David Allen: Produktyvaus darbo paslaptys

David Allen knygos „Produktyvaus darbo paslaptys“ originalų leidimą, pavadinimu „Getting things doneesu perskaitęs prieš kelis metus. Tada ją norėjau perskaityti, nes pusė angliškosios blogosferos buvo užsikrėtusi GTD manija. Netgi aš pats keletą kartų esu bandęs įdiegti knygoje aprašomą darbų planavimo sistemą į savo gyvenimą, bet dažniausiai po kiekvieno bandymo entuziazmas išblėsdavo gana greitai — sistema atrodė labai sudėtinga, tad užtekdavo keletą kartų nuo jos nukrypti ir sugrįžti prie jos jau tapdavo sunku.

Nepaisant to, pamatęs knygyne lietuvišką knygos vertimą, nesusilaikiau jo nenusipirkęs. Knygos vertimas, kaip, deja, jau įprasta šiais laikais, ganėtinai prastas, nors yra tekę skaityti ir prastesnių. Bet labiausiai mane nustebino, jog lietuviškame vertime nėra nei vienos (!) iliustracijos ar schemos, nors netgi tekste galima sutikti frazę „kaip matome iš šios schemos…“ Nežinau, ar čia leidėjų ir redaktorių aplaidumas (o jeigu iš tiesų tai aplaidumas, tai tokio masto aplaidumą retai sutiksi), bet, sakyčiau, be schemos, kuri nupiešia David Allen darbų tvarkymo sistemą (o ji ne tokia ir paprasta), skaitytojas turėtų likti visiškai nieko nesupratęs. Na, nebent jo galvoje liks tik keli padriki patarimai:

 • Jeigu manote, jog darbą atlikti užtruks mažiau nei dvi minutes, imkite ir iš karto jį atlikite — netraukite jo į neatliktų darbų sąrašą.
 • Nerašykite į neatliktų darbų sąrašą tokių abstrakčių dalykų kaip „žieminės padangos“: pagalvokite, ką pirmiausia reikia nuveikti, kad savo mašinai pakeistumėte ratus. Tikriausiai jums reikia paskambinti į autoservisą arba panaršyti internete žieminių padangų kainų — būtent tokį konkretų veiksmą ir užrašykite į darbų sąrašą.
 • Į kalendorių veskite tik susitikimus ir priminimus, susijusius su kuria nors diena, nerašykite ten neatliktų darbų sąrašo.
 • Nepamirškite užsirašyti visų darbų ar idėjų, kurias norėtumėte įgyvendinti, kad ir kokios paprastos ar kvailos jos atrodytų. Vėliau, savaitės apžvalgos metu, galėsite jas visas peržiūrėti ir nuspręsti ką įgyvendinti, o ko ne.
 • Kiekvieną savaitę peržiūrėkite susikaupusius darbus, pagalvokite ką turite nuveikti, kad priartėtumėte prie savo gyvenimo tikslų (aišku, juos reikia turėti ;)

9 Comments

 1. Aš taip pat nusipirkau šią knygą su dideliu entuziazmu prieš kokį pusmetį. Vertimas labai nekokybiškas – jausmas toks, kad vertė ne žmogus, mąstantis apie tai ką verčia, o kompiuterinė programa. O vietoje schemos radęs sunumeruotą galimų veiksmų sąrašą tiesiog apstulbau.

  Petrai – galbūt vertą suburti visus šia knyga nepatenkintus (šią knygą įsigijo ir pora pažįstamų) ir pareikalauti iš leidyklos kompensacijos? =)

 2. Ir vertimas, turbūt, brangesnis, nei originalas? Man atrodo, kad tavo blogo komentaruose jau ne kartą bambėjau apie tai, kad vertimai labai prasti. Būtinų iliustracijų nebuvimas – jau naujas lygis :(
  Kartais knieti kokią knygą pastverti knygyne, bet karti patirtis nuo to sulaiko.

 3. Pradėjęs skaityt postą, jau buvau apsidžiaugęs ir būčiau artimiausiom dienom lėkęs į knygyną pasiieškot, tačiau perskaitęs iki galo beveik apsigalvojau :-)

 4. dėl to visas angliškas knygas reikia pirkti per Amazon.com =)

  aš su “purpurine karve” taip pat pasimokiau..
  skaitai, ir už kiekvieno lietuviško sakinio matai anglišką.. =/

 5. Lietuviškas vertimas tikrai tragiškas, man pasisekė, kas iš karto skaičiau originalo kalba. Skaičiau ir rusiškai – geras vertimas. Šiaip, tiems, kurie intensyviai dirba ir domisi asmeninio darbo organizavimu, ta metodika neatrodo nei sudėtinga, nei neįgyvendinama.

  Norint pasinaudoti GTD, pirmiausia reikia suvokti, kad ten – ne pigi schema, ne dar vienas niekam tikęs IT įrankis, o praktiškomis įžvalgomis ir bandymais paremta metodika. Jeigu pagal tą metodiką analizuosite, ką ir kodėl darote, o ko ir kodėl nepadarote, labai greitai pamatysite, kaip stipriai ji padeda valdyti visą darbo ir gyvenimo reikalų srautą.

  Naudodamasis proga, kviečiu pasiskaitinėti http://apie-gtd.blogspot.com/

Comments are closed.