Darbas namie

Kaip jau esu minėjęs, prieš mėnesį su kolega palikome Finastą, ir jau dvi savaitės kaip intensyviai dirbu naujame darbe. Kadangi šiuo metu neturime ofiso (tiksliau jį turime, bet laukiame kol jame atsiras baldai ir kitokia ofisui reikalinga atributika), dirbame iš namų. Kas nėra labai blogas variantas, kadangi dirbant iš namų yra nemažai pliusų, nors viskas galbūt nėra visiškai taip, kaip įsivaizdavau iš pat pradžių.

Vienas didžiausių privalumų dirbant namie man yra galimybė geriau sutelkti savo dėmesį. Sunku susikoncentruoti ties vienu darbu, kurį turėtum daryti dirbant ofise, kuriame šurmuliuoja dar kelios dešimtys kolegų, kurie dar ir paskambina ar ateina pasitarti kokiu klausimu. Net jeigu nusprendi, jog artimiausią pusvalandį paskirsi vienos ar kitos kompanijos analizei, neišvengiamai po kokių dešimties minučių kam nors prisireiks tavo nuomonės, arba tavo mintis nutrauks maklerių šūkčiojimai apie tai, jog išėjo kokia nors esminė informacija. Savaime suprantama, į įvykius aplinkoje reikia reaguoti, ir po kokio pusvalandžio vėl gali grįžti prie savo analizės, tik jau esi pamiršęs, kurioje vietoje esi ją pabaigęs. Atrodo, jog dirbant dideliame (ir triukšmingame) ofise, neišvengiamai tenka žongliruoti užduotimis (kaip programeriai išsireikštų, dažnai daryti „context switching“), o kai nelabai gali ilgesniam laikui susikoncentruoti ties kuria nors viena iš jų, tai atrodo, jog per dieną taip ir nenuveikei nieko naudingo.

Namie viskas kitaip. Mėgstu dirbti tyloje, tad išjungiu muziką, ir darbas prasideda. Kartais atrodo, jog dabar per pusę valandos padarau daugiau nei per visą dieną ofise (tiesa, tik labai retkarčiais), kadangi niekam netrukdant galima užduočiai paskirti ištisas nepertraukiamas keletą valandų. Bet tai atsitinka tik tuomet, kai jau nusiteikiu dirbti. Motyvuoti save ir nuspręsti, jog ateinančias kelias valandas dirbsiu, visgi ne ką lengviau, nei dirbant su kolegomis. Galbūt netgi sunkiau, nes juk niekas nemato, iš tikrųjų tu dirbi ar ne, juolab kad ir darbo rezultatas nevisai apčiuopiamas ir tiesiogiai nėra koreliuotas su darbo valandomis. Motyvacijos problemą labiausiai man padeda spręsti mintis, jog visgi dirbu sau, tad bimbinėjimas po weblogus ir naujausio Dilberto skaitymas nebūtinai maksimizuoja mano iš laiko išspaudžiamą naudą.

Dirbant namuose gali pasirinkti, kada dirbsi, ir ką dirbsi. Dabar galiu atsikelti kada noriu (nors dažniausiai tai atsitinka apie aštuonias) ir jau po penkių minučių sėdėti skaitydamas dienraščius ir elektroninio pašto žinutes bei gerti kavą. Jokių kamščių, jokių stresų, kad pavėluosi. Nes juk jeigu pramiegosi, tai galėsi prie biržos apžvalgų ar kompanijos balansų pasėdėti ilgėliau. Ach taip, ir nėra jokių posėdžių, nes viską galima aptarti per Google talk (dirbame tik dviese) arba per pietus.

Dar vienas privalumas: kai galų gale pavargsti nuo darbo, namie galima nuveikti ką nors naudingo – išplauti indus ar padžiauti skalbinius. Pastebėjau, kad atliekant tokius namų ruošos darbus mintys vis tiek sukasi apie ką tik nagrinėtą įmonę, bet kažkokiam pasąmoningam lygmenyje, kuriame gimsta nemažai idėjų. Šiaip nelabai mėgstu bendrauti su žmonėmis, tad gali būti, jog tik man tai atrodo kaip privalumas, o kiti eitų iš proto, negalėdami bet kurią minutę eiti pasišnekėti su bendradarbiais. Kartais to trūksta, bet visada yra telefonas.

