Pagalbos: ką skaityti apie Rusiją „iš kitų barikadų pusių“?

Per pastarąjį mėnesį perskaičiau keletą knygų apie Rusiją: Paniuškin ir Zygar „Gazpromas – rusų ginklas“, Edward Lucas „Naujas šaltasis karas“, Michailas Saakašvilis „Kalbu jums apie laisvę“, o šiuo metu dar vis kremtu „Disidento mirtį“ apie Litvinenkos istoriją. Tiesa, jos visos rašytos žmonių, kurie galvoja lygiai taip pat, kaip ir didžioji dalis lietuvių: į Rusiją šnairuojama, kalbama apie naująjį šaltąjį karą, Rusija piešiama kaip agresorė ir demokratijos per daug nepaisanti bei į autoritarizmą linkusi valstybė. Ir su šiomis nuomonėmis akitant šias knygas negalima nesutikti. Bet vis knieti paskaityti ką nors „iš kitų barikadų pusių“, norisi suprasti ir kitokį požiūrį. Tad prašau pagalbos: gal kas galite parekomenduoti kokią nors knygą apie Rusiją ir jos požiūrį į geopolitiką, pateiktą rusų akimis, pristatančią jų versiją? Bėda tame, jog rusiškai skaitau silpnai, todėl reikia, jog knyga būtų išleista angliškai arba lietuviškai.

6 Comments

 1. Pats labai domiuosi siomis temomis (tiesa pasakius manau,kad vakarai ypac senesnioji JAV valdzia uzsieme kur kas didesne propoganda pries Rusija vardan didesnes savo itakos…), bet labai geros literaturos dar neatradau, taciau siulyciau paziureti zydu sukurta filma,sakyciau objektyvu,nors ir juo noreta paglostyti zydiska savimeile,bet labai gerai parodoma rusijoje besiklostanti situacija nuo 85m iki Putino atejimo i valdzia:

  http://www.youtube.com/watch?v=lvLkNyUVcx4

  Cia numeciau tik 1 serijos 1 dalies linka,taciau kitas dalis jei ziuresite lengvai susigaudysit. Beja jei rusiskai skaitot prastai, galima subtitrams einant padaryti pauze ir perskaityt,kaip dariau as :)

 2. Siūlau ieškoti knygų ne “iš kitos barikados pusės”, bet ko nors per vidurį. Knygos “iš kitos barikadų pusės” gali pasirodyti pernelyg “raudonos”, juk niekas nepasikeitė…, kitaip nebūtų tokios aiškios “kitos barikadų pusės” :)
  Ką reiškia skaityti ir perskaityti “raudoną” knygą sužinosi apsidairęs savo ar tėvų, senelių namų bibliotekose, pasiėmęs, bet kurią jų (iš anų laikų) (tema nesvarbu, bet kuo arčiau politikos tuo geriau:)) ir prisivertęs ją perskaityti iki galo.

  Sauliui,
  http://lib.ru/litarhiwy.dir
  http://www.torrents.ru

Comments are closed.