Henrikas Daktaras: Išlikt žmogumi. Autobiografija.Prieš kelias dienas į mano rankas pakliuvo Henriko Daktaro autobiografija pavadinimu „Išlikt žmogumi“. Net nepamenu, kokiais keliais gavau nuorodą į jos elektroninę versiją (tikriausiai reikia dėkoti kažkam iš Twitter draugų). Įnikau ją skaityti, nes Henrikas Daktaras tikrai turi ką papasakoti. Ir iš tiesų, pasakoja jis nemažai, tačiau tik apie savo gyvenimą kalėjimuose ir įvairiausias muštynes, o visi kiti įdomiausi gyvenimo faktai nėra atskleidžiami.

Tiesa, perskaitęs šią knygą supranti, jog ji tikriausiai ir negalėjo būti kitokia. Knygoje atskleidžiama daug gyvenimo už grotų detalių, aiškinamos tarp nusikaltėlių vertinamos moralinės nuostatos: nepalikti draugų, neskųsti, nieko neišduoti. Tad nieko keisto, jog Daktaras daug nerašo apie savo gyvenimą laisvėje ir nepasakoja apie bendrininkus ar valdininkus, su kuriais jam teko dirbti. Knygoje net bandomas tapyti paveikslas, kuriame Daktaras yra sunkiai besiverčiantis šeimos žmogus, kuris vėliau šiek tiek prakunta per savo pažintis (nes, pažindamas daug verslininkų, gali efektyviai atlikti didmenininko vaidmenį), tačiau nenori deklaruoti pajamų, nes valdžioje tik vagys. Tokio paveikslo pagrindimas menkokai argumentuotas, bet tikriausiai autorius ir neturi tikslo įrodyti savo nekaltumo – knygoje tik probėgomis paminėti šie gyvenimo epizodai, o vėliau koncentruojamasi ties kalėjimo gyvenimo peripetijomis.

Viena politiko pavardė, kuri knygoje linksniuojama gana dažnai – Artūras Paulauskas, bet tuo stebėtis nereiktų. Kiti valdžios atstovai, kurie minimi blogame kontekste tėra vidaus reikalų sistemos darbuotojai, kurie irgi tiesiogiai prisidėjo prie Daktaro gyvenimo už grotų bloginimo (arba tie, kurie ima kyšius, bet nieko nepadaro). Nieko sensacingo. Bet, jei knygoje būtų daug sensacijų, tai Daktaras taptų savotišku „ožiu“, skundiku, o to neleidžia nusikaltėlių garbės kodeksas, kuris primenamas vos ne kiekviename knygos puslapyje. Tiesa, knygos pabaigoje lyg ir pažadama, jog daugiau bus atskleista antroje knygoje „Melo dvasia“. Gal.

Knygą visgi verta perskaityti, jeigu jus domina, kaip žmonės gyvena už grotų. Apie hierarchiją, nerašytus įstatymus ir šiaip kalėjimo atsitikimus čia tikrai daug istorijų, ir jos skaitosi visai smagiai. Kalbos stilius leidžia suprasti, jog šią knygą tikriausiai rašė pats Daktaras – literatūrine Nobelio premija ji nekvepia, bet kalbos paprastumas, sakyčiau, tinka knygos temai.

38 Comments

 1. petrai, nustok skaityti viską, kas papuola į rankas. sutaupysi daug naudingo naudingo vertingiems skaitalams

 2. Tai yra pasaulis, kuris visiškai nepažįstamas daugeliui rašančių čia.
  Galima šaipytis iš tos rašliavos, bet kaip sako patarlė ” ne išsižadėk tiurmos..”

 3. kokia programa reikia skaityti kompe? nes bandziau su photoshop sh gaunas….. aciu

 4. gera knyga geras zmogus jis! ! ! gyvenimo mates! ! ! kaip knygoje parases kad toki zmogu padaro kaleimas! ! ! o visi mentai duxai tikrai yra! ! !

