Darius Čibonis: Svajonės link

Pirmoji šiais metais perskaityta knyga buvo Dariaus Čibonio „Svajonės link“. Nors šioje knygoje daugiau nuotraukų nei tekstų, ir būtent vaizdai žavi labiau nei tekstas.

Pati knygos idėja nebloga: pasakojant apie puikias atostogas, praleistas keliaujant per visą JAV motociklais garsiuoju Route 66, priversti žmones svajoti, galvoti, ko jie nori iš gyvenimo, ir siekti savo užsibrėžtų tikslų. Kad ir kokie crazy tie tikslai būtų. Bet čia man kilo viena problema: kelionė per JAV motociklu man neatrodo itin ambicingas tikslas – taip, tai būtų puikios atostogos, bet gyvenimo svajonei kažkaip mažoka. Bet gal dėl to, jog ne per daugiausiai žaviuosi Amerika, o kelionė per ją man niekaip neasocijuojasi su sunkiai pasiekiamu tikslu – vienintelė kliūtis šio tikslo pasiekimui tėra finansai, ir tai jų nereikia tiek daug, kiek varganam butui Vilniuje įsigyti (net jei įskaičiuosim Harley Davidson motociklo kainą). Va, jei tikslas būtų vienam jachta apiplaukti apiplaukti aplink pasaulį, kai reikia nugalėti stichiją ir patį save (ir pasiekti finansinius tikslus, kad galėtum nusipirkti brangią jachtą), tai aprašoma kelionė tikriausiai būtų žymiai labiau mane įkvėpusi.

Nepaisant to, pati knyga išleista puikiai. Malonu peržvelgti nuotraukas, pasigrožėti JAV vaizdais, šen bei ten kartas nuo karto paskaitinėti kelionės įspūdžius. Bet, deja, tik tiek.

18 Comments

 1. Oi, priminei man Neal Petersen. Geriau nereikia vienam jachta aplink pasaulį (nors finansinius tikslus jam pasiekti tai padėjo…)

 2. Vat aš ir Amerika nesižavėjau, bet pasitaikė šansas ten nuvažiuoti dukart ir šiek tiek pavažinėti automobiliu (deja ne motociklu). Lietuvoje tik kvapelis tos laisvės, to jausmo, kurią patiri ten vairuodamas (pridėkime tai, kad aš vairuoti ne itin mėgau). Net sunku tai paaiškinti :) Sutinku, kad svajonė nėra ambicinga kainos atžvilgiu – jei Harlį išsinuomotum (nebūtina gi pirkti), manau, su lėktuvo bilietais ir viešbučiais tilptum į kokius 20-30 t. Litų. Bet iš esmės pamatyti JAV verta ;-)

 3. vienam jachta apiplaukti pasaulį – tai jau tikrai iššūkis ir žygis.
  o finansai… jei be sustojimo, tai tinkamai paruošta jachta pigesnė nei naujas ‘harley davidson’. jei varžybose ir siekiant pirmos vietos, tai tokių mocikų reikės keliasdešimt.
  bet abiem atvejais didžiausia kliūtis – nugalėti save ir susidraugauti su stichija.

 4. kodėl reikia vienus tikslus iškelti aukščiau kitų. vieniem patinka motociklas ir sutikti pakeleiviai, kitiems jūra ir vienuma. o finansiniai pasiekimai kai kam gali atrodyti pakankamai juokingai, kai tai kalbama apie gyvenimo svajonę

 5. As palaikau molojų. Svajonės – labai subjektyvu. O dėl tikrai challenging, bet smagiai aprašytos kelionės motociklais siūlau paskaityt “Long Way Round” (autoriai: Ewan McGregor; Charley Boorman). Vyrukai ir kelionės finansavimo klausimą puikiai išsprendė.

 6. del Long Way Round (o veliau ir Long Way Down), tai pati keliones ideja puiki. taciau del to ishspresto finansavimo klausimo kelione patapo labai komercine, kai dauguma problemu pries kelione ir keliones metu, sprende samdyti zmones.

 7. Mano manymu, svajone nebutinai turi buti kazkas didelio ir nerealaus. Svajone turi buti tokia, del kurios negali uzmigti.
  As pats esu motociklu gerbejas ir pats kazkada galvoju pervaziuot Amerika motociklu. Ir ta svajone tikrai atsirado anksciau uz Dariaus knyga.
  Kam, jei ne paciam zmogui spresti, kas ji motyvuoja judet tolyn ?

