A.Kubilius stebi JAV akcijų rinką

BNS šiandien cituoja apie ekonomikos krizės dugnų ieškantį premjerą A.Kubilių, kuris teigia, jog „Vis dar pozityvių signalų apie ekonomikos perspektyvų pagerėjimą nėra tiek daug, kad galėtume pasakyti, jog dugnas yra pasiektas“. Už mano akių užkliuvo tolimesnė citata:

A.Kubilius prisipažino, kad pastaruoju metu stebi pirmiausiai, kaip prognozuoja ekspertai, turinčių atsigauti JAV akcijų rinką. Anot Vyriausybės vadovo, dabar JAV akcijų rinkoje pastebimi stabilizavimosi ženklai, tačiau ne ilgalaikė tendencija.

Nuotaikos akcijų rinkose keičiasi vos ne kas dieną: per pastarąją krizę jos jau ne kartą buvo pratryškusios optimizmu, kai tik būdavo paskelbtas koks nors naujas eilinis ekonomikos gelbėjimo planas. Ir dabartinis „meškos rinkos ralis“ nebūtinai ką nors reiškia: rinkos nuotaikos nebūtinai atspindi makroekonominę situaciją. O tuo labiau JAV rinkos neturėtų atspindėti Lietuvos makroekonomikos realijų, nors gal ir klystu. Mintis, jog pagal JAV akcijų rinkos nuotaikas gali būti formuojama Lietuvos biudžeto politika, man kelia nejaukų nerimą.

7 Comments

 1. Dabar tokie jau laikai, kad net ir pagal JAV akciju rinka formuojamas biudzetas neturetu neraminti, nes vis tiek niekas nepataiko:)

 2. O tai kokį geresnį leading indikatorių patartum nei JAV akcijų rinkos? Sakyčiau labai teisingas požiūris nes kol JAV neparodys atsigavimo ženklų tol ir pas mus nieko nebus.
  “Anot Vyriausybės vadovo, dabar JAV akcijų rinkoje pastebimi stabilizavimosi ženklai, tačiau ne ilgalaikė tendencija.” Irgi sakyčiau teisingas požiūris nesižavint trumpalaikiu raliu.

  1. Jeigu jau tikėti, jog Lietuvos ekonomika atsigaus tada, kai atsigaus JAV ekonomika, reikia stebėti JAV makroekonominius rodiklius. Akcijų rinkos nuotaikos per daug nepastovios, ir ji ne visada atspindi makroekonomines tendencijas. Tarkim, Rusijos akcijų rinka nuo metų pradžios paaugo ne taip jau mažai, nors ekonomika vis toliau krenta į vis didesnę duobę, ir stabilizavimosi žymių ten nėra, tik naftos kaina šiek tiek atsigavo, bet ji vis tiek žemiau nei 70 JAV dolerių už barelį, kuri galėtų būti “stabilizuojanti” kaina Rusijai.

 3. visiskai teisingas Kubiliaus poziuris. JAV bus pirma, o akciju rinkos ciklas pirmauja eko.

 4. Kol JAV nebankrutuos nuo milžiniškos užsienio skolos ir nesustabdomo pinigų spausdinimo tol ir bus krizė. Lietuvoje bus krizė tol kol dauguma kurie gali sukti ir vogti iš valstybės, tai darys.

 5. kubiliaus neadekvatus veiksmai jau senai kelia nerima. LT makro ekonominiu problmu nors vezimu vezk o jis ziuri kur pasuks jav rinkos. daugiau nei keista… uzuot iskojes iseciu is ituacijos ir ziurejes kas vyksta savo kieme ir kokia situacija pas kaimynus ziuri velniai zino kur… jei taip ir toliau tai ivykiai prie seimo sausio men. buvo viso labo repeticija… o situacija labai paastres po nauju metu, kai bus uzdaryta ignalinos AES…

 6. to georgijus, šiaip paprastai rimti žmonės kritimuodami siūlo ir sprendimus, o jūs pilstote is kriauro į tuščią.

  O ka norėjo pasakyti Kubilius visiems aišku, nes visi žiūrit į ta pačią pusę. Jei raliuoja SP raliuoja ir jūsų ruskynas ir kiti žaliavininkai. Žodžiu norit jūs to ar nenorit JAV yra centras ir kaip šoka JAV taip šoka ir kiti.

Comments are closed.