Dienoraščiai, populiarumas, -iausių rinkimai

Kitą savaitę Vilniuje vyks Lietuvos weblogerių (interneto dienoraštininkų) konferencija, kurios metu bus paskelbti ir geriausi 2006 metų internetiniai dienoraščiai Lietuvoje (šiuo metu vyksta balsavimas, kas jais taps). Pastaraisiais mėnesiais lietuviškoje blogsferoje tapo labai populiaru aiškintis, kas yra geriausi, o tai kai kuriems kelia baisų susierzinimą.

Gali pasirodyti keista, bet priėjau išvados, jog nelabai noriu būti populiarus. Na, tiksliau, noriu būti populiarus tik tarp tam tikrų skaitytojų, kurie domisi tais pačiais dalykais, kuriais domiuosi ir aš. Tokie skaitytojai praturtina šį dienoraštį, duoda idėjų, galbūt užduoda klausimus ir siūlo temas, kitaip tariant — skatina pokalbį. Intelektualūs skaitytojų komentarai, diskusijos ir klausimai yra pats geriausias atpildas už dalinimąsi savo mintimis dienoraštyje, ir tam neprilygs jokie nominavimai tarp -iausių (nors, savaime suprantama, tai yra malonu) — nors sekant paskutinių mėnesių tendencijas Lietuvos blogsferoje gali susidaryti vaizdas, jog tam tikra dalis dienoraštininkų mano atvirkščiai. Nesmerkiu jų, tiesiog dėstau savo poziciją (tam tikros kitos dalies dienoraštininkų neišpasakytas piktinimasis šia padėtimi ir susierzinimu man kelia ne mažesnę nuostabą).

Besikraustydamas į naują serverį peržvelgiau savo dienoraščio statistiką ir pastebėjau, jog daugiausia beverčių komentarų sulaukia tie įrašai, kurie sutraukia didžiausią srautą atsitiktinių skaitytojų, kurie dažniausiai čia patenka per kokią nors mažai su šiuo dienoraščiu susijusią frazę Google paieškoje. Taigi, senokai nesistengiu pritraukti kuo didesnės bendrosios auditorijos (nors prieš kokius trejus-ketverius metus ta liga irgi sirgau), o norėčiau turėti geriau jau tik keliasdešimt, bet įdomių skaitytojų. Dėl jų verta stengtis.

15 Comments

 1. Tikra tiesa. Nors kokybiškas dienoraštis ir populiarumas nebūtinai prieštarauja vienas kitam. Su dideliu malonumu skaitau tavo įrašus ir manau, kad juos skaitytų dar labai nemažai žingeidžių ir išsilavinusių žmonių (kurie kol kas apie jį nežino). Kvaila yra norėti skaitytojų vardan skaičiaus, bet normalu ir siektina turėti kuo daugiau *savo* skaitytojų – tų, kurie mėgtų ir skaitytų, bet dėl informacijos stokos dar neatrado vieno ar kito dienoraščio.

 2. Siaip norejau pasidziaugti tavo dienorasciu.
  Retai kada apskritai ka nors komentuoju, bet tavo stropumas ir gebejimas dalintis ziniomis mane zavi.
  Dekui tau.

 3. Kita vertus, galbut is daugelio atsistiktinai uzklydusiuju, kai kurie, susipazine ir arciau, pamege, ir pasilieka. Todel kartais gerai pritraukti didesne banda tik tam, kad apie dienorasti suzinotu daugiau zmoniu, o is ju atsisijotu kazkas vertingesnio. Manau, kad daug potencialiu intelektualiu komentaru rasytoju klaidzioja somewhere out there ir nezino, kad jiems patiktu.

 4. reiktų suorganizuoti pagyrų savaitę, kad visi blogeriai padarytų po įrašą, kuriame pagirtų po penkis kitus blogus. nes kažkur pradingo blogrollai ir šiaip sunku aptikti vertus skaitymo blogus. va toks pasiūlymas. nes lietblogs.net tikrai nevisi suregistruoti. bent jau aš tikiuosi ;]

 5. ir aš turių mintyje būtent lietuviškus blogus.
  ir manau geriausiai tiktų savaitė po blogerių konferencijos. galbūt jos metų aptiksim kažkokių naujų žvaigždžių ;]

 6. Kažkas buvo užlenkęs frazę: “Jei tavęs nėra lietblogs, tavęs nėra niekur” :)

  Kaip matau pats dabar krataisi :)

 7. manau, kad kiekvienas puslapis, kuriame gali rasti informacijos ar idėjų, yra vertas dėmesio. Tad linkiu sėkmės, Petrai!

 8. Daznai skaitau tavo blog’a. Ko labiausiai noreciau tai kokiu nors pastebejimu apie vilniaus akciju birza, nes pats esu naujas rinkoj ir man idomu kaip visa tokia kruva informacijos ir teoriju tu taikai realiai prekybai. Aisku be jokiu pretenziju i kasdienes apzvalgas kaip Finasta ar pan. Tik kokiu nors idomiu momentu karts nuo karto ;)

 9. daznai uzsuku i tavo blog’a. prisijungiu prie dovydo komplimento del stropumo ir darbstumo. saunuolis.
  Kadangi esi zmogus is finansu srities, manau didziaja dali auditorijos pritrauki isi ten pat. To neisvengsi. Todel noreciau palinketi, kad tavo blog’e butu kuo daugiau pamastymu apie rinkas apskritai idomesniais kampais (ju analize ilgalaikeje keleriu metu – desimtmeciu perspektyvoje, psichologija etc,) To Lietuvos e-netiniu forumu pasaulyje truksta.

Comments are closed.