 5. …bet aš tikiu, galbūt jis nėra toks nekaltas tačiau aš juo tikiu, žmogus, kuris taip myli savo žmoną bei vaikus, negali būti šaltakraujis žudikas, kokiu jį bando padaryti, o kad valdžioje sėdi tikrieji banditai tai buvo senai aišku, o 2009 įvikiai tai tik patvirtino.
  Linkiu jam sėkmės, nuoširdžiai :*

 6. tikrai gera knyga ir daug kas joje kalbama ira tiesa o seime tik kad ikist i teisma o patys galetu ta kaleimo buda pajusti

 7. Visu pirma, noriu pabrezti, kad kiekviena karta skaitydamas sia knyga, atrasi joje kazka naujo, as manau, kad Henrikas yra teisingas zmogus savo atzvilgiu, nes teisingumas yra manau individuali savoka, as su jo teisingumu pilnai sutinku ir jam pritariu… Jeigu Tu, kas ir bebutum smerki ji, visu pirma, praeik tai, ka praejo jis ir pabandyk islikt zmogumi… Pagrindine sios knygos mintis tokia yra… Jei zmogus yra zmogus – jo nepakeis jokie sunkumai… Jeigu sekate jo gyvenima “gerieciai”, jus matote tik blogus jo darbus, kurie nera pagristi faktais, vien tik gandais ir nepagristomis teorijomis… Blaiviai mastant taip ir yra… Teisti, smerkti ar pasiusti, ten, kur nera meiles ir sviesos galime visi, bet ar tai teisinga…? Pries rodydami kito zmogaus demes – nusiplaukime pirstus… Manau taip butu teisingiausia… Jus galvojate, kad as esu jo gretose? Ne, mielieji, jus stipriai klystate, as esu paprastas zmogus, kuris yra mates ir ubago lazda, ir kur kas nesmagiau nei tiurma, nei liga… Tik daug vargo patyres atsiskleidzia zmogus… Man labai patiko tas faktas, jeigu gerai pamenu, viena moteris turejo, berots dukra, ji kreipesi i valstybe, kad padetu, kaip ir priklauso sios salies pilieciui, kuris moka algas valdininkams pagalbos, jog padetu isgydyti jos dukra, mamos ir tecio meiles vaisiu… O jie nusisuko… Nusisuko tie, kuriuos mes isrinkome…! O Henrikas neatsuko nugaros… Kaip skaiciau, padejo, berots pareme finansiskai, tiek, kiek reikejo… Ar gali buti geriau…? O jus smerkiat zmogu… Turit teise? As ir tave galiu pasmerkti uz tai, kad tu toks esi… Esame tas kas esame, gyvename taip, kaip ismanome… Maziau priimkite televizijos persama slamstine nuomone ir uzaugine turekite savo – IR SAUGOKITE JA! Belieka palinketi artimiems: stiprybes, kurios jie semiasi vieni is kitu, blogiau jau nebus kaip yra… Priimkitme viska taip kaip yra… Liudna situacija, bet yra kaip yra… P.S. Henriko zodziai: “As galiu gyventi ir Rojuje ir Pragare…!” O ar Tu sugebetum…? Maziau sarkazmo ir daugiau platesnio mastymo linkiu tiems zmonems, kurie skaitys mano komentara, jeigu noresite mane pakritikuoti, tai pretenzijas priima instancija, kurios susisiekimo numeris yra: 112, yra zmones, kurie tuo kvepuoja. Cha, Cha, Cha… 0 emociju…

 8. kaiptik dabar skaitau sia knyga. vien tik uz ja ir uz joje esanti atviruma verta gerbti Henrika.

 9. jus man juokingi, be reikalo uz grotu gi nesodina. paskaito zmones ir pasidaro iswadas.. naiwouliai jis turetu sedeti uz grotu iki gywos galwos.

