Kuo blogos Kiyosaki knygos

Senokai esu skaitęs R.Kiyosaki knygas („Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ ir pan.) — su jomis susidūriau pirmuosiuose universiteto kursuose, kai reikėjo jas perskaityti kažkokiam seminarui. Gaila, jog tuo metu universiteto dėstytojai patys nelabai gaudėsi investicijų srityje, tad kritinio požiūrio į šį autorių nepateikė. Per šią savaitę lietuviškoje tinklaraščių bendruomenėje aptikau bent keletą įrašų apie tai, jog skaitytojams labai patiko perskaitytos R.Kiyosaki knygos, tad noriu pateikti ir savo nuomonę apie jas:

 • R.Kiyosaki savo pinigus yra uždirbęs iš knygų rašymo ir seminarų vedimo. Savaime tai nėra nieko bloga, tačiau tikėtina, jog didžioji dalis jo knygose minimų jo sandorių yra išgalvoti.
 • Jo knygose skatinama investuoti į nekilnojamąjį turtą, kaip į vienintelę gerą turto klasę. Nekilnojamas turtas yra gerai, jeigu žinai ką darai: jis ne visada brangsta, investuojant į NT irgi reikia daug specifinių žinių. Be to, investuojant reikia atsižvelgti į investicijų likvidumą (kaip greitai galėsi pinigus „išsitraukti“) ir nepamiršti diversifikacijos bei galvoti apie riziką.
 • Rizika R.Kiyosaki knygose visiškai pamirštama. Autoriui atrodo, jog pats nerizikingiausias dalykas yra investuoti į savo verslą. Tiesa tokia, jog 90% kompanijų būna nesėkmingos. Net ir pats R.Kiyosaki teigia, jog jis pats asmeniškai buvo bankrutavęs bei investavęs į nesėkmingus verslus — matyt su rizikos valdymu visgi kažkas ne taip. Blogiausia tai, jog rašant finansiškai neišprususiai auditorijai, sudaromas įspūdis, jog pinigus uždirbti lengva, tiesiog reikia drąsos ir viskas eisis kaip sviestu patepta. Gerai motyvuotam, bet nieko nesuprantančiam investuotojui tokie patarimai gali būti pražūtingi.
 • Autorius nemėgsta investicinių fondų, nes, jo nuomone, visą naudą gauna tik valdytojai. Investiciniai fondai yra lengviausias būdas investavimui, ir tikrai galima pasirinkti kokį nors indeksinį fondą ar pan.
 • Knyga persmelkta panieka išsimokslinimui (maždaug „va, dabar tie išsimokslinę biedniokai eina pas mane ir klausia kaip pinigų uždirbt, nors aš nesu mokslo ragavęs“), nes universitetuose visiškai nedėstoma, kaip uždirbti pinigų. Iš dalies tai tiesa, bet vėlgi, ne visi yra linkę tapti verslo kūrėjais; kas gi blogo praleisti keletą metų mokantis būti gydytoju ar inžinieriumi? Be to, ne viskas yra pinigai.

Tiems, kas nori giliau panagrinėti R.Kiyosaki knygas, vertėtų perskaityti labai išsamią John Reed analizę. Be to, įžvalgios ir paskutinės jo knygos su Donald Trump recenzijos Wall Street Journal ir MSN MoneyCentral.

99 Comments

 1. Labai gaila, bet matosi jog sis kritikas nezino jog yra tokie werslai (beje R.Kiyosaki uzsimena apie tokius werslus), kurie nereikalauja dideliu investiciju, tai yra sistemos, kurios suteikia pasyvias pajamas. Kiyosaki 3 kartus bankrutavo paprastuose wersluose, kol galiausiai sukure sistema, kuri minimaliai dirbant nesa pasyvias pajamas. Jei netiki, tai nieks ir neyrodys, bet ar kam tai yra blogiau?Tau ar Kiyosakiui? Jis jau sukure savo sistema ir duoda patarimus, kurie labai vertingi. Isidemekite, jis yra praktikas ne teoretikas

 2. Juokiaus susiemes uz pilvo :D galvojat jeigu jis ta knyga butu parases kad uzsidirbti , jis butu pripazintas amerikoje ir kitur? kritikas manau Visiskai nesupranta pinigu meno.Is parasytos knygos 1milijona abejoju ar uzsidirbsi … o jis ju turi 100-ais tai pats pamastyk pries rasydamas.Man atrodo rasote akd tik rasyti.

 3. zmogus zino ka raso ir moko kius tokius bukus kaip mes kaip uzdirbti, tat verta skaityti ir mokintis is jo.

