Richard Simmons: Buffett Step by Step: An Investor’s Workbook

Warren Buffett, pats turtingiausias pasaulio investuotojas, susikrovė savo turtus pirkdamas vertės akcijas. Ši nedidelė Richard Simmons knygelė pateikia priežastis, kodėl Buffet‘as investavo į vieną ar kitą bendrovę ir bando paskaičiuoti, kiek tos kompanijos galėjo būti vertos, kai Buffet‘as nusprendė jas pirkti. Skaičiavimai ir analizė labai paprasta, taikoma nedaug apie finansus žinantiems žmonėms, bet visgi žvelgdamas į pavyzdžius gali suprasti, kad norint investuoti į vieną ar kitą įmonę neužtenka žinoti tik nuogą P/E ar dar kokį paprastą rodiklį.

Buffett‘as teigia, jog jo investavimo filosofija susideda iš 85% Grehamo ir 15% Fišerio minčių. Aišku, Buffett‘as prideda ir kai ką savo, pavyzdžiui tai, jog nori pirkti tik tokias kompanijas, kurių plėtrai nereikia didelių kapitalo investicijų, o jų ilgalaikė kapitalo grąža (ROE, ROA) didelė. Bet žvelgiant į Buffett‘o investicijų pavyzdžius visgi atrodo, jog Fišerio stiliaus augimo kompanijos jam labai prie širdies, tik tiek kad jis jų neperka už bet kokią kainą. Dauguma Buffett‘o investicijų atrodo buvo sėkmingos dėl to, kad buvo perkamos puikios kompanijos, su geromis plėtros ir pelno generavimo galimybėmis, kurios dėl vienų ar kitų trumpalaikių priežasčių pergyveno ne pačius geriausius laikus. Tokiais atvejais šios kompanijos biržoje kainuoja nedaug, nes ne daug kas tiki jų sėkme ir ateitimi. Dažniausiai Buffett‘o investuotos kompanijos grįždavo prie savo tikrojo potencialo, ar tai pakeitę vadovus, ar tai kitaip restruktūrizavus verslą, ar paprasčiausiai pagerėjus verslo aplinkai (pavyzdžiai būtų GEICO, American Express, Wells Fargo, Gillette). Kitaip tariant, Buffett‘as numatė, jog netolimoje ateityje šios kompanijos generuos žymiai didesnius pelnus nei dabar, todėl ir vertėjo jas pirkti. Žvelgiant paviršutiniškai dažnai net neatrodo, jog už kompanijas buvo mokėta pigiai – coca Colą Buffett‘as pirko net kai P/E rodiklis siekė 25 – svarbiausia yra numatyti kompanijos ateities perspektyvas. O tam reikia gerai suprasti kompanijų verslą: Buffett‘as apsiribojo tik draudimo kompanijomis, bankais, žiniasklaida ir paprastais verslais kaip kad Coca Cola ir Gillette.

5 Comments

 1. "Kitaip tariant, Buffett'as numatė, jog netolimoje ateityje šios kompanijos generuos žymiai didesnius pelnus nei dabar, todėl ir vertėjo jas pirkti."

  Greiciau Buffett'as ZINOJO, todel pirkto:)

  Jei turi geru draugu – teroristai (savi aisku) nebaisu..

  So where was Warren Buffett the morning of 9/11 and what was he doing?

  Of all places, Mr. Buffett just happened to be at the U.S. Strategic Command headquarters located at Offutt Air Force Base in Omaha, Nebraska. Offutt AFB is, coincidentally, where President G.W. Bush flew to on Air Force One later on in the day for "safety". What was Buffett doing there? Mr. Buffett was "hosting a charity event" super early in the morning which included a small group of business leaders in which one of them became a very lucky person.

  Source: thewebfairy.com/killtown/buffett.html

 2. Beje, kaip rodo istorija, Warren Buffett yra geras sekmingu investiciju 'numatytojas' (moxliuko zodziais:)

  Tikekimes, kad terorizmo srity jis klysta.. (nors as jo 'numatymo' sugebejimais neabejoju – jei esi virtuvej salia virejo – matai is ko ir kaip kepami blynai:)

  Warren Buffett, the stock market guru known as the Sage of Omaha, says that businesses and insurers should prepare themselves for a nuclear attack by terrorists.

  Mr Buffett's Berkshire Hathaway investment vehicle and other insurers absorbed $70bn (£48bn) of losses from the destruction of the World Trade Centre towers and he believes worse could come.

  "The capability to strike using nuclear, chemical or biological devices isn't there yet but it will be," he said at his three-day annual meeting for investors, which has been dubbed Woodstock for Capitalists.

  "People are working on it. It could make the World Trade Centre loss look like nothing." – Guardian (5/06/02)

  Ir desertui dar siulau atkreipt demesi i straipsniuka pavadinimu:

  Eleven microbiologists mysteriously dead over the span of just five months:)

  globeandmail.workopolis.com/servlet/News/fasttrack/20020504/UMURDN?section=Science

 3. Nuvaryti (panaudoti) arkliai (liudininkai) nusaunami..

  valis.gnn.tv/B16098

 4. Moxliuk, kai USA atakuos Irana, o tai bus jau neuzilgo (bus arba dar viena 'teroristu' ataka USA (bet tai maziau tiketina) arba provokacijos susije su Iraku, atsiversk si posta – Nustebsti, kad kai kurie zmones zino nemazai ivikiu i prieki:)

Comments are closed.