Graikija

Prieš kelias dienas grįžau iš Graikijos, kurioje savaitę maudžiausi jūroje ir šiaip stengiausi nieko neveikti. Įspūdžių ne tiek jau mažai, bet pats įspūdingiausias – nedideliame miestukyje Ourinopolyje sutikta suvenyrų pardavėja gruzinė, kuri, sužinojusi, jog mes iš Lietuvos, neslėpė savo džiaugsmo ir pasakojo mums, kad ji gerbia lietuvius, nes jie pirmieji pasakė rusams „ne“ ir išėjo iš Sovietų Sąjungos. Ji laiko Lietuvą geriausiu pavyzdžiu, kuriuo turėtų siekti Gruzija.

Pati Graikija sudarė ganėtinai skurdų agrarinio krašto įspūdį, kuriame klesti gal tik turizmas ir laivyba. Pakelės net ir kurotiniuose miesteliuose pilnos šiukšlių, grioviuose galima pamatyti ten įlėkusias avariją patyrusias mašinas, kurių niekas net ir nesiruošia iš ten ištraukti ir nuvežti iki kokio nors sąvartyno. Be to, važiuojant autobusu kas pusę minutės galima pamatyti pradėtą statyti namą, kurio taip ir niekas nesiruošia baigti statyti – nežinau, gal šiuo metu per karšta statyboms, bet atrodo, jog daugelis tų namų skeletų statybininkų rankų nematė bent jau keletą metų. Žodžiu, netvarkos lyg ir nemažai, ir lyginant su graikais, mus jau turbūt būtų galima laikyti skandinaviškai ar vokiškai tvarkingais.

Aišku, jūra nuostabi, kaip kad ir saulėtas oras ir tas puikus atostogų jausmas, kai vienintelis rūpestis – per stipriai nudegusi oda :)

11 Comments

 1. Aš irgi prieš porą savaičių grįžau (iš Kretos tiesa).

  Taip, su tvarka pas juos nekaip… Bet man įspūdis buvo kiek kitoks: palyginus LT kaimus su Kretos kaimais (na… miesteliukais), tai Lietuvoj atrodo viskas žymiai baisiau. Ten pats "ūkis" kiek kitoks – augina jie sau tuos alyvmedžius, ir gali praktiškai visus metus nieko neveikt. Tai ir sėdi sau išsipuošę seneliukai, su baltais švariais marškiniais tavernose. Taip, jų laukai/daržai/etc. atrodo gana skurdžiai ir baisiai, bet who cares kai yra alyvmedžiai :)

 2. bent jau turkijoje ir egipte yra taip, kad kol neuzdengi namo stogo, tol namas laikomas nebaigtu, ko pasekoje nereikia moketi NT mokescio. buna ten ir seneliai, ir tevai, ir anukai per 4 aukstus gyvena, o stogo kaip ner – taip ner ;)

 3. Tikėjausi ten daug gražesnės gatvės…

  P.S. gal gali pasakyti iš kur gauti *.esu.as ? :)

 4. dar turiu minute pasveikint su gimtadieniu… :)

  Taigi, SU gimtadieniu… Laimes!.. :)

 5. Dėkui, shvln :)

  toffy — esu.as yra trenkto domenas, dažniausiai gaunamas per asmenines pažintis ;)

 6. Kiek laiko praleidai pacioje Graikijoje ?

  Teko pabuvoti Atenuose ? Jeigu taip tai kaip jus Sostine atrodo is salies ? :)

 7. As is Kretos nesenai gryzau. Netvarkos gal ir yra ten, bet ji ten savotiska tokia, ir graziai atrodo :)) Su musu kaimais nepaliginsi… Nezinau, man patinko ten viskas :)

 8. tas *.esu.as paskutiniu metu kencia del DNS problemu :)

  siaip fainai, kad turejai laiko pailseti :)

 9. Girdejau tokia teorija – tokie namai Graikijoje stovi ne todel, kad juos kazhkas uzhmirsho pabaigti ;), bet del aukshto seisminio aktyvumo – tokiu budu jie yra 'testuojami'. Pastato viena aukshta, palaukia keleta metu ar nesugrius, tada stato kita ir t.t.

  O del 'shiukshlinumo' siejimo su agrarinio krastho skurdumu – tai vargu ar tarkim US daugybeje vietu atlaikytu analogishka kritika.

 10. Poste, kuris aukshchiau bandzhiau ideti keleta linku apie US problematika, deja linku shitie komentarai priimti niekaip nenori… so gavosi be argumentacijos ;)

Comments are closed.