 4. skaiciau Kiyosakio “Du tecius” ir ta knyga pakeite mano gyvenima, ten nera daug konkrecios investavimo informacijos (taciau jos ir taip siais laikais lengva rasti), taciau yra daug puikiu minciu. Beje P. Kudarai Kyiosaki pats sako kad sunkiausia ir rizikingiausia yra investuoti i savo versla. O del nekilnojamojo turto, tai Kiyosaki pats pabreze, kad pirkti ir laukti kol kaina pakils yra visai kitas ilgalaikio investavimo budas, kurio jis nesiulo (tiesa ir nepeikia), Kiysaki sako, kad reikia uzdirbti ne parduodant, o perkant, t.y. pirma surasti pirkeja, o tada pardaveja, o tai tikrai mazina rizika.
  Maniau svarbiausia ka Kiyosaki bando pasakyti – tai, kad svarbiausia ne kiek turi pinigu saskaitoj, o kiek pinigu tau atnesa tavo aktyvai, nes tik turedamas daug pasyviu pajamu gali buti finansiskai nepriklausomas. O apie aktyvu didinima ir bent dalele laisves manau tiek medikams, tiek teisininkams, tiek ir visiems kitiems nepakenktu pagalvoti. Is tikruju tai nera taip ir sunku pabegti is ziurkiu rato, jei tik esi kurybingas ir simta kartu pasveri ka darai.
  Viename seminare Kiyosaki pasake, kad isanalizuoja 100 pasiulymu pries pirkdamas viena. Butent gili analize ir finansines zinios padaro investavima saugesniu ir patikimesniu. Kuo daugiau mokaisi tuo lengviau ir geriau sekasi.
  P.S. Viename seminare Kiyosaki pats pasake, kad knygos ir zaidimas “Cashflow” yra labai geri jo aktyvai. Jis gi nesigina to, kad is to uzdirba, tai kam zmogu peikti jei jis gudrus ir moka is savo ziniu uzdirbti daugiau. Manau reiktu dziaugtis, kad yra tokiu zmoniu.

 5. Aruniux , tavo komentaras bene geriausias! Kiyosaki tai tik 1 finansinio išprusimo laiptelis, be Kiyosakio yra daugybė gerų autorių ir knygų. PVZ: Napoleon Hill, David Shwarz, Dale Carnegie, Og Mandino, Rich Devos, Zick Ziglar, Mark Fisher ir dar daug daug pozityvių autorių knygų :) paskaitę šių autorių kvailesni ne tapsite :)sekmės, verslininkai!

 6. oj, as tai labai uzsivedes su sitom knygom. pastoviai tonussan isgeriu kad neuzmigciau ir skaitau visa nakti

 7. Sveiki. Aš taip pat perskaičiau kol kas tik vieną Kiosakio knygą “Pinigų srauto kvadrantas”. Turiu prisipažinti, kad man tikrai patiko ir užvežė :) Sutinku su ankstesniai komentarais, kad tai yra “totaliai populistinė” ir daugiausiai amerikiečiams skirta knyga (manau lietuviai per kelis ekonomikos pakilimo metus dar nespėjo taip kaip JAV prasiskolinti).
  Taip pat noriu pasidžiaugti ir dėl mažos Kiosakio sėkmės, dauguma čia parašiusių savo nuomonę, padėjo jam praturtėti 30 lt (neatsižvelkim i antkainius), nesvarbu ar jam pritarė ar ne. Kažkodėl visada gerbiu tokius žmones kurie sugeba,atsiprašant, iš šūdo vašką spausti!!!
  Atvirai sakau – nutariau pamėginti investuoti, aišku po truputį ir protingai. Tikrai nesiruošiu užstatyt namo, parduot automobilių, priverstinai laikytis grikių dietos :) ir visus pinigus NAUDINGAI suinvestuoti :) , kad vėliau sėdėčiau palapinėj ir čiulpčiau pirštuką… Manau būtų labai įdomu vėliau susitikti panašioje pokalbių svetainėje aptarti sėkmes ir nesėkmes ir gardžiai iš savęs pasijuokti arba ne. Juk savrbiausiai yra DARYTI,o ne kritikuoti viską kas ne taip kaip tau atrodo. Linkiu sau ir kitiems sėkmės!!!

 8. Dar noriu pateikti trumpą, bet labai gyvenimišką pavyzdį. Kaip pradinukai ruošia pamokas? Pirmiausiai valandą laiko žliumbia, nes mama liepė jas ruošti, kai rodo filmuką. Prasideda išsisukinėjimai, kad nieko neužduota, toliau užtvindytomis ašarų akimis aiškinama, kad čia nesamonė, bet net neskaito užduoties, kad nesupranta, kad mokytoja kvaila, kad neis į mokyklą ir t.t. Tada tai pačiai mamai trūksta kantrybė, vaikutis gauna lupti ir per 20 min. pamokos yra paruošiamos.
  Klausimas? Kiek laiko turi praeiti, kad patys taip gautumėm lupti ir pradėtumėm mąstyti?

 9. sveikas GS
  jei perskaitei tik pinigu srauto kvadranta, tu gavai labai geros informacijos, beje paziurek atidziau i koki investuotojo lygi eini ar ne i loshejus:)
  tai patarciau perskaityti investavimo vadova, ten taip pat nera stebuklingu receptu, bet uzveda ant kelio ir duoda tikrai labai gera supratima ko reikia ishmokti norint tapti vienokiu ar kitokiu investuotoju.
  Nieko nekritikuoju, tik duodu patarima.
  Ir noriu pridurti, kad nuomones reikia ishklausyti visu, nes visi yra teisus bent jau sau:)), o galu gale patarciau mastyti savo galva.
  Kas gincijas su idijotu??? tas yra antras idijotas!!!
  sekmes visiems finansuose!!! :)))

 10. Na ir skausmingi jūsų komentarai, dievaž, žmonės, juk knygos tikrai už jus nesukurps milijonų, autorius tiesiog motyvuoja jus pakeisti požiūrį į pinigus ir jų valdymą, mes lietuviai iš esmės truputį nūdos ir skeptikai, mum smagiau pakritikuot nei įžvelgt šiokio tokio pozityvo.O čia man jau atrodo komentarai besitęsia ne dėl Kijosakio minčių ir pamokymų, o dėl kiekvieno kažkokių pažeistų ambicijų. Čia kažkuris iš jūsų sakė, kodėl tiek daug visi skaito , o tiek mažai milijonus uždirbančių. Mano subjektyvia nuomone taip yra todėl, kad knygą perskaityt yra nepalyginamai lengviau, nei savyje atrast to tikrojo noro pagaliau kažko imtis. Mes visi norim būt laimingi, turtingi ir gražūs tik labai jau retai tikrai imamės kažko rimto ir rizikuojam. Pozityvių minčių ir diskusijų. Su pagarba, Marija.