 8. As Gerb Petrui patariu atsisest ant motocikliko ir numint 300km. Ne taip lengva kaip atrodo…
  O kai sita padauginam iki 5000-6000km tai is vis smagu pasidaro.

 9. Pritariu Petrui. Nuotykis, avantiūra — taip. Gyvenimo tikslas — not so much.

  Rokui Arbušiui: kažkada senai skaičiau, kad konkurencinga Open 50 klasės jachta kainuoja 7 milijonus frankų (~€1m). Negi tie Harlėjai tokie brangūs?

 10. jei manai, kad taip paprasta, nes tai tik atostogos, pabandyk pats :) ir pamatysi, kad priimti sprendima dirbti ne del sudkartonio vilniuje nera taip jau paprasta, nes suveikia nesaugumo, baimes ir kiti instiktai, kuriuos gal net nezinojai, kad turi ;)

  peace!
  j.

 11. albertai, kam tau konkurencinga open 50? konkuruosi su kuo? ribiniais greiciais? ar cia is serijos geriam alu ir odisejose dalyvaujam, bet butinai su su VO60. kitaip gi ne lygis gerti alu. mano patirtis sakytu, kad paciupinejus cat1 hurricane nakti apie kazkoki konkurencinguma minciu nerasta. o tai tik cat1. na nebent tu esi vienas is VO dalyviu, spaudi gaza ir turi http://www.youtube.com/watch?v=d89-0-lp7yI

  o siap kai avantiura tampa gyvenimo tikslu, kai gyvenimas tampa nuotykiu tai jau kas kita. o cia zmogus 6000 km prapirdelino ir knygas rasineja. infantilu ir tinkam ribotos romantiskos pasaulejautos personoms. esu mates ji per telika. abgailetinas tipelis. primine m.jovaisa su savo neregeta lietuva.

 12. neskaiciau visu komentaru, bet noreciau pamineti, kad viename is jo interviu (www.lyderyste.lt >> straipsniai) jis mini, kad kelionei isleido tik 8000 Lt! na, tikriausiai dar ir motociklas kainavo :))
  o svajones kiekvieno yra skirtingos – vienas svajojo smuiku grot, kitas pakeliaut per amerika..
  o as pavyzdiui svajoju profesionaliai dainuoti ir taip uzsidirbti pragyvenimui :D

 13. beje, viename is jo straipsniu jis sako, kad jei kazkas “juodina” tave, paisziurek i ta zmogu ir, jei jis nera nieko savo gyvenime pasiekes, gali ramiai toliau igyvendinti savo svajone.
  taigi, lietuviai, pasiziurekite i save pries ka nors “dergdami”.. kaip juokinga ir kvaila..

 14. man tai juokinga, kai patogu pervaziavima per JAV su viesbuciais ir t.t. vadina gyvenimo issukiu. Zmones ne tokiu dalyku padaro, pesti per Peru dziungles ir kalnus pereina, iki Mongolijos nutrnzuoja vieni ir nieko, o cia…

 15. Pilnai pritariu blogo autoriui del svajones mazumo, man irgi kilo toks klausimas kur cia ta sunkiai pasiekiama svajone? nu gal jeigu apie ja labai ilgai svajota, ir mastyta nuo vaikistes skaitant knygeles apie amerika. Na, siap ten ten buvo isleista daug pinigu, nes motociklai daugkainavo kainavo juos pargabenti ir tt, gal vertejo geriau juos nuomotis, ar sujais atlikti projekta (zygis, reklama ) kad jie atsipirktu ten pat amerikoje, (knygos autoriui ko gero kelione atsipirko jau per knygos isleidima:))) siap knygos nuotraukos super. gera reklama amerikai ir jos gamtai. PS. Knygos ivadas vertingiausias, kuris pasako kodel reikai siekti svajoniu.

 16. Geras fotografas padare grazias nuotraukas, pati knyga visikai nekabina. Buvau jo seminare, makaronai makaronai..American dream..Zmogus gyvenima smulkemnas vadinantis sunkiai pasiekiamom svajonem, save vadina lyderiu..Kame jo ta lyderyste?Susidariau ispaudi, kad gerai save isreklamaves, nes aplinkiniu is seminaru ispudziai siaip sau..nuvyle

Comments are closed.