Kodėl nėra (daug) lietuviškų tinklaraščių apie ekonomiką?

Šį klausimą išgirdau iš Artūro Račo Login 2009 konferencijos vakarėlyje: jis lenkė pirštus ir skaičiavo, kas Lietuvoje rašo apie ekonomiką bei finansus. Tuo metu irgi pagalvojau, kad iš tiesų nedaug. Bet dabar, prisėdęs sudaryti sąrašiuko, galėčiau išvardinti visai nemažai:

 • Anarchistas.lt – gana naujas tinklaraštis, bet man labai patinkantis dėl savo gilumo ir minčių kokybės. Gal dėl to, jog dažnai mano ir autoriaus mintys sutampa (Beje, būtų įdomu sužinoti, kas yra šio tinklaraščio autorius: turėtų būti su juo nenuobodu ir alaus kada išgerti :)
 • Antanas Skovorodinas – neretai gilus ir išsamus, o be to ir operatyvus: ne kartą turėjau kokią nors idėją įrašui, bet Antanas mane aplenkdavo ir pakomentuodavo savo tinklaraštyje žymiai geriau nei pats būčiau parašęs. Taipogi jį galima rasti ir twitter tarnyboje.
 • Lietuvos Laisvosios Rinkos Institutas – viskas pasakyta pavadinimu.
 • fin.blogas.lt – kaimyno ir buvusio kolegos tinklaraštis, su įdomiais pastebėjimais, bet ne tiek daug gilios analizės.
 • Donatas Frejus – retokai, bet visgi pildomas tinklaraštis, dažniausiai apie rinkas.
 • Common Sense – ne visada apie ekonomiką, bet visada užkabinančiai.
 • Tamagochi.lt – įrašai apie finansus kruopščiai parengti ir apgalvoti, nors ne visada su jais sutinku.
 • Artūras Račas – daugiau apie politiką, nei apie verslą ir finansus, bet juk viskas susiję.
 • Aurimas.eu – gaila, kad įrašų apie ekonomiką nedaug, bet jie tikrai įdomūs.
 • kurmis.org (dar vieno spekulianto svetainė) – retai retai, bet įžvalgiai.
 • Audrius Gelžinis – pastebėjau jį tik rašydamas šį įrašą, tad plačiau pakomentuoti negaliu.
 • Stasys Jakeliūnas – vargu ar tai galima pavadinti tinklaraščiu, nes jame nėra komentavimo funkcijos (o komentuoti norisi dažnai, nes su autoriaus nuomone dažniausiai nesutinku!)
 • investuotojas.eu – anksčiau buvo beveik vien apie techninę analizę, kuri manęs nežavi, bet dabar tinklaraštyje apstu ir kitokių įdomių pastebėjimų.

Kai paskaičiuoji, tai tų lietuviškų tinklaraščių apie ekonomiką apstu, tik dažniausia (ir didžiausia) jų bėda yra ta, jog jie pildomi gana retai. Mano paties tinklaraštis čia ne išimtis. Bet lietuviškoje ekonominėje blogsferoje vis tiek kažko trūksta. Gal labiausiai gilios ir originalios analizės, kurią gali pateikti tikriausiai ne kiekvienas tinklaraštininkas, kad ir makroekonomikos temomis (pats apie makroekonomikoje jaučiu tam tikrą spragą, nors slapčia viliuosi, jog ir makroekonomistai nelabai ką nutuokia). O gal prieštaringo balso, galinčio puikiai pagrįsti savo nuomonę, kuri skiriasi nuo bendros bandos (Povilo Gylio išvedžiojimams dažniausiai nepritariu, bet būtų puiku skaityti jo tinklaraštį ir su juo diskutuoti: keista, kodėl jis skundžiasi, jog jam neduoda pasireikšti – juk visada galima rašyti tinklaraštį!)

Gal praleidau kokį nors įdomų Lietuvos tinklaraštininką? Pasidalinkite komentaruose.

24 Comments

 1. Pingback: Blogorama #611
 2. Pasekęs Račo pavyzdžiu, galėtų R.Kuodis pradėti rašyti tinklaraštį – manau būtų visai įdomus ir populiarus.

 3. Heh, vat to linko ir nepatikrinau :) Tada viskas ok, nieko nepraleidai :)

 4. Nors paskutiniu jis metu gana retai pildomas, sse.lt taip pat galima rasti įdomių minčių.

 5. Pingback: Kas dedasi dugne?
 6. Maloniai nustebau siandien suzinojes, kad Abnormal Returns rengia JAV lietuvis.

 7. Praktiškai visus jau skaitinėjau. :-) Tačiau kartais norisi ir pačiam kokią mintį išausti, todėl taip pat vos prieš keletą dienų pradėjau kurpti tinklaraštį, [O gal geriau tai pavadinti socialine iniciatyva?] kuri[S.], jeigu tik neužges dar neįsibėgėjusi, gali tapti dar vienu skaitalų kratiniu internete. –> http://Erudicija.LT/

  Šiek tiek gėda ir rodyt pasauliui, nes ten kaip ir nieko nėra, [A living experiment.] tačiau kaip sakoma: “Laikas parodys.” ;-)

 8. Pingback: our website

Comments are closed.