 11. Kiyosaki-genijus, antraip nebutu turtingas.
  Raso knygas, desto brangius seminarus.
  Rasau si komentara 2 July, kazkur pamaciau kad siai dienai jis pardave 26mln knygu. Paimkit zinovai kalkuliatoriu, ir paskaiciokit kiek jis gavo netgi ir jei nuo knygos i rankas gaudavo po 10lt. Mano skaiciavimais jis iki gyvenimo pabaigos taps miliarderiumi, taipogi su trampu tusinasi, tad tikrai taps.

  Autorius, kaip tai pinigai nera viskas? Neteisingai. Pinigai yra VISKAS!

  O siaip norm straipsnis

 12. Na, ir kaip investuotojams dabar sekasi? :)

  Kiyosaki turtai (jei dabr ju beturi) yra is knygu rasymo ir seminaru vedimo. Atskirti pelus nuo grudu visada buvo didelis mokslas.

  Siaip jo knygos – tai kaip istrigusi gramofono plokstele, isprusimo pas autoriu tikrai mazai. Ka Petras teisingai nurode, kad rizikos valdymo pas ji – arti nulio. NT yra dievas, investuokite i ji, ir busite dievo sunus ir dukros.

  NT yra geras kabinti makaronus tuo, kad jis – labai inertiskas. Jei birzoje “savo kaina” tu gali suzinoti kasdien, tai buto ar namo kaina yra daugiau tikejimas, kiek jis gali kainuoti, nei jo reali verte ta diena.

  Kiyosaki yra zodzio meistras, bet ar jis yra investiciju meistras, tuo abejociau. Pries du metus pamates aerouoste knyga jo ir Trumpo “Kodel mes stengiames, kad jus taptumete turtingi” (ar pan) supratau, kad NT rinkai tuoj bus galas.

 13. sveiki visi , perskaites visus komentarus supratau viena tikra negincijanti teigini apie zmogu: jis vis galvoja apie kitus ,jis vis sneka apie kitus, jis vis peikia kitus ….na zodziu kas dedasi pacio galveleja nekiek nenutuokia. VIENU ZODZIU KAIP PATS GYVENSI SAVO GYVENIMA-TADA SUPRASI ,o ne as tai padaryciau, as tai suprantat….. ir dar daug teiginiu kaip tik AS AS -JAI TIK BUCIAU AS…..

 14. daugiau ziurekite savo pasiekimus negu kitu, Kijosakio knyga tik moko paciam mastyti, jeigu galvoji kad aukstasis tau duos turtus labai klysti, jis tik NT paminejo kaip pavyzdi, o jeigu tu nesugebi mastyti tai cia jau tavo problemos. beje tokia Lietuvos ekonomine padetis pati palankiausia susikrauti turtus, tad linkiu visiems sekmes ;)

 15. Na manau kiekvienam tos knygos suprantamos skirtingai.
  Kas nerizikuoja tas negeria sampano
  kijosakis nepasako kaip uzhdirbt, o tas manau lietuvius labiausiai ir knisa, kadangi dauguma ju nesugeba sumastyt kaip uzdirbt pinugus, sukurt savo sistema :) taip kad jei jum si knyga nepadejo, tai ir nevarykit ant jos. yra zmoniu kuriems ji padejo, jei ne susikrauti turtus, bet bent jau susikurti kitoki poziuri i pinigus ir islipt is uzburto rato :) sekmes tiem kurie nori is gyvenimo daugiau nei eiliniai lizingu duobeje sedintys zmogeliai :)

 16. o kad visi skaityto tokio pobudzio knygas.Paprasta liadis dazniausiai net nezino kad egzistuoja kitokios pinigu uzdirbimo galimybes.gal siai dienai neturetume tokiu prognoziu kad 2010m.Lietuvoje bus 19,46% bedarbiu kurie kaltina kitus del savo finansimu problemu ir laukia kada jeis kas nors pasirupins. ir tokie zmones veda Lietuva prie bankroto ribos nemokedami elgtis su savo ir savo artimuju pinigais .R.Kijosakio knygos parodo zmonems kad pinigus galima uzdirbti netik pasiemus siupeli i rankas ir kazkam dirbant.Zmones is prigimties yra tinginiai kurie tik iesko pasiteisinimu ir kaltina kitus del savo nesekmiu.

 17. Man koktu skaityti tu visu teoretiku negatyvius pezejimus apie Kiyosaki. Ka jus zinote geriau uz ji? Gal pradekime nuo to. O gal apskritai zinote geresni finansu mokytoja uz ji?..
  siandiena yra daug knygu apie pinigus, yra ir daug blogu netinkamu knygu. Bet Kyiosaki tai zmogus neturintis analogu – jis ne tik kad paraso knyga, jis pasaulyje diegia globalia finansinio rastingumo sistema! Kas dar gali tuo pasigirti?..
  Reikia kad tikrai stipriai nedirbtu smegenine, kad nesutiktum su tuo, ka raso Kyiosaki nes tai yra 100% tiesa. Gyvenam kapitalizme ir viska valdo pinigai ir tikrai nieko neapsprendzia tie zmones kurie vergauja kitiems ar patys sau. Koki IQ reikia tureti kad tai suprastum?..

