Kelionės trukmės žemėlapis Vilniuje

Vakar sėdėdamas kasdieniame Vilniaus kamštyje ir prisiminęs ryte skaitytą straipsnį apie paskutines vizualizacijos madas sugalvojau pabraižyti kelionės trukmių žemėlapį: gal čia tik man taip prastokai sekasi, kad tenka keliauti iš Lazdynų į Žirmūnų pabaigą. Per Google Maps API programiniu būdu gana nesunkiai galima išsitraukti planuojamą kelionės trukmę tarp kelių taškų (juos galima nurodyti ir geografinėmis koordinatėmis), tada duomenis sudėti į duomenų bazę ir su Tableau įvairiomis spalvomis perkelti ant žemėlapio. Žemėlapyje vaizduojama kelionės trukmė nuo Jonažolių gatvės Lazdynuose – pasirinkau savo namų atskaitos tašką: kuo žaliau, tuo kelionės trukmė trumpesnė, o kuo raudoniau, tuo keliauti teks ilgiau. Duomenys rinkti antradienio 10.00-10.30 valandą, tad kamščiai jau turėjo būti išsisklaidę.

Kelionės trukmė nuo Jonažolių gatvės
Kelionės trukmė nuo Jonažolių gatvės

Rezultatai gana gražūs ir labai aiškiai parodantys aplinkelių naudą: iš Lazdynų į Pilaitę, Pašilaičius ar Justiniškes patekti nesunku, lygiai taip kaip ir iki oro uosto. Užtat Žirmūnai, Antakalnis ir viskas į rytus nuo šiaurinės Geležinio Vilko gatvės dalies yra lyg kitas miestas: ten dominuoja geltona ir raudonos spalvos. Nors, ne piko metu skųstis nereiktų, mat vis tiek didžiausia prognozuojama kelionės trukmė automobiliu yra maždaug pusvalandis. Tiesa, piko metu vaizdas tikriausiai daug blogesnis: neretai pačiam tenka kamštyje prasėdėti virš valandos.

3 Comments

  1. Įkvėptas įrašo, nutariau pabandyti vieną panašų eksperimentą – surinkti per Google Maps API duomenis kaip kinta kelionės trukmė nuo namų iki darbo piko valandomis (tarkime nuo 6 iki 9 val.). Naudojantis Google žemėlapiu tą galima padaryti pasirinkus išvykimo laiką. Tačiau nemokamas Google Maps API rodo tik kelionės laiką neatsižvelgiant į eismo sąlygas. Google paslaugų aprašyme pateikia tokią sąlygą:

    “2. The request includes a valid Google Maps API for Work client and signature parameter.”

    Taigi panašu, kad per API šitai prieinama tik verslo klientams.

    Microsoft Bing irgi turi atitinkamus žemėlapių API ir lyg mažiau apribotus. Tačiau Vilniuje šiuo metu tiesiog nepateikia eismo informacijos.

    Kadangi visai susidomėjau, gal yra minčių iš kur dar būtų galima gauti tokią informaciją?

Comments are closed.