 10. as ir jo nei pazystu nei ka bet gerbiu jo twirtuma ir zmogiskuma kad tiek sedejes ir isejes gali galwa aukstai iskeles eit ne kaip kurie oziai jabani nuciulptu kad tik nepasodintu…

 11. Daktaras be abejo charizmatiska asmenybe, autoritetas toks ir turi buti, bet visiem tiem, kurie perdetai juom zavisi linkiu, kad jusu gyvenimas susipintu su mafiozais, ir kai jus apvogs, paskutinias asaras atims, tai ziuresim kiek to zavesio tokiem asmenim isliks.

 12. Mano komentaras butu toks, as NIEKAD NESKAITAU KNYGU. Perskaicius sios knygos kelis pirmus puslapius, nuo 12 val nakties iki 6 ryto as skaiciau toliau… Man si knyga kelia labai daug jausmu, as skaitau ir vaizduoteje pilna gyvenimisku vaizdu ir epizodu. Man patinka tai, kaip ji yra parasyta, kokiu zanru, kokiais zodziais, man patinka sios knygos zmoniskas paprastumas, tikra gyvenimiska realybe ir patirtis. Su malonumu paspausciau Henytei ranka. TAM KAS KRITIKUOJA – EIKIT N—I .

 13. Perskaičiau per pora dienų šią knygą,ištikrųjų labai patiko ir paliko gerą įpspūdį.Žinoma nemažai yra nuslėpta,bet tai pilnai suprantama.Jis laikosi savo gyvenimo terpėje,bet yra tikrai stipri asmenybė iš kurios galima tikrai nemažai ko pasimokinti.Ir šiaip sakyčiau gana įkvepianti knyga,kad gyvenime visada reikia veikti ir nepasiduoti, o ne sedeteti ir neverkslenti.

 14. noreciau pasakyt ir as kelis zodzius apie sy nuostabu zmogu kas jy smeiziat ir pisat prota aikit y pavesy nebuvot ten nezinot kaip yra snekat nesamones jis padare tai ka turejo padaryt ir tuo jis tikrai didziuojasi gerbiu as jy jo sunu dukra ir jo seima labai labai ir ima gnevas kai kaskas taip loja tokius smones kaip jus kaskada saudydavo ir gerai dare naxui jus reikalingi.knygos neskaiciau bet tikrai perskaitysiu ….Ablomas kasekus verdat..
  SU PAGARBA HENITEI.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. sveiki gal kas zino kur gauti ya kniga Henriko kur jieskoti pasakikit linka numeskit .dekuj

 16. perskaicius sia knyga galima suprasti kiek zmogus iskente per savo gyvenima…taciau jis isliko zmogumi, stengesi del saves bei savo seimos, manau toki zmogu galima gerbti…kad ir kaip jo gyvenimas susikloste manau jis visada isliks zmogumi…jei kam reikes henriko daktaro knygos rasykite man i skype atsiusiu “karolinakandibaite”…

 17. Sveiki Vyrai ! gal kas gali pagelbeti isigyti Henriko Daktaro knyga? Noriu ja nusipirkti o niekur nerandu tikra jo KNYGA :( !

 18. Sweiki visi, knyga tikrai labai gera, skaiciau 2 sykius ir galiu pasakyti kad perskaicius vien tik knyga apie autoriu nuomones nevale susidaryti vien geros ar blogos. Bet vis vien Henyti nu tikras bahuras, bent pusiai lietuvos tavo harakterio tai gyventume visi geriau.
  P.S. Esam tokie pat saziningi kaip ir musu valstybi.

 19. ta knyga labai idomi,is jos dayguma save laikanciu normaliais galetu pasimokiti gyventi,ja skaiciau budamas uz grotu uzsenije,taip pat ir ta kruvinasis mafijos marsrutas. didelis dekui tam kas parase tas knygas ir daktarui uz gylias mintis,pilnas apmastymo apie gyvenima

Comments are closed.