 18. Mieleji, ne tiek jau ir svarbu kokiu budu “uzkale” pinigus (apie neteisetas veikas as nekalbu), esme ta, kad “uzkale” ar is nekilnojamo turto ar is knygu rasymo, ir ar buvo ant bankroto ribos ar ne, bet jie tai padare ir manau turi pilna teisia pasakoti tai kitiems ir raginti kitus nestoveti ir neverkslenti kaip viskas blogai, o patiems imtis atsakomybes uz savo gyvenima. Ir nereikia cia perdeti, kad jis niekina mokymasi kaip po toki ir t.t. Tikriausiai permazai jo knygu skaitote arba nesuprantate ju esmes. Sorry bet Jusu komentarai tokie leksti ir be pagrindo, kad net gaila Jusu klausytis.

 19. Kartojasi Kijosakio knygose daug kas ir tikrai jos tilptu i keleta puslapiu, bet svarbu, kad jos privercia bent jau susimastyti, pradziai bent jau isbristi is skolu, bent jau panoreti gyventi kitaip, o jei ta tema sudomino,tai perskaitysime ir daugiau literaturos.
  Vien paskaite knygu turtingais netapsime,tam reikia pradeti mastyti,kurti planus, dirbti.
  Geru ideju ir sekmes visiems!

 20. ne tas turtingas kuris daug turi ir ne tas kuris mazai,o tas kuriam viso ko turi pakanka

 21. Sitie paistalai apie tai kaip jis uzkale pinigus ir kad jis vartosi taukuose, o jus tik knygas skaitote tai tik parodo, kad nelabai atidziai skaitote. Knygoje du teciai buvo pasakyta, kad visada turtingieji bus smeiziami, nes bus galvojama, kad jie nelegaliai uzkale pinigus. Ir ka jus manot ka cia dauguma komentatoriu daro?

 22. Tai ko tada tokie zmones besidomitys verslo ir investavino srityse, nardo po tokio pobudzio knygas? po to jas peikia :)gal nepateisina jusu lukesciu? kuriu ieskote vis del to KNYGOSE

 23. Visada rezultatai kalba uz save.Veikimas gali duoti kazkoki rezultata visada. 2 variantai:geras ir blogas. Geru galesi pasidziaugti, is blogo gausi pamoka, ir padares isvadas eisi toliau ir tobulesi…veiksmas… veiksmas….. o meditacijos skaidrina prota…bet cia jau kiekvienos dienos darbas, kaip dantu valymas… tai tiek:)))….bukit geri- geriau klyskit, nei nedarykit nieko. baime musu pats didziausias priesas..

 24. Ne kiekvienam tokias knygas suprast, visi tavo punkteliai kuriuos pateikiai yra absoliuciai klaidingi. Jis neneigia savisvietos, jis neuzsidirbo didziaja dali kapitalo is knygu ir seminaru, jis apie versla kalba kaip investicini objekta, o ne verslo kurima, NT – pagal tave tai labai prastas investicinis irankis, nors tai visais laikais yra puikus objektas, apie investicinius fondus jis sneka teigiamai, tik ju nemegsta, jam mieliau NT. Tau reiketu perskaityti knyga dar bent kokius 4 kartus, arba paklausyk R.Jasinaviciaus seminaru ir suprasi knyga kitaip, negu dabar pavirsutiniskai.

 25. Sveiki,

  Už savo literaturinių gebėjimų stoką as neatsiprašinėsiu, tačiau manau, kad šio teksto autorius mažai, ką išmano apie pinigus ir juolabiau apie pasyvias pajamas.

  Su Robertu K esu susipažines, ir dažnai tenka bendrauti su Pasaulinio lygio Lyderiais, tad norėčiau visiems palinkėti atidžiai STUDIJUOTI tas knygas, nes neužtenka perskaityti 2-3-4-5 kartus, kad suprasti apie ką toje knygoje rašo pats autorius. Reikia kartu ir praktiką atlikti.
  Ir nuolat skaityti tas knygas atnaujinti inforamciją.

  Taip jis buvo bankrutavęs ir vėl atsistojo. Ir JŪS este teisus jis pradėjo savo verslo pakilimą nuo knygų, ir tai manau yra labai šaunu. Tai nėra taip lengva…pameginkite ir suprasite. IR TAIP jie kartu su Kim K. dėstė seminarus, ir jie abu buvo išsilavinę žmonės. Robertas K. Juk baigė karo akademija ir buvo laivavedys, o jo finansinis mokytojas tolimesnėje jo gyvimo etape buvo ir vis dar yra Dexteris Y. AMWAY IBO.

  Manau, kad linkė investuoti į save bent jau metus praktikos, kas yra parašyta knygoje Roberto K. jūs užauginsite savyje tikrą lyderį.

  Visiems Sekmės

 26. Straipsnio autorius nemoka skaityti. Visi jo komentarai yra tiesiog absurdiski.

  Esu perskaites ir susipazines su Kiyosaki.

  Pinigus Kiyosaki uzdirba is visur, knygu, akciju, metalu, naftos ir t.t. Yra tikras ekspertas daugelyje sriciu. Geriausiai Kiyosaki ismano NT, bet rekomenduoja netik NT, o paprasciausiai mokytis finansinio rastingumo, o ne sedeti ir bumbeti.

