Konspiracijos teorijos

Mano dienoraščio skaitytojai komentaruose pasiūlė pažiūrėti keletą filmų, kuriuose teigiama, jog pasaulį valdo slapta grupelė žmonių (masonai, Illiuminati, jėzuitai, etc). Nesu konspiracijos teorijų šalininkas ir dažniausiai net ir į labiausiai įtikinamas iš jų žiūriu gana skeptiškai. Jau vien dėl to, jog konspiracijos teorijų požiūriu tie, kas valdo pasaulį savo virvučių traukiojimui pasirenka labai sudėtingas priemones. Viename iš pasiūlytų filmų teigiama, jog tam, kad valdyti JAV, jėzuitams reikėjo sukurti Federalinį rezervą, bet tam prieštaravo keli milijonieriai, tad reikėjo pastatyti Titaniką, juos ten privilioti, ir Titaniką nuskandinti – skamba maždaug taip įtikinamai, kaip paaiškinimas, jog kažkas ryte sukėlė vandentiekio avariją, dėl kurios buvo išjungtas karštas vanduo, ir man teko suirzusiam važiuoti į darbą ir pamiršti namie telefoną – net jei ir buvo toks prieš mane nusiteikusių konspiratorių tikslas, tai parodanti loginė grandinė švelniai tariant silpnokoka, be to, juk yra žymiai paprastesnių būdų priversti mane vieną dieną nesinaudoti savo telefonu.

Konspiracijos teorijos manęs neįtikina, nes manau, jog jomis tikintys žmonės pasiduoda tik teoriją patvirtinančių argumentų paieškai, ir nebesugeba objektyviai vertinti situacijos. Kai tikrai tiki, jog viskas klostėsi vienaip ar kitaip, priimi tik tuos argumentus, kurie tau priimtini, ir atmeti tuos, kurie nepritinka prie tavo susidarytojo vaizdo. Manoma, jog žmonės ką nors dažnai rinkdamiesi pirmiau nusprendžia intuityviai, kas jiems labiausiai patinka, o tik po to ieško racionalių loginių argumentų, kurie paremtų šį pasirinkimą. Tad konspiracijos teorijas palaikantieji man primena žydų minią iš Monty Python filmo „Life of Brian“: minia sumaišo niekuo dėtą žmogų Brajaną su Kristumi, ir Brajano klausia, ar jis yra Mesijas; šis atsako, jog ne, bet miniai tai nė motais, nes juk „tik tikras Mesijas sakys, jog jis nėra Mesijas“; galų gale, kai Brajanas neapsikentęs minios ir vadovaudamasis logika miniai pradeda šaukti, jog jis yra Mesijas, minia taip pat džiugiai atsako „taip ir žinojom, kad tu Mesijas!“ – kad ir ką sakytų Brajanas, minia jį laikys Mesiju. Lygiai taip pat, kad ir kokie faktai liudytų prieš konspiracijos teorijas, visada bus jomis tikinčiųjų, nes jie pasirinks ir priims tik tuos faktus, kurie atitinka jų tikėjimą.

Turiu susidaręs teigiamą nuomonę apie masonus, jie nėra labai paslaptingi, o jų nariais yra milijonai žmonių. Pagrindinė jų veiklos idėja yra anonimiškai daroma labdara – anonimiškai todėl, jog kai nežinai, kas tau padarė gera, geradarį pradedi matyti kiekviename žmoguje: gal tai buvo kaimynas? troleibuso vairuotojas? mano viršininkas? Ar masonai padeda vienas kitam? Tikriausiai. Lygiai taip pat, kaip ir kiekvienas turbūt neatsisakytų šiek tiek labiau pasistengti pažįstamo labui. Ar jie valdo visuomenę? Kadangi masonais būna daug įvarių profesijų žmonių, kurie normaliame gyvenime turi savo pareigų ir galios, tai atsakymas priklauso nėra paprastas, bet ne toks kaip norėtų įteigti konspiracijos teorijos. Tikslo valdyti pasaulį masonai neturi, kaip kad tokio tikslo neturi ir kokio nors bridžo klubo nariai, tačiau bridžo klubo nariai yra gydytojai, verslininkai, įmonių vadovai, o gal tik ir studentai, bet pabaigę bridžo partijas, jie grįžta į pasaulį, kuriame gydo, daro verslą, vadovauja, o gal ir tik studijuoja – ir galbūt turi nemažai įtakos visuomenei.

