Kartais rinkose galima ir šiek tiek apsirikti…

Šiandien CNBC rašo:

Shares of UAL, the parent of United Airlines, were nearly wiped out Monday by a false rumor that the company was declaring bankruptcy.

The rumor was apparently sparked by the accidental republication of a four-year-old news story on the Web site of the Chicago Tribune newspaper. United Airlines subsequently told CNBC that the report is inaccurate.

The stock UAUA, which opened trading at $12.17 on the Nasdaq Monday, plummeted 99.92 percent to 1 cent before being halted.

Kartais net ketverių metų senumo naujienos gali pakurstyti gandus ir paveikti rinką. Kompanijos akcijų kursas dar vis neatsistatė iki prieš tai buvusio lygio.

5 Comments

 1. manau, dabar bus dar bent keli bandymai kitoms akcijoms. talpins neteisingą informaciją, ir bandys prisipirkti, kiek tik spėja.

  o kas darosi su kompanija, kai jos akcijos kaina nukrenta iki cento? apart to, kad ją išmeta iš biržos? jeigu realiai visi jos finasiniai rodikliai geri ir ji toliau sau puikiai vykdo biznį, bet dėl kažkokių priežasčių ji nepopuliari biržoje?

 2. Neteisingų gandų skelbimas siekiant pasipelnyti yra baudžiamas pagal įstatymus. Tikriausiai šiuo atveju tai buvo netyčinis atvejis. Tiesa, net ir tam tikrų *teisingų* gandų skelbimas yra baudžiamas pagal įstatymą — tai yra pasinaudojimas viešai neatskleista informacija.

  Kompanijoms, kurių akcijų biržos prekiautojai nemėgsta, ilguoju laikotarpiu sunkiau pritraukti papildomo kapitalo ir naujų investuotojų. Tarkim, jeigu tokia kompanija sugalvotų statyti naują gamyklą ar nusipirkti naujų lėktuvų, tokį projektą būtų sunkiau finansuoti, kadangi būtų sunku patrauklia kaina parduoti naują akcijų emisiją biržoje (iš kompanijos pusės „patraukli“ kaina yra kuo didesnė akcijų kaina). Be to, didžioji vadovų kompensacijų dalis dažniausiai būna akcijų opcionai, tad kuo geriau sekasi akcijoms, tuo jie daugiau uždirba. Teoriškai, jeigu kompanijos akcijoms nesiseka, jie turėtų prarasti motyvaciją stengtis. Bet tai labiau teorija :)

 3. Ouch, čia tikrai skaudu. Tik įrodo, ant kiek jautrios yra rinkos, visi tikisi blogiausio. Pamenu, kai kilimo laiku (arba kaip pats Petras sako, stipraus vėjo metu) visos blogos naujienos būdavo paverčiamos kiek kitu kampu, ir iš jų vis tiek būdavo išspaudžiamos geros išvados. Dabar viskas kiek kitaip.

  Dugno požymis?

 4. Re “Be to, didžioji vadovų kompensacijų dalis dažniausiai būna akcijų opcionai, tad kuo geriau sekasi akcijoms, tuo jie daugiau uždirba. Teoriškai, jeigu kompanijos akcijoms nesiseka, jie turėtų prarasti motyvaciją stengtis. Bet tai labiau teorija :)”

  Taip, bet yra gausybe opciono planu variantu – vadovu atlygis arba kompensacija gali priklausyti ne tik nuo akciju rinkos kainos, bet ir kitu rodikliu, pvz EBITDA. :)

Comments are closed.