  Kiyosaki niekada nerekomenduoja pirkti NT delto kad jis pabrangsta – visiskai atvirksciai, jis vadina tokius zmones fliperiais, ir to tikrai nerekomenduoja daryti.

  Kiyosaki rekomenduoja mokytis, o ne diversifikuoti rizikas.

  Kiyosaki visada pabrezia kad 9 is 10 imoniu bankrotuoja – todel moko steigti ne 1, o 10 imoniu ir mokytis is bankrotu. Pats Kiyosaki bankrotavo 2 kartus.

  Kiyosaki kritikuoja investicinius fondus, bet rekomenduoja investuoti i akcijas ir vertybinius popierius.

  Autorius niekada nekritikuoja akademinio issilavinimo – tik pabrezia finansinio issilavinimo butinuma.

  Petrai – nebuk to visiskas zioplys perskaityk knyga bent pora kartu pries komentuodamas. Kitaip taip ir liksi berastis.

 27. Skaitau Kiyosaki knyga- ,,iseik i pencija jaunas- iseik i pencija turtingas”.
  kiek skaiciau jusu komentarus kekvienas turi savo nuomone apie si autoriu.pasakysiu savo nuomone:
  Sio autoriaus pavyzdziai ir yra tik pavyzdziai,jis tiesiog nori pakatinti zmones rizikuoti,o kaip kekvienas turime galva ir patys turime galvoti.pries pradedant skaityti sia knyga as jau turejau detalu plana kaip uzdirbti pinigus(rinkausi kelia per valiutu rinka).autorius mane tik paskatino imtis veiksmu kad siekciau savo tikslo.kai atrodo kad man nepavyks prisimenu Kiyosaki zodzius ir vel atsiranda noras veikti.
  zodziu kekvienas esame savo likimo kalviai,o pasaliniai zmones tokie kaip sis autorius tiesiog duoda geru patarimu,o as jam uz tai esu labai dekinga.
  aciu uz demesi:)

 28. sveiki,
  kaip supratau zmogus sio straipsnio pats nera isigilines i kijosakio knygas.Jis savo knyose desto savo nuomone,taip jis daug ka sneka apie NT,bet ka jis pasako jis pasako argumentuotai,jis neneigia ir verslo svarbos,kijosakis neneigia mokslo svarbos,jis nori pasakyti kad tai dar ne viskas,yra finansinis isprusimas.Jis nori suteikti zmonems pozityvumo kurti,turteti,siekti savo svajoniu,o ne gyventi baimeje kad neismestu is darbo.Taip pat jis kalba apie rizika,sako kaip ja sumazinti,t.y panaudojant svertus ir t.t.Noreciau uzduoti klausima sio straipsnio autoriui,ar jis pats yra turtingas?Pats ka nors suvokia finansuose,kad gali kritikuoti turtingo zmogaus parasyta knyga?

 29. Laba,

  keistu cia komentaru prirasyta. Tai uzklausiu visu finansinio lavinimosi skeptiku (kitaip nepavadinciau tu, kurie vietoje to, kad atrastu panasiose knygose sau naudingu ideju, svaisto energija viska maldami su sh…):
  1. ar verta isleisti daugiau nei uzdirbi ir kuo tai galu gale gresia?
  2. ar labai idomu ir kuo naudinga 5 dienas per savaite tupet kokiam sumautam nemegstamam darbe nuo algos iki algos, kur shefas ozhys ir kazkodel algos nepakelia?
  3. kas geriau: sutaupyti pinigu ir nusipirkti investiciju paketa ir gauti per metus is jo tarkim 3000 Lt pajamu ar uz sutaupytus pinigus (del idomumo dar pasiskolinam) nusiperkam dzipa, vien kurui per metus jam isleidziam 3000 Lt, o kur dar skolos grazinimas ir kitas pragyvenimas is to paties uzdarbio, is kurio ir sutaupem tam (vienam ar kitam) pirkiniui?
  Tai kol kas tiek.

 30. Sveiki,

  pats perskaiciau Vargsa ir turtinga tecius,kvadranta ir mano poziuris i pinigus visiskai pasikeite. Ir taip materialiu dalyku as nevertinau,tik norejau turet tiek,kad vidutiniam gyvenimui ju uztektu is darbo kelionems,gal daiktams kazkuriems ir t.t.,bet dabar kitos mintys,kiti planai.

  Ka ismokau is tos knygos ? Apskritai ziureti i pinigus. Supratau,kad galvojant savo galva ir kazko ieskant,tikrai galima atrasti budu,kurie nevargina,uzsidirbti pinigu is oro kaip sakoma.. Nesakau,kad tai lengva,bet esme,kad tai imanoma ir tiek. Be to is zaidimo apie balansa,aktyvus,pasyvus,pajamas,islaidas daug geriau isisavinau,tai ka perskaiciau ir buvo naudinga tikrai.

  Konstatuoju,kad autoriaus straipsnis sudinas,neobijektyvus,nes eina pries faktus(Kiyosakio pagrindines pajamos tikrai ne is knygeliu ir zaidimu,bei seminaru :D ),nu ir siaip kam su galva neblogai,pats supranta.

 31. Norite išmokti dirbti ir užsidirbti daug pinigų? Paskaitykite BRIAN TRACY “Įpročiai, verti milijono”. Va tada ir normaliai padiskutuosite, be pykčių.