Kai kalba užsisuka apie masonus, visada kažkaip nejučia pradedu gudriai šypsotis. Ne, tikrai nesu masonas („tik tikras masonas sakys, jog jis ne masonas!“ :)

13 Comments

 1. Iš visų tų linkų į video.google.com, filmas apie 9/11 labiausiai tikėtinas. Ne visi klausimai tikriausiai yra atsakyti, ne visi ir bus atsakyti. Taip, JAV vyriausybei 9/11 buvo labai patogi, bet nežinau, ar galima būtų teigti, jog JAV vyriausybė ir įvykdė 9/11. Iš tiesų, neturiu nuomonės, nes niekad nesidomėjau tais klausimais, nežinau bin Ladeno filosofijos, nei kokia jo ideologija, tad sunku spręsti. Kaip sakant, negaliu dabar nuspręst, kuriuo istorijos variantu norėčiau tikėti, tad turbūt renkuosi visuotinai labiau priimtą ;)

 2. 9/11 tikrai gerai surezisuotas ir preciziskai ivykdytas JAV vyriausybes darbas.

  Neturiu laiko ieskot, bet google video yra rimtas ir argumentuotas video reportazas kuri parenge keli gerai zinomi JAV universitetai. Fizikos ir kitu sriciu profesoriai argumentuotai aiskina kodel pastatai negalejo sugriuti, o be to jei ir butu griuve tikrai ne laisvo kritimo pagreiciu. Neliko stambiu konstrukciju liekanu ir pan..

  Siulau atradus siek tiek laiko perziuret keleta papildomu video siuzetu. Argumentai isdestyti oficialioje JAV ataskaitoje apie Bin Ladena yra pasakecia nuo alkoholio ir narkotiku apsvaigusiems amerikieciams.

  Sunku tuo patiket, bet tai vienintelis dalykas, nes isigilinus i faktus naturalios griuties (sukeltos lektuvo) versija visiskai atkrinta.

  Del FED sistemos taip pat yra nemazai argumentuotu video siuzetu. Gali rast ir Kenedzio viesa pasisakyma apie pogrindinius ir ypac itakingus klanus kurie veikia politini ir ekonomini gyvenima JAV, beje jis bande judint FED'o reikalus ir kele klausima kodel tai privati institucija, o ne savarankiskai veikianti, bet valstybes zinioje esanti..

  Ka turime – jis buvo nuzudytas, jeigu skisi dar kelias minutes gali rast nemazai argumentuotu video siuzetu, kuriuose orginaliam video reportaze is auto kolonos matom kaip apsaugininkai esantys gale automobilio gauan virsesniu isakyma atsitraukt ir yra visiskai sutrike del tokio isakymo…

 3. Tikrai siulau atradus laiko dar siek tiek pasidomet terorizmu ir pan, nes yra labai rimtu argumentu ir apie sporgdinimus Lonodne – ar gali tuo patiket – (beje tai nebuvo akcentuojama ir labai nedaug kas zino iki siol) tuo paciu metu ta pacia diena tose paciose vietose kaip ir ivyko sprogimai viena UK kompanija atsakinga uz strateginiu sprendimu priemima ir pan kritiniu situaciju atveju kartu su UK specialiosiom tarnybom vykde inscenizuota operacija kurios metu – nepatikesi – teroristai susprogdina traukini ar pan. Jei dar pameni siek tiek tikimybiu teorija tokio sutapimo praktiskai negali but, nes teorijoj tokia galimybe tera viena is milijono jei ne mazesne.. Tai patvirino kompanijos direktorius komentuodamas BBC – yra oficialus reportazai..

  Terorizmas labai gera psichologine priemone didint lesas zmoniu prieziurai saugumui ir karams – pries sprogimus buvo labai suaktyveje antikarines nuomones ir nepasitenkinimas del invazijos kartu su USA i Rytus..

 4. Ex investment banker speaks about the hidden agenda for world government

  video google co uk/videoplay?docid=-7373201783240489827&q=illuminati

 5. Siulau paskaityt.

  Taip, ir vel tai konspiracijos (anot taves) juk oficiali versija apie super laiminga ir super protinga ypatingai rizikingu rinku zaideja yra itikinamesne.

  www freedomdomain com/soros01.html

 6. Google me:) Bank of Credit and Commerce International

  Kuo giliau i miska tuo daugiau medziu:)

  Del konspiraciju teoriju is dalies sutinku, jog nemazai yra perdedama ir net jei dykumoj ilgai ziuresi i horizonta pradesi matyt netikras oazes, bet turint omenyje jog praktiskai visa ziniasklaida yra monopolizuota nereiketu tiketi visais pateikiamais faktais.

  Kaip ir mazoj saly taip ir didelej saly veikia itakingi klanai, egzistuoja lygesni tarp lygiu taip ir globaliu mastu yra tokiu kurie diriguoja orkestrui.

  Taip pat ir su narkotiku gamyba bei platinimu – pernelyg jau gerai isvystyti tinklai, kad CIA ar pan agenturos nezinotu ar nebutu prisideje prie to (teigiu, nes laisvu laiku siek tiek domejausi – siek tiek suintrigavo 9.11 siuzetai tad tapo tai siek tiek idomu) ..o retkarciais sulaikomi tik zemiausios grandies atstovai del profilaktikos ir bendro ivaizdzio..

