CNN: Lietuviai turi daugiausiai laisvų dienų pasaulyje

Nežinau, kaip čia tiksliai CNN paskaičiavo, bet jie teigia, jog lietuviai ir brazilai turi daugiausiai laisvų dienų pasaulyje. Jei brazilai man iš tiesų asocijuojasi su saule, samba ir gyvenimu per daug sau nesukant galvos, tai lietuviai šioje kompanijoje gana sunkiai pritampa. Matyt čia tų laisvadienių Lietuvoje tiek daug dėl jau nebegaliojančio įstatymo, kuriuo būdavo perkėlinėjamos savaitgalį išpuolančios šventės į kitas darbo dienas. Visgi, mano nuomone, šis faktas apie lietuvių „darbštumą“ iškalbingas: kai tiek daug atostogaujama, vertė nekuriama – lietuvių darbo produktyvumas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje.

Įdomu, kaip darbo produktyvumo statistika pasikeis po šios krizės: ar ko nors išmoksime? Euforiško ekonomikos augimo metu buvome pratę kasmet iš darbdavio reikalauti vis daugiau, nors abejotina, ar mūsų sukuriama pridėtinė vertė augo proporcingai mūsų reikalavimams. Darbdaviui nebuvo kur dėtis: naujos darbo jėgos neprisišauksi, nes jos trūko. Dabar lazda apsisuko kitu galu, bet, kaip prieš beveik metus rašė buvęs kolega Algimantas Variakojis, vis dar atrodo, lyg krizės nėra. O gal pokyčiai jau matomi?

6 Comments

 1. na siaip kaip suprantu ta tyrima atliko Mercer bendrove, o CNN tik straipsni sukurpe. Tai jis visai netikslus, nes sulygintos kalendorines dienos su darbo dienomis. Paimta kiek darbo dienu yra Prancuzijoje ir Skandinavijoje, tuo tarpu LT atostogos isreiskiamos kalendorinemis dienomis (28 k.d.d. lygios 20 d.d.). O kad visokiems amerikieciams neidomus niuansai parodo ir tame straipsnyje zemelapyje pazymeta Lietuva, bet tik vietoje Latvijos

 2. Siaip, asmeniskai, tai nematau labai dideles bedos del tu laisvadieniu, kad ir daugiausiai pasaulyje. Mane labiau domina kaip ta produktyvuma reiktu didinti? Kiek teko susidurti paciam – tai produktyvumas pas mus didinamas spaudziant samdoma darbuotoja padaryti daugiau darbo per diena. Bet ar tai tikrai reisingas metodas?

 3. Kažin, ar problema laisvadienių kiekyje… Nesakysiu savo profesijos, bet teoriškai mums priklauso gana ilgos atostogos – darbas labai alinantis. Bet, kaip sakiau, tokias atostogas turime teoriškai; praktiškai per kokį dešimtmetį atlyginimas – turint galvoje perkamąją galią – mažėjo, o darbo krūvis patrigubėjo. Nepaisant to, gyventi reikia, o iš atlyginimo nepragyvena niekas.
  Gal kieno nors logika veikia kitaip, bet maniškė sako, kad per kelis dabus lakstantis ir nė iš vieno negalintis pragyventi žmogus gali sukurti tik tokią pat niekam vertą kokybę. Priešingai būna tik stebuklinėse pasakose, kur vienam į pagalbą ateina fėja, kitam – karvytė, kuriai į vieną ausį įkišus pakulas, per kitą išlenda marškinėliai…
  Aš jau nekalbu apie dar vieną problemą – kai reikia tieisog “išmušinėti” iš darbdavio savo uždarbį. Ir kalba eina apie vadinamąją kultūros sritį, ne kokius ten Kauno daktariukus.
  Ir, priešingai, esu skaičiusi Vakaruose atliktų tyrimų duomenis, kad tose organizacijose, kur stengiamasi sukurtyi emociškai palankią aplinką, darbuotojai per trumpesnį laiką padaro daugiau, nekalbant jau apie tai, kad daro tai nejausdami įtampos.
  Tad kol kas spėju, kad šitas MITAS apie lietuvaičių “atostogavimus” yra kuriamas turint labai aiškų tikslą – dar labiau prispausti tuos, kurie kažkokiu būdu išsilaikė darbo rinkoje, kad jie neturėtų kada stebėti, jog iš tiesų atostogauja labai nedidelė saujelė tautiečių – 141 vadinamųjų mūsų atstovų ir keli procentai verslinykų…

  Beje, – čia jau klausimas tinklaraščio autoriui – ar tikrai negalima įrašus datuoti lietuviškai: sausis, vasaris, kovas ir t.t., įskaitant ir tai, kad pirma būtų rašomi metai, paskui mėnuo ir diena?
  Mat vis pagalvoju apie savo tinklaraštį, iš kurio ištinčiau visus nelietuviškais rašmenimis rašomus įrašus, kurie čia dominuoja.

 4. Įmanoma viską lietuviškai pakeisti — ir buvau tai padaręs, bet po paskutinio tinklaraščio programinio atnaujinimo vėl viskas stojo į pradinę betvarkę :)

Comments are closed.