kaip.tik.ten

Nesu iki galo tikras, kokia iš tikrųjų turėtų būti neseno lietuviško digg.com atitikmens kaip.tik.ten paskirtis, ir kas iš to gali gautis ateityje, bet iniciatyva sveikintina. Man pačiam labiausiai norėtųsi matyti lietuviškų (ar bent jau su Lietuva susijusių) straipsnių, žymių ir dienoraščių sistemą, tam kad būtų galima patogiai sekti Lietuvos internetinio gyvenimo įvykiu. Tai iš karto iškelia klausimą, ar į kaip.tik.ten turėčiau dėti savo nuorodas anglų kalba, kurios visiškai nesusijusios su Lietuva (o dažniausiai dar ir ištrauktos iš del.icio.us ar reddit populiariausiųjų sąrašo). Nemanau, kad kaip.tik.ten galėtų (ar turėtų) man pakeisti del.icio.us. Aišku, tai, kad man norėtųsi kaip.tik.ten matyti orientuotą į Lietuvos internetą, nereiškia, kad ir kitiems jo vartotojams taip atrodo – ko iš tikrųjų reikia Lietuvos internautams turėtų parodyti masinė moderacija ;)

Kad ir kaip ten bebūtų, pridėjau prie kiekvieno įrašo po nuorodą, kurią paspaudę, galite pridėti įrašą prie kaip.tik.ten gairių. Tikiuosi iš lietuviško web2.0 išaugs kas nors gero.

7 Comments

 1. aš irgi manau, kad vienintelė galimybė tam projektui būti aktualiam – stebėti lietuvišką internetą.

 2. Viskas priklauso nuo pačių vartotojų. Iškilusi diskusija apie projekto turinį rodo, kad jis yra truputį per sudėtingas lietuviams. Sistema daugiau orientuojasi į adresų kolekcijos kaupimą ir greitą reikalingos paiešką. Tuo tarpu daugeliui naujų lankytojų svarbesnis mechaniškas baksnojimas: patinka – nepatinka. Šis projektas ir neturės jokios ateities, jei bus bandoma kitiems aiškinti kuo jie turi domėtis ir niekas nesistengs bent minimaliai susipažinti su sistemos ypatumais.

 3. Na matai, man adresų kolekcijos kaupimui puikiai tinka del.icio.us ir nematau prasmės pereiti prie kaip.tik.ten.

  Kaip.tik.ten labiausiai man būtų naudinga, jeigu jis būtų į Lietuvą orientuotas digg variantas — būtų labai miela turėti populiariausių lietuviško interneto nuorodų rinkinį. Jei kas ir rašoma apie lietuvišką internetą digg.com (ar panašiose svetainėse), tai viskas ištirpsta tarp kitų, angliškų nuorodų. Čia ir matau kaip.tik.ten potencialą.

 4. Laikas parodys. Dabar matau bent dvi vartotojų "partijas": vieni nori diggo ir lietuviškų projektų reklamos, kiti tikisi ir toliau naudoti kaip.tik.ten savo nuorodų kolekcijoms. Ir vieni, ir kiti reikalauja mano įsikišimo, cenzūros ar taisyklių. Asmeniškai pripažįstu tik vieną taisyklę – kiekvienas daro tai, kas jam aktualu ir nenurodinėja netrukdo ir gerbia kitus.

  Su laiku galbūt pavyks suformuluoti savotiškas normas, pavyzdžiui, kad pristatant užsienio medžiagą būtų rašomos lietuviškos antraštės?

  Lietuviškas internetas yra per skurdus ir neištemps net ir tokio menko projekto, o dalis aktualių, bet formaliai "svetimų" dalykų liks nepastebėta.

 5. Problema yra ta, kad jei laikyti tik lietuvišką turinį viskas baigsis jau dabar akivaizdžiai ryškėjančiomis grupuotėmis, kurios palaiko vieną ar kitą blogą ir nebalsuoja už nieką daugiau.

  Kita kalba dedama medžiaga (bent jau dabar) nepatenka tarp geriausių, nors kai kurios nuorodos išties vertos dėmesio. tad ji neatskiedžia ir neužgožia lietuviško turinio (kurio, kaip audrius pastebėjo – kol kas katės ašaros). Retoriškai norėčiau paklausti – ar tai nuodėmė, jei įmesiu kokią nuorodą tiesiai į Firefox plėtinio parsdisuntimo puslpį, o ne į lietuvišką blogą, kuris jį "pastebėjo". O jei nėra tokio blogo? išvis nedėt?

  Antra vertus, man jau senokai niežti nagai parašyt kokį "top 10 būdų kaip galima gauti naudos iš kaiptik.ten.lt", nes jis išties galingesnis įrankis nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tiesa, pažiūrėjus į lankytojų aktyvumą ir balsavimo tendencijas rankos kaskart svyra. 15 aktyvių žmonių nedaro vėjo, maksimalūs 11 balsų vienam puslapiui per 4 dienas 1 puslapiui nedaro įspūdžio užklydėliui iš šalies. todėl angliškos (ar rusiškos, ar lenkiškos) nuorodos klasifikuotos lietuviškomis gairėmis yra tik dar vienas būdas pritraukti daugiau besidominčiųjų.

  Beje, del.icio.us (kaip ir kaiptikten'as) yra ne nuorodų kaupimo, o nuorodų dalinimosi mašinėlė – tame jų stiprybė.

 6. Juokingiausia, kad visi mes teisūs, o džiugiausia, kad bene pirmą kartą (ir visai netikėtai) Lietuvos internautų tarpe pavyko sukelti diskusiją ir susidomėjimą socialiniais interneto sprendimais :)

Comments are closed.