Ieškom protingo žmogaus

Rytų Europos akcijų rinkos plačios, ir dviese su Donatu nebespėjame jų visų aprėpti, tad mums reikia pagalbos. Ieškome žmogaus, kuris galėtų dirbti analitiku ir padėtų mums valdyti mūsų investicinį portfelį. Analitinio darbo patirtis nėra būtina (labai lauktume paskutinių kursų ekonomikos ar vadybos studentų(čių)), bet labai tikimės, jog žmogus bus nusiteikęs sparčiai tobulėti ir mokytis — nors tai dažniausiai lengva, jeigu žmogus protingas ir domisi finansų rinkomis.

Ką mes siūlome? Labai įdomų darbą: jums teks vertinti įvairiausias Rytų Europos kompanijas, gilintis į jų finansinius duomenis, domėtis jų perspektyvomis, bendrauti su jų vadovais, užsienio analitikais, aiškintis, nuo ko priklauso vienos ar kitos kompanijos pelningumas (ar žinojote, jog kilogramo pomidorų kaina Gruzijoje priklausomai nuo mėnesio kinta nuo keliasdešimt centų iki septynių dolerių?) ir visaip kitaip mums padėti nuspręsti, kurias akcijas mums reikia pirkti, ir kurias parduoti. Kadangi finansų pasaulis pradžioje gali pasirodyti painus, mes stengsimės jums padėti jame susigaudyti ir kuo greičiau įgyti reikiamos patirties — esame suinteresuoti jūsų augimu.

Ko mes iš jūsų tikimės? Kad turėtumėte puikų analitinį mąstymą ir norą tobulėti bei domėtis finansų rinkomis. Dar labai reikėtų, kad gerai šnekėtumėte angliškai, nes kitaip su įvairių tautybių žmonėmis susikalbėti beveik neįmanoma. Tiesa, rusų kalba yra privalumas, nes buvusioje Sovietų Sąjungoje ja dažnai naudojamasi. Savaime suprantama, turite būti krimtę ekonomikos ar bent jau vadybos mokslus ir, galbūt, nutuokti, kuo skiriasi terminas „livestock“ nuo „preferred stock“ (ar bent jau greitai naudotis Google). Ir dar reikėtų noro retkarčiais pakeliauti į ne itin ekonomiškai išsivysčiusiais valstybes, kaip kad Bosnija ar Gruzija, kuriose dar nedaug vakarų investuotojų yra įkėlę kojas (ir kur naktiniai klubai prilygsta tik lietuviškoms kaimo diskotekoms). Bet didžiąją dalį laiko dirbsite Vilniuje.

Jeigu susidomėjote, siųskite CV ir kelis sakinius apie tai, kodėl norite šio darbo man adresu petras@auroraholding.lt

ATNAUJINIMAS: Radom!

26 Comments

 1. Ech, kad jūs tokį pasiūlymą po kokių trijų metų būtumėt pametėjęs, kai aš jau baiginėsiu univėrą :)

 2. Ofisas yra senamiestyje (aš jo kol kas vengiu, nors kai turėsim analitiką, ten lankysiuos žymiai dažniau)
  Darbo valandos gali būti gana lanksčios (Donatas mėgsta pamiegoti, o paskui dirbti iki nakties, aš dirbu nuo 8-9 ryto :)

 3. Zinau, kad klausimas netinkamas ir kad svarbiausia yra noras dirbti patinkancioje srityje, bet kai duonos kepalas kainuoja daugiau nei eura tai finansinis atlygis irgi darosi svarbus.

  Taigi ar imanoma neturint CFA diplomo bei dideles analitinio darbo patirties gauti bent 2k i rankas?

  Jei pasirodziau labai tiesmukas i klausima galima neatsakyti.

 4. daznai skaitau sita bloga ir dabar esant tokiam postui iskart uzsinorejo pasiulyt savo kandidatura. eiciau dirbti vien del to kad ismokt daug ko is profesionalu, taciau vasara isvaziuoju baigt antro magistro kurso i uzsieni, kas uzkerta tam kelia. some day, maybe :)

 5. hm, kalbant apie CFA, ko trūksta, kad ir Lietuvoj būtų vietinė CFA bendruomenė?

 6. Įdomiai su tais pomidorais, net užėjo noras išsiaiškinti, ar sunku tokią info rasti internete :) Ar tikrai pomidorų kaina pasiekia 7 dolerius? Nors esmės tai nekeičia, bet viename šaltinyje radau, kad šiemet aukščiausia kaina buvo 8 lariai, t.y. apie 5,6 bakso :)

 7. Apie pomidorų kainas mum pasakojo vieno Gruzijos žemės ūkio fondo kūrėjas. Teigė, jog Gruzijoje daržovių kainos taip stipriai šokinėja, nes nėra galimybių sandėliuoti produkcijos. Taigi, tik kelis mėnesius, nuimant derlių, kainos stipriai krenta, o kitu metu jos būna aukštos, nes daržovės importuojamos (daugiausiai iš Turkijos).

 8. Na, kuo greičiau, tuo geriau. Nors vasara dažniausiai nėra didžiausių darbų įkarštis, tad jeigu rastume labai mums patikusį kandidatą, tai galėtume ir kokį mėnesį palaukti.

 9. Laisvo laiko marios, galima ir pabandyt. Dėl proto tai Jums spręsti.

 10. Petrai, o jei nepaslaptis kodel patyrusiu zmoniu neieskot? nes kaip supratau paskutiniu kursu studentai “target group’as” yra ?

 11. O čia jūs ieškote jau tokio long-term darbutojo ? Ta prasme, darbas tik vasarai netiktų ?

 12. Nu tai jau vyksta pokalbiai? Ir koks ispudis? dar liko Lietuvoj protingu zmoniu ar jau visi emigravo? :)

 13. tai cia ieskote kas darba uz jus juoda atlikines ar mokinuka norite gera nulibdyti. siaip investiciju zemelapi maciau jusu, bet AH rodikliu nesimato ?ar jie nenuejo zemiau nulines linijos?

Comments are closed.