Albertas Kamiu: Maras

Prieš keletą savaičių pastebėjau, jog pastaruoju metu skaitau labai mažai grožinių knygų – paskutinių perskaitytų knygų sąrašas byloja, jog paeiliui esu perskaitęs apie 30 negrožinių knygų. Tad nusprendžiau šiek tiek pakeisti nusistovėjusią tvarką ir į rankas paėmiau Alberto Kamiu (hmm, Vikipedijoje šio rašytojo vardas be „t“ raidės – tikriausiai taip ir turėtų būti teisingai transkribuojama) knygą „Maras“.

Knyga susiskaitė labai greitai, davė šiek tiek peno pamąstymui, bet gal ne tiek, kiek buvo galima tikėtis iš Kamiu. Knygoje rašoma apie tai, kaip į miestą ateina maras dėl kurio miestas uždaromas, ir ką jaučia, pergyvena to miesto gyventojai, kaip jie susidoroja su mirties akistata, atskyrimu nuo pasaulio. O tos reakcijos labai nevienodos: vieni bando sprukti, kiti stengiasi padėti kenčiantiems, o treti pelnosi iš susidariusios situacijos ir „varo bizniuką“. Pradžioje mirtys gal žmones ir šokiruoja, bet labai greitai jos tampa kasdienybe, su jomis susitaikoma, jos tampa visiems pabodusia rutina. Galų gale maras praeina, miestas vėl atsiveria pasauliui, ir viskas lygtai turėtų grįžti į savo vėžes, nors autorius primena, jog maras nemiršta, jis visada tyko ir laukia naujų progų proveržiams. Knygoje autorius pieša keleto veikėjų paveikslus ir pasakoja jų maro laikotarpio istorijas. Iš jų man ryškiausios pasirodė tos istorijos, kurios pilnos ironijos: daktaro, kuris kasdieną dirbdamas su apkrėstaisiais pergyvena marą gyvas ir sveikas, tačiau sužino, jog mieste tuo metu nebuvusi jo žmona mirė nuo kitos ligos kito miesto sanatorijoje, bei vieno iš veikėjų, kuris nenori, jog maras pasibaigtų, nes jam gresia kalėjimas – tol, kol tvyro maras, normalūs įstatymai neveikia, todėl jam saugiau tarp maru apsikrėtusių, nei laukiant įstatymo teisingumo.

Teigiama, jog ši Kamiu knyga parašyta kaip metafora nacių užgrobtai Prancūzijai – naciai yra tokia pat sunkiai nugalima išorinė jėga kaip maras, su ja kovoti beviltiška, telieka susitaikyti ir tikėtis, jog visa tai kažkada baigsis.

16 Comments

 1. Cia siek tiek istrauku is warren buffet bizniuko

  Beje jei turi laiko siulau copy and paste'int faktus i google o ten is wikipedijos ar kur kitur gali suzinot daug placiau ir rast daug detalesniu straipsiu ir apie didziai gerbiamo investuotojo valdomas imones tokias kaip wells fargo ir apie man bent jau pries tai negirdeta jimmy buffet (yra ir oficialiu naujienu/straipsniu is bbc ir pan apie fakta kad buvo sulaikytas su tabletem ir pan) apie Robert Maxwell ir pan.

  Nesenai teko perziuret filma

  Enron: The Smartest Guys in the Room [2006] kuriame viskas paremta faktais apie zlugisi giganta tai jeigu ne post faktum tikrai netikeciau, kad toki dalykai vyksta ir sakyciau konspiraciju teorijos. Deja, sis pasaulis daug labaiu korumpuotas ir purvinas nei mes noretume..

 2. Tiesa, pamirsau akcentuot "Vatican Bank" – pasiskaityk bent jau wikipedijoj, galbut pazvelgsi i religija siek tiek is kito kampo. Pvz ar zinojai, kad egsistuoja toks dede kaip "black pope" (siuo metu: "Peter Hans Kolvenbach") kuris yra gaug galingesnis uz fasadini popieziu ir kuriam fasadinis buciuoja ranka – yra senojo pauliaus uzfiksuota fotke internete.

  Sita tema gali atrast labai daug idomiu ir tokiu pat neitiketinu faktu kaip ir enrono filme tik esminis skirtumas – kad enronas – nenugincijamas faktas, o visa kita nurasoma kaip konspiracija

 3. Jo, o ta "black pope" kontroliuoja "magenta pope", kuris dar galingesnis uz fasadini popieziu ir "black pope" kartu paemus. Ir visai tai daroma, kad "honey pot" technika nukreiptu konspiracijos tyrinetoju zvilgnsius nuo dar slaptesniu ir itakingiausniu zmoniu, apie kuriuos net wikipedia nieko nezino.

