Goldratt: Tikslas III. Būtina, bet nepakankama

Atvirai kalbant, perskaitęs kažkur trečdalį knygos jau buvau gerokai susipainiojęs tarp prasto vertimo, santrumpų gausos ir sudėtingų pasakojimo vingių. Mintis, jog taip ir dorai nesuprasiu, kokią čia vadybos idėją norėjo atskleisti šio „gamybinio romano“ autoriai,  nepaliko visos knygos skaitymo metu. Atrodytų, jog norima pasakyti, jog neužtenka vien įdiegti kompiuterinės verslo valdymo sistemos, kuri informauotų apie butelio kakliukus ir padėtų jų išvengti — reikia kartu ir pakeisti mąstymą, ir dažnai viską pertvarkyti iš pagrindų. Man nebeužteko jėgų gilintis, kaip iš tikrųjų reikia viską pertvarkyti, nes perskaičius porą „gamybinio romano“ stiliaus knygų apie apribojimų teorijos išganingumą iš eilės, norisi nuo jų pailsėti.

Beje, kodėl tuos „gamybinius romanus“ romanus, kurie dažniausiai vargais negalais perlipa porą šimtų puslapių apimtį autoriai dažniausiai rašo bent jau dviese (o dažniausiai trise)?

16 Comments

 1. Gal to romano paskirtis ir yra uzduoti klausimus. Gal esme ir yra, kad informaciniu sistemu ir kaklelio pasalinimas nera pakankamai. kazko reikia kito, gal tiesiog pragmatisko mastymo?

  Visos teorijos, metodai tinka tik tam tikriems atvejams, norint tureti sekminga versla reiktu kazko daugiau… paprastumo/pragmatiskumo?!

 2. Moksliuk, pradeda atrodyti, kad tu gaisti laika. Ne pirma karta raportuoji, kad tarnybiniai romanai nera labai vertingi, o vis juos skaitai :)

 3. Tiesa, turiu tokį keistą įprotį, kurio tikriausiai reikėtų atsisakyti: jeigu į mano rankas patenka kokia nors knyga, kažkaip vis turiu ją perskaityti. O pastaruoju metu daug patenka gamybinių romanų ;)

 4. Pasakysiu, ką pagalvojau perskaitęs tą knygą: ji neverta popieriaus ant kurio atspausdinta.

  Pagalvokite patys: 1. nepaskaitomas tekstas, 2. bukai naivi istorija 3. knygos kaina nerealiai didelė. Mano smegenai sako: it’s a hoax.

 5. ir apskritai, visos verslo knygos geriausiai skaitomos anglų kalba, nes vertimai beveik visada būna labai silpni.

 6. As irgi kazkaip manau, kad siek tiek per didele tu knygu kaina…del teksto…gal ir naivoka, bet, kaip pirmo komentaro autorius rase, sukelia didele klausimu ir pamastymu banga.

 7. Nieko nuostabaus, kad dalis zmoniu nesupranta Goldratt’o “Tikslu@, ar neizvelgia jokios naudos.
  Zmogus, niekada nemates vandens telkinio, neizvelgs valties privalumu ir naudos. Ir tai nereiskia kad zmogus kvailas, ar valtis bloga. Tiesiog gyvenime nesusidurus su Tiksluose aprasoma problematika, nesimato naudos is siulomu sprendimu.

  Petrai, siulyciau paskaityti Kritine Grandine (lietuviskai ar angliskai). Ten rasi tikrai daug sau artimos problematikos, tai ir siulomi sprendimai gal neatrodys beprasmiai ?

 8. Mėgėjau: kritinės grandinės teoriją, manau, jog išmanau neblogai (juolab jog ne pirma čia mano perskaityta knyga apie tai). Tiesiog man tikriausiai nepriimtinas knygos stilius — mėgstu skaityti tai, kas parašyta glaustai, aiškiai ir be užuolankų.

 9. Na, del stiliaus, kaip ir del skonio, sunku gincytis. Taciau reikia nepamirsti, kad visu tu knygu tikslas, kaip sake pats Dr. Goldratt – reklamines brosiuros, orientuotos i tipini amerikona (statistiskai perskaitanti 1na knyga per metus)

  Taciau net ir toks stilius nesumenkina knygoje aprasytos metodikos efektyvumo ir naudos

 10. Klausimukas, o jus skaitet iskart trecia tiksla ar pirma ir antra pries tai? Nes skaitant 3 iskart apie IT labai sunku suvokti kas rasoma jei neskaites pirmu dvieju knygu. Be to besiskundziantiems – visu goldratto knygu pdf galima rasti internete per siuntimosi programeles, taip kad tereikia pasinaudoti interneto teikiamom galimybem ir atsisiusti ko norit. O siaip pati teorija priestarauja beveik visiem universitetuose destomiem kursams, todel kai kam tikrai sunku suprasti ja.

 11. Bej siaip idomu pasidare, viduriniskai perskaitot knyga po knyga per savaite, gal lanket koki greitaji skaityma? Man kazkaip nelabai sekasi greit skaityt tai ir skaitau menesi :)

 12. Kai vienu metu reikia aprepti apribojimu teorijos pagrindus tiksliu mokslu sferoje, praktinius zmogiskuosius veiklos niuansus ir ju abiejų jungimosi savybes, tai gal viskas gan pavirsutiniskai ir gaunasi.

  Sunkiai cia suvokiu, kurios is siu minetu atskiru sriciu analizuotu tokiose knygose, galetu ka nors naujo pasakyti tos konkrecios srities specialistui… (gal cia yra kiek logikos, kad tokias knygas raso ne vienas zmogus)

  Net pačioj apribojimu teorijoj matyti tiek baltu demiu, tiek neišbaigtumu, kas jau gal privalomai kažkiek kenkia ir bendram sisteminiam tikslumui…

 13. Jurijau:
  Skaičiau pirmą tikslą ir dar esu kažkokią knygą apie tai berods skaitęs. Pačią teoriją, manau, jog suprantu neblogai (net ir dėl ko ji gal būt prieštarauja tradiciniam požiūriui). Tiesiog a) ši knyga pasirodė itin silpna ir b) nepatinka toks knygų stilius.

  Dėl greitojo skaitymo: ne, skaitau normaliai, ne greituoju skaitymu. Perskaitau apie puslapį per minutę. Gal tiesiog atrandu daugiau laiko knygų skaitymui nei kiti, todėl ir atrodo, jog labai daug perskaitau.

Comments are closed.