Kaip jau minėjau, vien dėl to, kad esi ramesnėje namų aplinkoje, darbo efektyvumas nepadidėja, nes ir namuose pilna įvairiausių dalykų, atitraukiančių dėmesį. Nors skaityti apžvalgas man geriausia patogiai įsitaisius ant sofos, bet darbingiausia nuotaika mane aplanko ant virtuvinio stalo pasidėjus kompiuterį – tada kažkaip pasąmoningai jaučiasi, jog esi darbe, tad nereiktų klajoti be tikslo po interneto platybes, o geriau vertėtų išsitraukti skaičiavimo mašinėlę ir užrašų sąsiuvinį. Kiek esu skaitęs apie kitų žmonių patirtį dirbant namie, jiems irgi yra labai svarbu turėti specialią vietą namuose, kuri yra skirta darbui.

Bendrai žiūrint, dirbti namuose neblogai. Nuveikiu lyg ir daugiau nei anksčiau, nors atrodo, jog dar daugiau dalykų lieka nepadarytų, bet čia tikriausiai dėl to, jog anksčiau domėdavausi žymiai siauresniu investavimo regionu nei dabar. Nors kartais galima pasiilgti ir ofiso šurmulio.

12 Comments

 1. Pilnai sutinku su darbo namie privalumais. Svarbu, kad kuo daugiau imoniu vadovu tai suprastu ir pritaikytu. Zinoma ne visiems lemta, verta, ar galima dirbt namuose. Taciau yra zmoniu/profesiju grupes, kurioms darbas namie atnes daugiau rezultatu negu ofise.

 2. Geras pastebejimas, Moxliuk. Siuo metu labai nemazai imoniu (ypac Vakaruose) ne tik suprato mobilios darbo vietos nauda, bet ir skatina ja. Yra tokiu imoniu kuriose nera nustatytu grieztu darbo valanadu (pvz 8am buti ofise) – svarbu darbo rezultatas. Manau tai gera praktika, nes zmogus (lyg ir budamas racionalus) darbotvarke planuoja taip, kad spetu nuveikti visus darbus, o gal net ir daugiau (turedamas laisve rinktis). Cia aisku labai padeda naujausios technologijos.

 3. Yra privalumų namie, bet ant savęs išbandžiau, kad geriausias variantas yra vistik dirbti ofise. Nesvarbu, kad profesija lyg ir leistų dirbti namie (daugiau nei metus taip ir dariau), bet motyvacija daro savo. Dirbant namie neaiški nei darbo pradžia nei pabaiga, todėl dažnai išeina taip, kad dirbi visas 12 ar 16 valandų, o padarai kažin ar daugiau nei per 8val darbo dieną. Bet čia turbūt kiekvienam skirtingai. Idealiausias variantas – ofisas netoli namų :]

 4. "is namu" dirbu jau sesti metai. investicine veikla. darbo kolegu neturiu, yra tik partneriai ir "rangovai". taciau visada stengiuosi tureti ofisa, kur tipo galeciau "vaziuoti i darba". nors jame kartais pasirodau pora kartu i savaite….

  kartais slegia ir tai, kad visur esi vienas. jokio kolektyvo, jokiu darbiniu komandiruociu, darbiniu "tusovkiu".

  ir dar kartais buna labai sunku rasti motyvacijos ka nors daryti. ypac kai jau badas i nugara nebekvepuoja.

 5. Ok, pagal „bet čia tikriausiai dėl to, jog anksčiau domėdavausi žymiai siauresniu investavimo regionu nei dabar“ supratau, kad kažkur toliau žvalgaisi…

 6. Seniau buvo labiau specializuota, tad daugiausiai dėmesio skyriau tik CRE. Be to dabar galima dairytis ir po obligacijas , ir netgi po išvestinius vienetus, nes laisvesnės rankos.

 7. Sveiki, as radau darba per work-home.org tik uzsiregistravus ismete tukstancius darbo pasiulymu jei ka domina siulau

Comments are closed.