  Relax, zmogau. Paziurek "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" 2005, dar ne tokiu minciu rasi.

 4. Manes mintys af fantazijos nedomina, mane domina faktai – pasiskaityk apie Vatican Bank kad ir toj pacioj wikpedijoj. Patikrink visus faktus – tai ne pasakos, pasidomek kodel paulius I mire praejus vos 33 dienom po paskyrimo..

  pasidomek enrono vadovu ir busu seimos rysiais ir pan.

  sekmes

 5. O is kur zinoti, kad tai tikri faktai, o ne uzmaskuotai skleidziami is vieno saltinio? Is kur zinoti, kad ta pati Wikipedia ir Google nepriklauso kokiam slaptam Jezuitu ordinui, kurie siekia valdyti informacijos srautus ir nori priversti mus tiketi tuom, kas jie naudinga? Tik niekas to dar nepaviesina…

 6. Pasidomek placiau ir nekils tokiu klausimu. Nereikia remtis tik vieno saltinio informacija., kuomet remiesi dideliu kiekiu informacijos ir ne vienu o keliolika saltiniu ir oficialiu ir ne., gali daugmaz susideliot mozaika ir susidaryt siokia tokia nuomone pvz., norint galima istrauku iskapstyt ir is oficialiu dienrasciu bei savaitrasciu kaip times, bbc, ir pan., o rimtesne informacija ir/ar tyrimai nepatenka i viesosios publikos akis del to kad mass media kontroliuojama tokiu veikeju kaip Robert Maxwell. Tuomet topines naujienos yra apie tusciu ir juokingu izimybiu kojnes bei sporta.

 7. Originalo kalba rašome Albert Camus, bet vardas tiek prancūziškai, tiek lietuviškai tariasi be t. T, kaip ir didžiosios daugumos kitų priebalsių, esančių žodžio gale, prancūzai netaria. Dažniausiai tariamos tik žodžio gale esančios c, r, f ir l, kaip žodyje CaReFuL.

 8. Pasirodo ir lietuviskos saknys yra prie valdzios..

  Nori turet $400.000 vasarnami? – tarnauk dievui:)

  excatholicsforchrist.com/articles.php?PageURL=Marcinkus.htm

 9. Beje, nustebtum jog dauguma CFR (Council of Foreign Relations) nariu yra taip pat nuolankus "dievo" tarnai.

  Kiek pamenu is lietuviu dar ir Kazickas yra pasiekes 32 laipsnio freemason'ary lygi..

 10. Nemanau, kad įmanoma normali diskusija su konspiracijų teorijomis įtikėjusiais žmonėmis, kadangi jie retai klausosi argumentų ir žymiai paprastesnių realybės paaiškinimų. Norint įžvelgti konspiraciją, galima tai padaryti kiekviename žingsnyje, bet dažniausiai viskas gali būti paaiškinta paprasčiau.

 11. Sorry, moxliuk,

  Daugiau nepletosiu sios temos Tavo (beje is lietuvisku vienam idomiausiu blogu).

  Sekmes darbuose!

  Have a good day, and dont you worry, I am not a mad conspiracy theorist. It's just sometimes better to have a view from all the angles..

 12. Viskas OK, galim šiaip kada nueit alaus išgert ir apie tai padiskutuot (ir pakviesti kitus dienoraščio skaitytojus, kuriems gal tai įdomu) — tiesiog nenoriu kad ši tema užgožtų visą kitą, kas čia rašoma ;) Jeigu ką, tai brūkštelk man emailą.

 13. del to Albero/Alberto Kamiu vardo as cia.tai vat 12 vadoveliuose taip pat rasoma Alberas Kamiu , turiu Albero Kamiu knyga “Maras”… tai man atrodo Vikipedijoje niekas “t” raid4s nepraleido

 14. o, radau jusu komentarus su del autoriaus vardo – jeigu dar nepavelavau, tai noriu kiek paaiskinti: prancuzu kalboje paskutine raide t tam tikrais atvejais (dazniausiai) netariama, del to prancuzai raso ‘Albert’, bet taria Alber, del to sulietuvintas variantas ir yra ALberas.

Comments are closed.