Dar vieno analitiko svetainė

Petras Kudaras

Kelios mintys apie dirbtinį intelektą

Užtikau gerą komentarą, kuris gana gerai atspindi mano paties nuomonę apie dirbtinį intelektą:

I suspect the people talking about using AI as a complement to learning will be grossly disappointed for two reasons.

The first is that it will be harder to motivate people to learn things, especially basic things. The analogy here is with the calculator. If you ask most kids today, they’d tell you that they don’t see much reason to be proficient at arithmetic because calculators can do this for them. AI will make this phenomenon more widespread. And because complicated ideas are built out of or on the remains of simple ideas, it could become rarer to see people develop deep mastery of hard concepts.

The second point is that ease of access becomes a crutch. We all know people who flip to the back of the book to look at the solutions to the problems too soon, people who think reading the answer gives them insight or knowledge that is comparable to doing the question and getting the answer themselves. AI expands the number of situations where people can skip to the answers, and that’s a big problem imo.

Jim, commenting on Marginal Revolution post.

Iš pirmo žvilgsnio tai gali skambėti kaip mažai ką su realybe turintis senių pabambėjimas, kad šiuolaikinis jaunimas ieško tik lengvų kelių ir nieko nesupranta, bet tikiu, kad tiesos tame visgi yra. Kalkuliatorius iš tiesų padeda, bet būtina žinoti ir aritmetikos principus. Automatinė dviejų sakinių ilgio knygos santrauka padeda greičiau įsisavinti jos pagrindinę idėją, bet kartais svarbu pačiam nuodugniai perskaityti visą tekstą, kad sugebėtum su tomis idėjomis ginčytis arba įsitikintum jų teisingumu. Verta pavargti susidarant savo nuomonę.

In a world awash with summaries, will we understand more or less? I’m leaning to less, for the majority of people.

Jim, commenting on Marginal Revolution post.

Kol kas, mano patirtimi, dirbtinio intelekto modeliai yra vertingi tik tada, kai pats jau gerai supranti kontekstą ir gali atsirinkti, kurios siūlomos idėjos yra geros, o kurios blogos. Kai bandžiau programuoti padedant dirbtiniam pagalbininkui, man jis buvo labai naudingas, bet tik tais atvejais, kai jau daug žinojau apie pačią problemą: kai siūlė python kodą, pats galėjau greitai suprasti, kur jis teisingai užveda ant kelio, o kur reikia kažką taisyti. Bandant programuoti Javascript man taip gerai nesisekė – kodas panašus į teisingą, bet klaidingas, ir, blogiausia, nežinau kur klaidingas: tam suprasti man trūko žinių. Bet kaip tas žinias ir patirtį įgyti? Matyt čia trumpo kelio nėra.

Žymės: