2019-ųjų tikslas: daugiau asmeninio bendravimo

Žvelgiant į 2018-ųjų tikslus, visus juos įvykdžiau su kaupu. Perskaičiau rekordiškai daug knygų (64!), uždirbau kiek daugiau pajamų nei tikėjausi, nustojau skelbti savo dienoraščio įrašus Facebooke ir tai vėl atgaivino mano internetinį dienoraštį. Tiek žodžių, kiek prirašiau pernai, nebuvau sumaigęs nuo pat 2009-ųjų. Ir svarbiausia, kad vėl pradėjau rašyti sau, o ne nematomai auditorijai – tai leidžia man geriau susidėlioti savo paties mintis, nesukant galvos ar kam nors jos įdomios ar ne. Dienoraščio rašymo tikslas yra pats rašymo procesas, nes jis leidžia geriau suvokti, ką aš manau apie perskaitytą knygą, kas mane užkabino viename ar kitame straipsnyje, ar ką įdomaus pastebėjau ir ką aš noriu užfiksuoti.

2019-iesiems turiu vieną svarbų tikslą: didžiąja dalimi pakeisti socialinių tinklų vartojimą realiu bendravimu su žmonėmis. Per dieną Facebooke, Instagrame bei kituose socialiniuose tinkluose vidutiniškai „praskrolinu“ virš valandos, bet kuo toliau, tuo tai man mažiau teikia malonumo. Tuo tarpu gyvas bendravimas, ar netgi asmeninis susirašinėjimas su žmonėmis džiugina žymiai daugiau – būtų gerai, kad šiemet to būtų žymiai daugiau. Daugiau svečių, daugiau pokalbių, daugiau asmeninio bendravimo, mažiau komentarų skaitymo, mažiau trolių sekimo, mažiau „influencerių“. Socialiniai tinklai suteikia per daug paviršutinio triukšmo ir per mažai gylio.

7 Comments

  1. Petrai, su Naujaisiais! Ir ačiū, kad daliniesi :) Mintis dėl socialinių tinklų ir gyvo bendravimo – puiki, aš taip pat taip mąstau. Gerų Tau ir kitiems metų! :)

  2. Nebūdamas užsiregistravęs socialiniuose tinkluose, net nesusimastau, su kokiomis problemomis ten esantys žmonės susiduria.

    Ar tu kiekvienais metais susidarydavai siektinų tikslų sąrašą, ar tik 2018-aisiais pradėjai?

    1. Ne, tikrai ne kiekvienais — dažniausiai net jei ir turėdavau tikslų, tai po keleto mėnesių pamiršdavau ko ten aš siekiau :) 2018-aisiais iki pat galo prisiminiau ir visai neblogai sekėsi

  3. Planavau parašyti “👍🏻” komentarą, bet dabar reikės šitą komentarą perduoti kai sutiksiu tave gatvėje

Comments are closed.