 7. money lobbying in Washington, how the Zionist Israel Lobby is intimitating the senators and the media.

  video google com/videoplay?docid=3814835914745214809&q=zionist

 8. Kai del narkotiku… Sulaikomos smulkios grupuotes netik del ivaizdzio… Jos arba yra nusikaltusios pries stambiuosius narkobaronus (pvz apvoge, isdave, nesusimokeje pinigu ir t.t.) arba yra jiems pavojingi konkurentai. Zinoma nesunku pasamdyti zudikus ir juos paprasciausiai nusauti, bet kai jie sulaikomi "atsitiktinese" policijos ir kitu spec. tarnybu operacijose visi is to gauna daudos. Policija kaip jau minejo anksciau – prestizo, narkobaronai atsikrato konkurentu, o jei tie nabagai sedintys kalejime bandytu prasitarti visi zinom kaip lengvai kalejime gali gauti "peili po kaklu"

 9. Sutinku su Petru, kad konspiracijos labai daznai nugrybauja savo spelionemis ar bandymu paaiskinti ivykius vienu kampu. Taciau kita vertus kiekviena teorija turi kazkoki pagrinda.
  Siuo metu uzstrigau ties vienu tyreju Daniel Estulin kuris persekioja vadinama Bilderberg Group. Bilderberg’eriai tai itakingiausi vakaru pasaulio finansu, politikos ir verslo veikejai kurie susirenka karta metuose i slapta susirinkima. Isivaizduokit po vienu stogu sekancius zmones: David Rockefeller, Henry Kissinger, Bill Clinton, Gordon Brown, Angela Merkel, Alan Greenspan, Ben Bernanke, Larry Summers, Tim Geithner, Lloyd Blankfein, George Soros, Donald Rumsfeld, Rupert Murdoch ir galybe kitu. Susirenkanciu dalyviu skaicius siekia 100-150 asmenu. Jokia mass media apie tai ne zodzio nepranesa! Yra nedidele grupele aktyvistu kurie persekioja siuos susirinkimus ir bando gaut info apie ka ten diskutuojama. Daniel Estulin tvirtina gaunantis insaido is siu susirinkimo. Kiek ta info tikra kiek ne sprest kiekvienam. Taciau iki siol jis buvo neitiketinai tixlus ispranasaudamas housing market crash, naftos kainos kilima iki 150$ ir veliau sugrazinima iki 70$. Po siu metu birzelio Bilderbergo susirinkimo Graikijoj, Daniel Estulin paviesino info kad buvo nuspresta pradedant rugpjucio menesiu dirbtinai uzkelti DOW iki 11-12000 ir Gruodzio/Sausio menesi vel crash’inti iki 6-7000. pirmoji dalis pildosi labai tixliai. Palaukim menesi kita ir manau isitikinsim dar kart ir del antrosios pranasystes dalies. Dideli zmones zaidzia nesvarius zaidimus, siulau but atsargiems ir nebut dar kart suvazinetiems..

 10. Ka p. Petras parase yra visiskos nesamones ir tik jo vieno nuomone. Jis matyt labai pavirsutiniskai domejosi kas vyksta pasaulyje arba domejosi tik oficialiais saltiniais, kurie pateikia ivykius tik taip kaip naudinga tai paciai grupelei. Jei norit zinot kas is tiesu darosi pasaulyje tai perskaitykit knyga “The David Icke Guide to the Global Conspiracy”. Daug info zinoma galima rast video formate internete, taciau sioj knygoj yra sudeti visi taskai ant “i” ir galima matyt pilna vaizda kas gi is tiesu vyksta ir kodel vyksta. Skeptikai tokiu “teoriju” (kas is tiesu yra tiesa) paprasciausiai patys nebande giliau pakapstyt, todel ir sneka niekniekius. Siulau visiem placiai atmerkt akis ir pradet matyt kas vyksta pasaulyje ir link ko mes einam kol dar nevelu, o maziau ziuret tv ir visa ta slamsta ka jie rodo.

 11. tai kas dabar vyksta yra neitiketina. Kazkas bando pratumti “World governance” ir jiems tai puikiai sekasi. Zmones niekada nesutiktu su viena centrine valdzia, bet jei juos itikinsi kad tai daroma kad isgelbeti pasauli del klimato kaitos kodel ne…
  Jie paisislepe po kova su klimatu kaita ir pasinaudodami tuo bando prastumti pasauline valdzios struktura kuri rinktu tax ir kontroliuotu CO2 emisijas..
  http://www.brusselsjournal.com/node/4176
  Gordon Brown ir Sarkozy pasiule 2% tax visiem tarptautiniam pinigu pervedimam (apsidraust nuo ateities finansiniu kriziu kurias jie patys sukelia)! Aisku si tax kontroliuotu world bank ir IMF.. tuo paciu de Facto jie stumia nauja valiuta SDR (Special drawing Rights) per IMF siulydami finansine parama trecio pasaulio valstybems…
  Kodel zmones tyli?! visi ziuri telika esdami hamburgerius ir nesuveda i viena kas is tiesu vyksta…

Comments are closed.