Būna ir neigiamų laivų nuomos įkainių

Bloomberg rašo, jog kompanija Glencore sugebėjo išsinuomoti sausakrūvį laivą už dyką ir dar sutarė, kad laivo savininkai padengs dalį kuro kaštų. Taigi, realiai, Glencore mokės neigiamą nuomos mokestį, nes laivo savininkas primokės, kad tik laivas būtų išnuomotas. Pasirodo, jog tai apsimoka laivo savininkui, nes šiuo metu laivas yra prie Australijos, ir jie norėtų jį nugabenti į Europą, nes ten geresni frachtai (na, sąlyginai geresni, nes laivininkystės įmonės tikrai gyvena ne pačius geriausius laikus). Dar prieš keletą metų net nebuvo galima įsivaizduoti, kad tokie neigiami įkainiai iš viso bent teoriškai gali egzistuoti, bet atrodo, jog dabar gyvename tokiame pasaulyje, kur nieko nėra neįmanomo: kai kurie bankai ima mokesčius už tai, kad leidžia laikyti pas save indėlius, o kai kurios vyriausybės skolinasi pinigus už neigiamas palūkanas.

Tokia liūdna padėtis laivininkystėje susdarė dėl keleto priežasčių: pasaulio ekonomikos augimas sulėtėjęs, tad paklausa pervežimams apslopusi. Bet tai ne blogiausia: laivą pastatyti užtrunka keletą metų, tad tie laivai, kurie buvo užsakyti pasaulinio bumo pike 2008-aisiais, kai visi vertino ekonomikos perspektyvas per rožinius akinius, dar tik dabar pasiekia užsakovus. Tad laivų perteklius aiškiai per didelis, ko pasekoje juos išsinuomoti nieko nekainuoja.

Dar vienas pastebėjimas. Kai graikams nesiseka, tai nesiseka: laivininkystė sudaro 6% Graikijos BVP ir yra vienas svarbiausių sektorių užsienio prekybos balanse. Graikams priklauso didžiausias prekybos laivynas pasaulyje (Jungtinių tautų 2010 metų duomenimis, psl. 41).

9 Comments

  1. “kai kurie bankai ima mokesčius už tai, kad leidžia laikyti pas save indėlius, o kai kurios vyriausybės skolinasi pinigus už neigiamas palūkanas”

    O galima cia koki linka?

  2. To vicko:
    Pats ta linka ir susirask! Kokie jus lietuviai esat visi bjaurus be kulturos, kad tik viska patikrint,pergooglint ar tik prie kokio zodzio prikibt, kad tik “GUDRESNIU” pasijaust! Is kur jus to laiko visi gaunat-IDIJOTAI!

  3. To vicko,”internetiniams troliams”,”time wasters”…
    Patikrinti kiek pinigu kisenej dar liko,reikia,o ne savo ir kitu laika svaistyt!Jei patiko straipsnis tai pagirk,jei nepatiko-nieko nerasyk,o jei jau rasai tai nors su rimtais argumentais!Ko patys straipsniu nesugebat parasyt,tik “sharinti” kitu darbus tegalit-“protingieji” internetiniai troliai! O su “seniu salciu”-tai nezinau kaip jus,bet as apie ji pati suzinojau(be “googlinimo”)-atejus tam tikram laikui:)Ir nereketavau tevu,kad irodytu jo “egzistavimo fakta”. Taigi,nori “blogeri” informacijos pats ir susirask,nesitikek,kad visi ant lekstutes ja pades ,o tu tik “sharinsi” ir savo “friendams” ar “falloweriams” atrodysi labai “protingas”:D

  4. Nieko nuostabaus. Viena Lietuvos imone apsiime statyti viena projekta ir pasiule suma mazesne nei savikaina. Isvada ta, imone yra tiek didele ir dabar neturi pakankamai pinigu islaikyti technikos ir personalo, o toks minusas yra mazesnis nei viso sito prastovos :) taigi arba judi ir gauni maza minusa, arba stovi ir gauni dideli! cia prasideda tikras verslas! :)

Comments are closed.