 32. Autorius turbut neskaites Kiyosakio knygu, Kiyosakis aiskiai pasako apie rizika, kad zmones kurie bijo rizikos niekada nepraturteja, jis taip pat pamini tai kad per pirmus 5 metus 9 is 10 verslu buna nesekmingi, taciau knygoj aiskiai rasoma, kad is klaidu reikia mokytis, kaip jis dare. Jis nepraturtejo is knygu ir seminaru, jei neklystu jis 1994metais tapo finansiskai nepriklausomas, o pirmoji knyga isleista kazkur apie 2001, tai norit pasakyt kad jis tuos 7metus buvo vargsas? O apie moksla taip pat jis aiskiai pasakes yra, kad reikia visokiu specialybiu zmoniu ir daktaru, advokatu ir pan. ir jis nesiulo skaityt knygos tiems kurie nori dirbti ir apie moksla jis labai teisingai pasako, kad jie mokykloj vien tik kala i galva mokykis is ko gyvensi ateityje jei nesimokysi, 99% zmoniu galvoja taip kaip mokykloje jie uzprogramuoti mokytis ir gauti gera darba su gera alga, mano klaseje visi iki vieno taip galvoja, kad reikia gauti kuo geresni darba ir jis juos padarys turtingais, todel autorius ir pasiepia mokymosi istaigas, bet jis nesako kad mokslo nereikia nerereikia, o kaip tik sako, kad aukstasis issilavinimas tikrai nepamaisys. Galeciau daug daug pasakoti apie kiekviena punkta, kodel jis NETEISINGAS.

 33. Jūs čia plepat, eikit dirbt vergai. Visi jūs pinigų vergai. Ir tos knygos autorius irgi. Pinigų vergas.

 34. Akivaizdu, kad Petras, būdamas pirmakursis, nesugebėjo įskaityti esmės Kijosakio knygose. Visų pirma,autorius skatina MĄSTYTI, kaip turtuoliui,ir pabrėžia, jog neteikia konkrečių elgesio modelių. jis netgi paminėjo, jog vienai žurnalsitei pasiūlė rašyti knygas, o ne pirkti NT. Kijosakis ragina atrasti savo stirpriąją pusę, ir iš to uždirbti pingius. be to, anaiptol nežemina išsilavinimo. Tačiau pabrėžia, kad švietimo sistema pritaikyta akademinį mąstymą turintiems vaikams, ir siekia pakelti blogus pažymius gaunančių ara gavusiė mokinių savigarba, kad jie nėra nevykėliai ir kvailiai. Be to, Kijosakis akcentuoja, kad kiekvirnoje šalyje yra kitokie įsttaymai, ir norint pradėti savo verslą, reikia atsižvelgti į konrečios šalies, o ne į JAV įstatymus, kuriuos jis aprašo savo knygose. Žodžiu, galima būtų paneigti visus Petro teiginius, bet neverta gaišti laiko, nes akivazidu, kad jis pats mąsto, kaip vargšas. “Kijosakis užsidirba iš knygų, ir visos istorijos išgalvotos”. Visų pirma, jie net neslepia, kad iš to u-dirba, ir argi tai NUSIKALTIMAS?! Esmė ir yra – uždirbti. o jei ir istrioijos išgalvotos, tai vėl būtų puikus pavyzdys, kaip galima praturtėti iš lakios vaizdotės ir puikaus verlo plano:D:D:D Tačiau Petrui turbūt nejuokinga. Ir, žinoma, reiktų patikrinti Petro banko sąskaitą, kad įsitkintume, kiek jis turi kompetencijos kritkikuoti turtuolius.

 35. Petrai, kritikuoti visada lb lengva, neziurint i tai tu kritikuoju kitu zmoniu nuomonem kurias radai internete. Tai leidzia atsizvelgti, kad pats savo gyvemine nieko ispudinga nepasiekes. Sio autoriaus knygas kiekvienas priima savaip. Nebutina ziureti i NT, esme yra pasakyti zmogui, kad daryti tai kas tau atrodo pelninga yra imanoma, o ne tai ka sako universitetuose remdamiesi statistika jauniems studentams, kas savaime aisku buvo pasakyta ir man: -“startavus su nauju verslu yra 80% tikimybe bankrutuoti” Tai apie koki dar versla gali galvoti jaunas studentas ateityje kaip jam yra pasakomi tokie zodziai? To pasekoje mokslo saknys nueina veltui, nes ateityja tvyrauja baime zmoguje daryti tai apie ka jis svvajojo. Is knygu uzdirbama, bet nepaminejai ir to, kad Kiyosakio agentura leidzia nemokamas knygas mokykloms. Kurios kelia vaiku finansini isprusima. Manau vienintelis dalykas kuris nusipelnes kritikos, yra musu vyriausybe kuri niekada neisprendzia jokiu svarbiausiu problemu, o dar prie visa to ir pelnosi is to.Savo gyvenime pasiekiau nemazai ir ne vien tik Kiyosakio knygomis, bet ir daugeliu kitu knygu pagalba. Todel pradeti nuo Kiyosakio manau butu geras sprendimas kiekvieno mastancio, bet nedrystancio zmogaus gyvenime.

