokio komunizmo…

 5. As sakau Indija, o ne Kinija. Nebent Pakistanas sumastytu kariaut, nukristu atomine kometa ar dar kas nors (aisku su visu EMK taip).

 6. Indija turi nemažo potencialo galbūt jau vien dėl to, kad ji yra didžiausia demokratija pasaulyje (pagal gyventojų skaičių). Demokratija Indijoje iš tikrųjų pasiekė ne tiek jau mažai: dar prieš pusę šimtmečio Indija turėjo netgi bado problemų, o dabar jau sparčiai vysto paslaugų sektorių (ypač per outsourcinimą). Indijos stiprioji pusė yra ta, kad jos gyventojai, kaip buvę Britų kolonijoje, moka angliškai — o tai nemažas pliusas šiuolaikinėje pasaulio ekonomikoje.

 7. Nieks neminejo Indijos kastu. Kazin kokia ten demokratija, ne ka geriau ar blogiau nei Kinijoje.

 8. Nemanau, kad IQ turi didelę reikšmę besivystančam pasauliui, kai žmonės neturi net paprasčiausio išsilavinimo. Vidurinę (vakarietiškais standartais) bagti pakanka ir 82 IQ, tik kiek procentų žmonių turi tokio lygio išsilavinimą besivystančiose šalyse?

 9. Kaip bebutu gaila, bene puses zmoniu intelektas zemesnis uz vidutini. Valdzios sistema nera svarbi jei yra atvira. Zr. nifty indexa – 50%pa nera blogai (inr nenuvertejo per tuos metus)

Comments are closed.