Seth Godin: The Dip

Pati naujausia ir trumpiausia Seth Godin knygelė „The Dip“, kurią galima suskaityti per nepilną valandą, teigia, jog, kad ir ką bedarytum, labai svarbu siekti tapti pačiam geriausiam pasaulyje. Jei tokio tikslo neturėsi, tapsi vidutinybe, o vidutinybės nedaug kam neįdomios: vidutiniškos kompanijos tikriausiai nelabai pelningos ir didelės, vidutinis pianistas tikriausiai nekoncertuos didelėms minioms, o vidutinis buhalteris tikriausiai dirbs labai nuobodų darbą vidutiniškoje apskaitos kompanijoje. Tuo tarpu geriausieji nusigriebia visą grietinėlę, ir tam nereikia net būti geriausiu pasaulyje: užteks, jei būsi pats geriausias mokesčių apskaitos specialistas Lietuvoje, ir tikriausiai gyvens bent jau dešimt kartų geriau nei vidutinis mokesčių teisės žinovas.

Tik problema tame, jog sieksi tapti geriausiu atima daug jėgų ir pastangų, o iki pripažinimo gali praeiti ne vieni metai, tad nenuostabu, jog daugeliui nusvyra rankos. Tai ir yra „The Dip“ — duobė motyvacijoje ir rezultatuose, kai atrodo, jog kad ir kiek stengtumeisi, geriausiu nebetapsi. Bet tie, kurie nepasiduoda ir ištveria šį išbandymą, po to skina visus pergalės vaisius. Tiesa, jeigu jautiesi įstrigęs ir nebetobulėjantis, tai nereiškia, jog visgi dar pratempus kelis metus būtinai pagaliau kažkas pasikeis — galbūt tiesiog susitaikei su tuo, jog tame ką darai, būsi vidutinybe, „kaip nors pratempsi“. Tokiu atveju Seth Godin siūlo keisti darbą ar sferą ir koncentruotis tuose dalykuose, kuriuose iš tiesų gali ir nori daug ką pasiekti. Gyvenimas per trumpas, kad švaistytum save veikloms, kuriose nėra galimybių tobulėti (savaime suprantama, jeigu nori ką nors pasiekti ir tapti geriausiu kokioje nors srityje).

We succeed when we do something remarkable.
We fail when we give up too soon.
We succeed when we are the best in the world at what we do.
We fail when we get distracted by tasks we don’t have the guts to quit.

14 Comments

 1. Sekme, sekme, sekme. Jeigu nesi sekmingas, esi nevykelis, niekas, tu net neegzistuoji. Todel privalai verstis kuliais, kad tik butum sekmingas ir kiti tau pavydetu. Gal uzteks to bullshit’o? “gyvens bent jau dešimt kartų geriau”, tik ar tas mokesciu specialistas bus 10 kartu laimingesnis ar 10 kartu daugiau moteru pamylejes? Vat ir atsakymas. Welcome to the real life!

 2. Paprastas pavyzdys iš asmeninės patirties. Iš tų smagių laikų, kai studijuodamas važinėjau Vilniaus troleibusais… :)
  Einu šaligatviu. Skubu, nes vėluoju. Tolokai priešais – man reikalainga troleibuso stotelė. Link jos pro mane (ta pačia kryptimi) pravažiuoja troleibusas. Velnias… kaip tik tas, kurio man reikia… Žiūriu į jį, matau, kad stotelė dar toli ir net jei bėgčiau, vargu ar spėčiau paskui troleibusą ir įlipčiau į jį… perspektyva patirti bjaurų jausmą, kai durys užsidaro prieš pat nosį nedžiugina… BET. Nusprendžiu, jog reikia bėgti paskui – o gal… Ir bėgu. Ir spėju. Ir įsėdu. Neįtikėtina, tačiau kuomet pradėjau ne galvoti, o daryti, visada pasisekdavo. “Bėgimo į troleibusą” principą pabandžiau taikyt ir kitose gyvenimo srityse. Juoksitės, bet jis iš tikro veikia :)

 3. To Nordic. Kazkaip net keistai pasijutau skaitydamas sita komentara, atrodo, kad pats buciau ji parases. Ir man buvo lygiai taip pat – is pradziu su autobusu, veliau visa tai stengiuosi pritaikyti ir kitose srityse. Daznai pasiseka, kartais – ne, taciau bendras rezultatas vistiek geras.
  Bodo Shaferis tai pavadino berods “vidurkio desniu”, kuris sako, kad kuo daugiau kartu bandysi, nepasiduosi, tuo tavo bendras arba galutinis rezultatas artes prie norimo. Gal ne visai tiksliai atkartojau, bet esme ta pati.

 4. To Deivukas. :) čia ne mūsų komentarai panašūs, čia, matyt, gyvenimo dėsniai tokie, o juos, kai kada žmonės tuo pačiu būdu atranda :)

 5. kokia prasme buti geriausiu troleibuso vairuotoju, arba valytoju ar kad ir pardaveju.

  tiesiog yra sriciu kur didziaja dali pyrago pasiema nugaletojas (sportas, sou, verslas, marketingas, politika ir pan.), yra sriciu, kur nuo pastangu rezultatas priklauso daug maziau (keleta kartu), o yra kur is vis mazai priklauso (is esmes maziau kvalifikacijos reikalaujantis darbas)

Comments are closed.