  Aciu pagarbiai,
  Vilius

 36. nors viena karta nustokite skaiciuoti svetimus pinigus :). man kyosakio knygos padejo suprasti daugiau apie finansus as pats studijuoju tarptautini versla tos finansu valdymo patirties uztenka kam investuoti i versla jei juo gali naudotis. o kaip tapti verslininku? paziurekit koki verslininko patirti turejo tokie zmones kaip Bill Gates Steve Jobs jokios ir neskaite ir nestudijavo universitete o turtus susikrove. Ka lietuviai moka tai kritikuoti kitus bet i save net nepasiziuri. pievas parasei ir tiek galiu pasakyt :). Kiosakis siulo investuot i NT bet nebutina i tai investuot prisiminkim tai kad Kyosakis yra amerikietis o ne Lietuvis o lietuvoje NT nepelningas siuo metu per maza musu perkamoji galia :) raskit kitu budu investuot. Nereikia buti isilavinusiu zmogum kad pradetum versla rink informacija bendrauk su tais zmonemis kurie tau pades padaryti versla o ne smeizk kyosaki kuris tau “tik motyvacija durneliams sukelia” Motyvacija turi but turek svajone ir eik iki jos visais budais eik ir kaip ji tave motyvuos taip ir pasieksi savo verslo rezultatus :). Gyveni tik karta tai klysk griuk ir vel stokis nes klysti zmogiska o is klaidu mokytis reikia ;)

 37. Labas Petrai,

  Nusprenžiau nupirkti šitą knygą savo sesei, kuriai sunkiai sekasi taupyti pinigus, nepaisant to ar daug, ar mažai algos gauna. Paieškojau atsiliepimų apie šią knygą, ir štai…. Jų lavina ir besitęsianti nuo … 2007 m. Įspūdinga ir labai vertinga pasiskaityti jau vien komentarus. Bravo už tai. Knygą vis tiek nupirksiu, nepaisant kai kurios čia minimos kritikos, nes finansinis -ekonominis išsilavinimas ir apsišvietimas daugelio LT žmonių, tame tarpe ir mano sesers, yra tragiškas.

  Nors studijavom kartu ir gerai pamenu dėstytojų rekomendacijas paskaityti šį autorių, dar neturėjau progos knygos paskaityti, bet kai sesuo perskaitys (tikiuosi) ir pati pasiimsiu peržvelgti. Po tokios diskusijos tikrai sukilo susidomėjimas didesnis, nei studijų metu… Linkėjimai.

 38. As kaip tik skaitau sio autoriaus knygas. O kritikuotoju as nesuprantu. Kuo nori zmones tuo ir uzsiima. Kiekviena zmogu kritikuojam nesusimaste. Svarbiausia kritikuoti ir bet kuri zmogu isdet i suns dienas. Tai juk lietuvos zmoniu bruozas. Slykstu. Man, atrodo, kad taip esam uzgosti neteisybes, kad net simta procentu knygas taikom savo gyvenimui. O gal kaip tik tokios knygos atveria akis ir visa suda is galvos isplauna. Nes nuo valdzio oro gadinimo visu galvos persismelkusios.

 39. apie NT. paziurekim ar tai ne geriausia investicija. Pries kara mano seneliai turejo siektiek pinigu. turejo siektiek ausko. turejo gyvuliu, vezima, arkli. turejo akciju. dar kaska turejo. dar turejo keleta hektaru zemes ir pora namu.
  jie jau seniai amzina atilsi. viska prarado, ateme. ko neateme, tas prapuole arba isleido. nieko neliko. liko tik zeme ir namai, kuriuos as anukas atgaunu net praejus vienam pasauliniu karui, 50 metu okupacijos, nusavinimu, tremimu ir kitu negandu.
  tai kas yra geriausia investicija patys spreskit.
  Beje, jeigu jus perkat NT burbulo virsuje ir norit is to kaska isspausti, tada jus tikrai naivuoliai ir tada jus teisus. NT yra labai negera investicija. bet jeigu kaip Kyiosaki rekomenduoja randate tinkama sandori, tinkamu metu, tada gali jums ir pavykti.
  :)

 40. Jei Donald Trump, zmogus pastates puse manheteno sako kad Robertas genijus, tai ko musu nuomone gali but verta :) Nepuolu aklai viskuo tiket, nu bet uz kelis milijonus Trampas savo varda gadintu? Ar mes taip pasielgtume uz 10 centu? Robertas Kiyosakis, kaip ir Donaldas Trampas rekomenduoja mokintis verslo sistemu is sekmingu zmoniu ir konkreciai mini prieinamiausia varianta – tinklini marketinga. Kad investavimas gali buti saugus sako ir Vorenas Bafetas, yra tokia menkute salyga – turi zinoti ka darai. Suprantu visi mes pasauli matom skirtingai ir tame nera nieko blogo, jei visi automobili matytu kaip transporto priemone, tai siandien nieko nezinotume apie automobiliu sporta :)

