Atviras kavos klubas

Šiandieną dalyvavau antrajame „Atviros kavos klubo“ susitikime „Tores“ kavinėje Vilniuje. Klubo idėja — susirinkti ir pasidalinti verslo idėjomis, patirtimi, rasti savo verslui finansavimą ir plėsti savo kontaktų tinklą, arba, kitaip tariant, proga susitikti žmonėms, kurie susiję su verslo kūrimu nuo nulio (startups).

Tiesą sakant, tikėjausi, jog vakaras bus šiek tiek įdomesnis, nes pristatymai buvo gana silpni, tačiau bėda ne pristatytuose projektuose, o susirinkusioje auditorijoje: pranešimai buvo padaryti daugiau ar mažiau turint tikslą pritraukti tolimesnes lėšas (ir nemažas!), tuo tarpu tarp klubo dalyvių buvo gal tik vienas ar du žmonės, kurie realiai gali investuoti į tokius projektus. Didžioji dalis dalyvių buvo studentai ir programuotojai, svajojantys apie savo projektus ir savą verslą. Tai nėra blogai: manau, jiems (ir man pačiam!) tikrai būtų buvę įdomiau pasiklausyti tų pačių pranešėjų pasakojimų apie tai, kaip jie steigė savo verslus, vystė projektus, įveikė kliūtis bei sprendė kilusias problemas. Tiesiog tikriausiai darant pristatymus reikėtų negalvoti, jog Atviras kavos klubas pilnas piniguočių investuotojų: labiau aš jį matyčiau kaip vietą dalintis patirtimi kuriant verslą.

Po pristatymų vykęs pabendravimas su žmonėmis buvo visai įdomus. Bediskutuojant kilo klausimas, ar iš vis Lietuvoje yra žmonių, ar kompanijų, kurios užsiimtų pradedančių verslą finansavimu. Venture Capital stiliaus fondų lyg ir nežinau nei vieno, o verslo angelų tinklai dar tik kuriasi. Tikiu, kad visgi pavienių tuo besidominčių investuotojų turėtų būti, bet bent jau kol kas jie Atvirame kavos klube nesilanko. Bet jei klubo projektas įsivažiuos ir sugebės išlaikyti dalyvių susidomėjimą, galbūt ir investuotojai suras kelią į šiuos susitikimus.

5 Comments

  1. Venture capital Lietuvoje egzistuoja. Pvz. SEB venture capital. Yra ir lietuviško kapitalo VC tokie kaip ŪBIG (Ūkio banko investicinė grupė). Tačiau su Lietuviško kapitalo VC susidėti nepatarčiau, nes bent jau kol kas jie neturi verslo darymo kultūros bei atsakingumo.
    Gali būti situacija, kad kalbėsitės 5 mėn., pasirašysit preliminaria sutartį kurį Tau uždraus derėtis su kitais investuotojais, o pabaigoje gausis , jie išeis atostogų, nekels ragelio ir jokios investicijos taip ir negausi.

  2. Na, atsiranda veikėjų (37signals ir kiti prijaučiantys), teigiančių, kad kiek įmanoma reikia bandyti suktis savo jėgomis, be investutojų, ypač kai šiais laikais užsukti kokį www projektą nereikia didelių investicijų.

  3. Damn, kaip aš tavęs nemačiau ten? Gal tu vėliau pasirodei? :)
    Tam, kad atsirastų tų, kurie gali investuoti, pirma reikia turėti ką pasiūlyti. O netgi to nebuvo.

  4. Investuotojai ir man buvo pagrindinis klaustukas – ar yra pakankamai Lietuvoj, Vilniuj, nusiteikusių investuoti į kitų idėjas? Bet jei sėkmingai gyvuos idėjų pristatymo tradicija, manau, su laiku atsiras ir susidomėjusių. Gaila tik, kad vyksmas ne pačiu ekonomiškai palankiausiu metu.

Comments are closed.