 41. Daug čia komentarų, kurie vizualiai atrodo besipešantys vieni su kitais. Vieni sako vieną, kiti visai kas kitą, o dar kiti tiesiog beperstojo bando kažką įrodyti. Viskas būtų gerai, bet kuo toliau, tuo labiau yra įsitikinama, kad ne visi sugeba suprasti Kiyosakio knygas. Šios rašliavos autorius po kelių komentarų nustoja komentuoti, nes atsirado žmonių, kurie savo komentare labiau parodo jog jie tikrai perskaitė knygą ir supranta daug daugiau, nei šių minčių autorius. Jeigu aš klystu, tai tada kodėl mažai čia jis su savo faktais pasirodo? Gal nuėjo iš naujo skaityti Kiyosakio knygų?:)
  Man labai patiko Marčio mintys ir kitų, kurie panašiai komentavo, nes jie rašo tiesą. Kai žmonės patys uždirbs tiek, kiek Kiyosakis, tai galės teigti jog ten ta knyga, ar kokia panaši knyga tikrai yra nieko verta ir totali apgaulė. Nepykčiau jeigu žmonės būdami turtuoliais pasidalintu savo patirtimi ir parodytu kaip pradėjo uždirbti milijonus. O gal jau kas rašo panašias knygas? Kol kas ne viename knygyne nemačiau lietuviškos pavardės ant knygos viršelio, kur būtų kalbama apie finansinius reikalus. Kodėl? Todėl, kad Lietuvos žmonės yra tinginiai! Jie geriau paskaitys kas penktą Kiyosakio knygos puslapį ir viešoje erdvėje teigs, kad tai yra totali nesamonė ir visaip kitaip. Labai mažuma yra tokių, kurie nepraleido ne vieno lapo, ne vienos eilutės ir savo verslą, ar finansinį padėtį pagerino dėka šios knygos. Va net ir čia yra vienas komentaras, kur atsispindi tai jog po Kiyosaki knygos nustojo imti paskolas, priklausyti lizingams… geriau galvoja kaip čia ir dabar uždirbti pinigų, tiek, kad galėtų įsigyti tai ko nori. O žemiškas žmogus patikėkite nori ne daug – žemiškų dalykų, kaip pvz., turėti stogą virš galvos, nejausti alkio, išlaikyti šeimą, apsirenkti, turėti mašiną, gerą mobileką, plazminį tėliką, nupirkti antrai pusei dovanų, ar net iškelti vestuves. Žemiški žmonės negalvoja apie vilą ant vištos kojos, ar vietoj mašinos turėti lektuvą – žemiški žmonės nori gyventi taip, kad nereiktu galvoti kaip sudurti galą su galu. Tad aš žaviuosi tais žmonėmis, kurie paskaitę Kiyosakio knygą sugebėjo pagerinti savo finansinį gyvenimą. Vadinasi jie sugebėjo tą knygą suprasti tinkamai ir sugebėjo ja pasinaudoti taip, kad dabar virš galvos turi tvirtą pastogę.
  Koks jums skirtumas kokius milijonus uždirba Kiyosaki ir kaip? Aš sakyčiau jog tai yra menas sugebėti parašyti tokią knygą, kuri padėjo žmonėms atsistoti ant kojų ir padėjo pačiam autoriui iš tos knygos uždirbti. Tai yra dviguba nauda. O kai sėkmingas žmogus papasakoja, kad savo finansinį gyvenimą pagerino dėka šios knygos, tai patikėkite ne vienas ir ne du žmonės puolė įsigyti šią knygą. Tačiau ne visi sugebėjo tinkamai ja pasinaudoti. Tad įsivaizduokite save Kiyosaki vietoje. Argi jūs nebūtumėte laimingi paleidę į šį pasaulį tokį savo kūrinį, kurio dėka kažkam padėjote išlipti skolų ir tuo pačiu patys uždirbote.
  Kažkaip aš manau jog pavyduoliai apkalba tuos autorius ir tuos žmones, kurie sugebėjo pagerinti finansinį gyvenimą, nes pas jų tuščia sąskaita ir ant šiknos pusmečio (o gal ir ilgiau) senumo apatiniai. Lietuvos žmonės nieko daugiau nedaro, kaip iš vien burnoja ir burnoja. Jeigu burnotojams už tai mokėtų, tai kažkodėl manau jie perlenktu Kiyosakio banke esančę sąskaitą:)
  Ir pabaigai grįšiu prie ankščiau paminėto vieno žodžio – tinginiai. Taip, labai yra daug žmonių, kurie nori gyventi geriau, bet nieko nedaro, o paskaitę kas penktą Kiyosakio knygos puslapį kaltina Kiyosakį, kad jis jiems neatnešė pinigų. Žmonės tingi galvoti, tingi dirbti, tingi ieškoti sprendimo kaip pagerinti savo finansinį gyvenimą. Jie geriau pasirenka gauti socealines pašalpas ir iš jų nusipirkę alučio žiūrėti tėliką ir burnoti ant tų, kurie iš peties dirba, arba ant tų, kurie sugeba naudotis savo protu.
  Kai nustosime tingėti, tai nustosime ir aimanuoti, kad mums yra blogai. Kai nustosime visur matyti negatyvą, tai kaip mat daug kur atsiras pozetyvo, noro siekti, o ne sedėti vienoje vietoje. Ir nustokime kaltinti kitus, nes jokia knyga nėra kalta jog Tu gyveni su paskolomis, joks produktas nėra kaltas, kad tau anstoliai nori numauti paskutinius apatinius. Dėl visko esi kaltas tik tu pats, nes tik tu juk rinkaisi kuriuo keliu eiti! Tik tu žmogau esi kaltas dėl to, kad gauni socealinę pašalpą! Tik tu esi žmogau kaltas, kad neturi išsilavinimo, nes kai tau tai suteikė tėvai, tai tu bėgdavai iš mokyklos ir sakydavai tėvams, kad atseit buvai mokykloje, o iš tikro atsiprašant smaukeisi pas draugo prie PC! Kiekvienam žmogui gyvenimas suteikia šansą turėti gerą gyvenimą, bet ne kiekvienas žmogus nori, supranta kaip reikia pasinaudoti tuo šansu.

 42. Petrai, tu gyvas?
  Ale ir flūdas čia… Kad gali atsakyti: kodėl nuomonės kritikų sakiniuose daugiau emocijų, nei logika paremtų argumentų?

Comments are closed.